Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjszakai cicizésről? Csak rágcsál, nem szopizik, engem meg kifejezetten idegesít, kiborulok tőle...

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném a kisfiamat leszoktatni arról, hogy rajtam cumizzon, pláne éjjel, tejem már nincs, és engem viszont sajnos már rettentően zavar. Próbáltam eltekinteni ettől, de sajnos nem megy, kifejezetten idegesít mert inkább rágcsál mint szopizik. Ráadásul nem is mindigaszik vissza/el. Kinek hogy sikerült, kíméletesen de hatasosan? Cumit egyáltalan nem, cumisüveget éjjel nem fogad el, és nem az az összebújósan alvós baba, ringatva altatom. 1 éves

2022. máj. 24. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Hát, én drasztikusan tenném. Már este is meg lehet neki mondani, hogy mától nincs cici. Ha sír, bemész, leülsz hozzá, simogatod, duruzsolsz, de cici nélkül. Lehet, hogy 3 napig ordít (nem kell végig mellette lenni ezalatt), de az is lehet, hogy nem, aztán tudomásul veszi, hogy új rend van.
2022. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Soha nem aludt még el magától és nem visz rá a lélek hogy hagyjam ordítani. :(
2022. máj. 24. 15:38
 3/17 A kérdező kommentje:
Viszont azt érzem hogy kezd erre az egészre rámenni a kapcsolatom vele...veszélyes azt érezni hogy jobban szeretek nélküle lenni mint vele!!
2022. máj. 24. 15:38
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Pedig bizonyos esetekben hagyni kell ordítani az ő érdekében. Véget ért a csecsemőkor, és neki meg kell tanulnia egyedül elaludni. Nyilván meg tud, csak nem hagyod neki.
2022. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, ebben nincs kíméletes megoldás. Én 7 hónaposan szoktattam le erről, mikor már kikészültem, mert óránként kelt cicizni és csak azon akart visszaaludni, én meg fizikailag (is) kész voltam az alváshiánytól.


Nos, egyszerűen nem adtam oda neki, mikor felkelt. Ringattam, odabújtam, simogattam. Igen, ordított, nekem mega szívem szakadt meg, de pár nap alatt megszokta, hogy éjszaka nincs óráként cici. Utána el is kezdte átaludni az éjszakákat, azóta is úgy alszik el, hogy összebújunk.


De amúgy szoptattam tovább, csak ennek az éjszakai műsornak vetettünk vége. Nem hülye a gyerek, csak ezt szokta meg, nyilván ezért sor, de nem lesz lelki sérült, ha simogatva altatod , és párszor sír emiatt.

2022. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Én is így voltam vele ahogy te 15 hónapos volt ha fel kelt éjjel nem adtam neki oda kináltam vízzel 2 rossz éjszakánk volt. 3 nap már nem is ébredt fel.
2022. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó vagyok az lemaradt hogy csak éjjelre vettem el tőle reggel délbe este adtam neki. A nappalit 21 hós korában hagytuk el.
2022. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul terhes vagyok újra, és nyilván a cici meg szoptatás majd az újszülötté kell legyen elsősorban legalább 6 hós koráig. Ő is anyatejes volt addig, és nimcs is ezzel semmi bajom, addig amíg a táplálkozásról szól a dolog és nem erről
2022. máj. 24. 16:05
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Én is drasztikusan tenném. Nem fokozatosan. Egyszerűen nem adnék neki többet éjjel.

De nem hagynám magára, nem hagynám egyedül sírni. Vele maradnék, ölelném, simogatnám, vigasztalnám.

2022. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És kinek mennyi időbe telt ez? Hány nap, hét? Hónap? XD
2022. máj. 24. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!