Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A nagyon cicizős gyereketek...

A nagyon cicizős gyereketek végül leszokott önállőan a cicizésről?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a fiam (1hónapja), még mindig szopizik. Hozzáteszem, hogy engem abszolút nem zavar, csak a környezetemet 🤣 na de komolyra fordítva a szót. Amire megy oviba jó lenne ezt elhagyni, vagy legalább csökkenteni. Jelenleg napi 100x cicizik, viszont mostmár nem kínálom őt, csak ha ő kéri akkor adok, vagy sokszor már akkor sem, de még ígyis nagyon sokat cicizik, magyon szereti. Szóval le fog ő spontán szokni erről? Semmiképp nem akarom egyik napról a másikra, ezért gondoltam, hogy lassacskán valamit kezdünk ezzel, hogy 3 éves korára már csak mondjuk az esti alváshoz kelljen neki/ vagy ahhoz sem.
nov. 5. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el ha az oviban lesz, nem fogja hiányolni. Ha haza értek és ott leszel pedig ugyanez lesz. Aki ilyen "cici mániás ", nem fogja beérni esti egy cicivel. Nekinez már leginkább csak lelki kötődés, megnyugtatás. Ha téged nem zavar, ne vedd el tőle. Vagy ha úgy gondolod elég volt akkor teljesen vedd el, korlátozni nem.fogod tudni, mert nem fogja érteni, hogy eddig mindig lehetett, most miért csak ekkor és akkor. Óvodát nem.fogja negatívan befolyásolni, ettől ne tarts.
nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is 2 múlt a fiam. Ha ott vagyok, és eszébe jut, akkor cici-cici-cici. Ha nem vagyok ott, akkor nem hiányolja. Ha a játszótéren vagyunk, és eszébe jut, sinán elfogadja, hogy majd otthon. Nem is akar már hazaindulni miatta. Szerintem ez így jó, nem érzem szükségét oviig direkt tovább csökkenteni.
nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Le
nov. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Saját tapasztalatot nem tudok írni, én 1 évesen leszoktattam mind a 2 gyerekem, mert nekem addig fért bele.

Viszont barátnőm úgy van vele, nem veszi el, majd ha a gyerek elhagyja magától.


Szeptemberbe kezdte az ovit a fia. Csak ebéd utánig van. Az egész délutánjuk arról szól, hogy "cici". Bepótolja a delelötti elmaradást, sőt kb dupláz is az ovi elötti állapothoz képest.

Nem nagyon tudnak sehova menni szeptember óta, mert a fia képes a város közepén ordítani, hogy cicit akarok.


Áprilisban múlt 3 éves. Szóval már 3.5...


Ő meg az istenért nem venné el tőle, pedig nagyon unja már a hisztik miatt.


Szóval ha arra vársz, hogy majd az ovival jobb lesz, vagy elhagyja magától, akkor az nem feltétlen fog úgy alakulni.

nov. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Azon túl, hogy volt pár szabályunk: csak otthon, csak ha idegen nem látja, nem korlátoztam erővel. Ha kért, kapott, viszont hisztire sose volt az a válasz. Nem nevelés helyett volt a mellem. Ilyen körülmények mellett teljesen természetesen, szépen fokozatosan hagyta el. Ő maga hatarozta meg a végét is: kijelentette, hogy ovisként már nagy lesz hozzá. 1 hónappal ovikezdés után abba is hagyta. 3,5 volt akkor.
nov. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Tavaly kezdte az ovit, semmi gondot nem jelentett, pedig addig cici aludt el. Ekkor volt 2 éves 8 hónapos. Most ősszel szokott le úgy , hogy azt mondta fáj.. Kenegette szegenykem, puszilgatta hogy meggyogyuljon. Ez 3 éves 8 hónapos korában volt. Engem soha nem zavart, de a környezetem bszogatott állandóan és őt is..

Mai napig mondja hogy annyira szereti és úgy hiányzik neki. Szívem megszakad.

nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
6 hát pedig ideje volt már,hogy leszokjon. Nagyon szégyen :D
nov. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!