Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Striák ellen mi a leghatékonya...

Cs.betti kérdése:

Striák ellen mi a leghatékonyabb módszer?

Figyelt kérdés
30hetes vagyok, és most kezdenek előjönni a kis lila csíkocskák. mit tehetek, hogy ne legyen csúnya a hasam??? gondolok itt most a lógó bőrre is...

2012. szept. 30. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Genetika sajnos. Kenheted testápolóval, babaolajjal, láttam már sokfélét, de szinte tökmindegy. A lilasága eltűnik majd idővel, de gyöngyház fényű csíkok maradnak utána, azok pedig nem tűnnek el már. Jobb beletörődni. A bőr regenerálódik, de vannak remek hasszorítók is szülés utánra. ÉRdemes utánaolvasnod. Sok boldogságot a babával!
2012. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Noverem az elso terhessegenel nem kente semmivel, kirepedt sok helyen a bore. Most a 2. Terhessegenel extra szuz olivaolajjal kente a 10. hetto kezdve. Kb 3x akkora volt a hasa, mint az elso terh
2012. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Veletlenul elkuldtem.

*mint az elso terhessegenel, es 10 evvel idosebb is, mert ennyi van a ket gyerek kozt.

Sehol nem repedt ki a bore:))) sehol!

Probald meg kenegetni extra szuz olivaolajjal, reggel-este. Nem olyan jo illatu, mint a finom kremek es olajak, de hatasos!:))))

Sok szerencset!

2012. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem is genetika, de azért hátha alapon kenegetni kell, gyakorlatilag bármivel. Én első terhesség alatt használtam kakaóvajat, mandulaolajat, gyógyszertári napraforgóolajat (na azt nem ajánlom, nagyon büdös, védőnő ajánlotta), dm-es striaelleni krémet és volt amikor testápolót, nem repedtem ki. Most második terhesség alatt eddig shea vajat, kakaóvajat, szerintem utóbbinál maradok. Egyébként arra számítottam hogy szétreped az egész mert 13 évesen a mellem nagyon csíkos lett amikor hirtelen nőtt, tehát ilyen típus vagyok, úgyhogy lehet h mégis a sok krémezés a titka? De tényleg gyöngyházfényűvé halványodik! Lógó bőrre nincs receptem, nekem semmi sem jött be sajnos.Igyekszem minimálisat hízni, gondolom +20-30kg-nál a hasra is megy a háj, jobban tágul a bőr, esélyesebb hogy nehezen megy vissza.
2012. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a dm-es mama olívaolajas krémet használom, bár nekem mondta a dokim, hogy ez genetika, ha hajlamos valaki rá, akkor lesz csík, kenheti amivel akarja; ha meg nem, akkor krém nélkül sem lesz.

Lógó bőrre meg szülés után viselj hasleszorítót.

Minden jót!

2012. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én is kenegettem minden hülyeséggel, de nem sok értelme. Nagyon nagy hasam volt, és repedt is a bőröm mindenhol. Lehet próbálkozni mindenféle krémekkel, de nekem azt mondta a doki, hogy ez genetika, sajnos.
2012. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez sajnos genetika, de tudod befolyásolnia csíkok méretét, mélységét. Én a terhességem 3. hónapjától kentem magam prevenstriával, így szerencsére nem lett sok csíkom, csak a derekamon és azok is hamar kifehéredtek, alig látszanak.:)
2012. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Én a terhesség legelejétől (Édesanyám tanácsára, neki 3 gyerek után 1-2 kicsi maradt csak, de nem észrevehető) minden zuhanyzásnál jól megszappanozom és körömkefével óvatosan megdörzsölgetem körkörös mozdulatokkal a hasat, derekat, cicit, fürdés után sima testápolóval vagy körömvirág krémmel bekenem. Ezzel mikro repedések keletkeznek, amiket kitölt a testápoló, így ruganyosabb lesz a bőr!. 28 hetes vagyok, de akkora a hasam, mint másnak 32-33 hetesen...eddig semmi. Remélem megúszom, ha másnem kevéssel. Egyetértek, hogy alapvetően genetika, aki hajlamos rá, az csinálhat akármit, de a mértékért szerintem lehet csökkenteni ezekkel a megoldásokkal.
2012. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!