Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől nincs valakinek teje,...

Mitől nincs valakinek teje, miután megszületik a gyermeke? Illetve mitől apadhat el?

Figyelt kérdés

Csomó sztorit olvasni, hogy egyszerűen nem lövell be neki a teje. De ez nem egy természetes folyamat, hogy ha babád lesz, akkor megindul a tejed? Mitől lehet, hogy valakinek nincs? Hormon gondok? Vagy mi az oka?

Illetve, ha már elindul, ismerősnek mindkét gyermekénél(10 év különbséggel), 2 hétig volt teje és egész egyszerűen megállt, semmi nem jött belőle. Ez is miért lesz? De van, akinek pl 3 vagy 5 hónapig van és egyszer csak, mintha elvágták volna, nem termelődik tovább. Mi az oka? Lehetne tenni ellen vagy még kutatják?


nov. 8. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm a szülés után 4 héttel kórházba került, pont covid időszakban, nem látogathatta senki. Küldtek neki csomagot, meg telefonáltak sokat, de annyira rosszul érintette ez az időszak lelkileg, hogy elapadt a teje és vissza se jött akkor se, mikor már hazament. Azt mondja, hogy neki a lelki része tett be, plusz hogy alig tudott enni a stressztől.
nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, ez mondjuk érthető, de ha nincs semmi ilyesmi?
nov. 8. 14:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szülés után nagyon nehezen tudtam szoptatni mert egy elég durva gátsebem lett. Nem tudtam ülni. Emiatt stresszes, ideges voltam, féltem minden szoptatástól mert nagy fájdalmakkal járt a mozgás. A stressz miatt kevés tejem volt, emiatt nem gyarapodott a babám súlya, ettől még idegesebb lettem. Ördögi kör. Aztán volt egyszer egy nehéz éjszakánk, 5 hetes volt a kislányom ekkor. Másnap reggel arra keltem hogy semmi tejem nincs, egy éjszaka alatt az a kevés is teljesen elapadt ami volt.

nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Hát én úgy tudom hogy legkésőbb a 6.-7. napon beindul. Nekem így is lett. De ugye sebes volt és sírni tudtam volna akárhányszor rátettem.

Szerintem ott csúszik el az egész hogy ha valakinek később lövell be mint nekem akkor ott már azt hiszi hogy nem lehet helyrehozni. Mert ugye a 6-7 napban a baba nem éhezhet tehát kell neki kiegészítés. Vagy épp a fájdalom ami nekem is volt az elején. Azt is megértem, mert amúgy tényleg baromi fájdalmas volt. Vagy ha valaki szülés utáni depresszióban szenved hát annak sem lesz könnyebb a szoptatás.

nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Sokszor előfordul, sajnos. Szerintem hormongond, csak nyilván senki nem vizsgálja akkor. Anyának nálam 2 hétig volt,iszsz szoptatott, nem a 3 óránkénti, attól kezdve semmi akkor sem, üvöltöttem, csökkent a vizelet, súly is mire rájöttek. Időre születtem. Tesómnál mindent ugyanúgy csinált, ő 29 hétre született, kézzel fejt heteken át, szondája volt, hetek voltak mire mellre tehette. Stresszbe volt, tőlünk is távol,de érdekes módon ott volt, ömlött a teje. Majdnem 3 évig szoptatta iszsz. Mai napig nem érti. Mindent ugyanúgy csinált.
nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát leginkább a stressz, ami elront mindent.

És akinek még nem indul be, csak néhány nap múlva, az hogy serkenti? Issza a tejserkentő teát vagy valami bogyóról is hallottam, meg mellre teszi a picit, hogy ingerelje vagy mellszívóval? Ugyanannyi ideig, mintha enne, csak nem jön semmi, ezért a végén kap tápot? Vagy simán kap tápot, de közben 2 és fél óránként el kell játszani a fél órás szaporító fejést, hogy beinduljon végre? Vagy akkor is beindul előbb utóbb, ha nem csinálsz vele semmit?

nov. 8. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Csak mellre kell tenni minden nyekkenésre. Humbuk a tej serkentő akármi.

A baba beindítja tökéletesen ,ha jó a technikája.

nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy akkor is beindul előbb utóbb, ha nem csinálsz vele semmit?"

Nem. Ha nem kerül mellre a baba, vagy nem elég gyakran vagy igen, de rossz a technika: nem fog beindulni. Vagy ha be is indul, nem lesz elég.

Annak, akinek pikk-pakk elapad.. nagyon ritka az ilyen. Óriási stressztől lehet. De sokkal gyakoribb, hogy fokozatosan apad el.

A tejtermelés kereslet-kínálat elve alapján működik. Ha nem kerül elégszer mellre a baba, nem kitartó, rossz a technika, nyugi cumit kap szoptatások között...az mind mind hozzájárul ahhoz, hogy ne legyen elég. Ahogy a pótlás is.

nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

Az lenne a természetes ha rögtön lenne, ugyanis ha nem tudná szoptatni az anya, a gyerek éhen halna. Evolúciós kivalasztas.

Valószínű ezeknél vagy a terhesség se jött össze külső beavatkozás nélkül, vagy a szülés.

nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9, komoly hozzászólás:')
nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!