Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon félek, hogy el fogom...

Nagyon félek, hogy el fogom hanyagolni a nagyobbik gyermekem, ha megszületik a kicsi. Nálatok, mennyire volt elhanyagolás?

Figyelt kérdés

Félek, hogy a kicsi annyira le fogja kötni az energiám, időm, figyelmem, hogy a nagyobbik gyermekem zokon veszi, sokkal több tv-t akar majd nézni.

Hogy telt ilyen szempontból nálatok az első 1-2 hónap? Mikor tudtatok a naggyal foglalkozni?


2020. ápr. 22. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

A választ nem tudom, de követem, mert nálunk is hasonló a szitu, 4 éves kisfiam mellé júniusban jön a húga. Ovi ugye nincs, egész nap itthon vagyunk, már ez sem maradéktalanul jó, mert látom rajta, hogy hiányzik neki a közösség...én nem tudom úgy lekötni általában, ahogy kellene, minden igyekezetem ellenére sem. Sok a hiszti, a dac, a csakazértis... És akkor ehhez még hozzájön a kistesó, akit egyébként nagyon vár, de tartok attól (is), hogy 0-24 már nem fog annyira rajongani érte, meg nem fogja megérteni, hogy éppen nincs időm rá :( Na meg nem utolsósorban mi lesz velem? A nagy miatt nap közben nincs lehetőségem pihenni, ha a kicsi miatt meg éjjel nem tudok majd, azt én sem fogom sokáig bírni. Pláne ha tudom szoptatni (a fiamat sajnos nem tudtam, de bízom benne, hogy most menni fog), akkor még az sem fog segíteni rajtam, hogy hazajön délután a férjem, mert ahhoz én kellek... szóval rendesen tele vagyok kétségekkel meg parával én is.

Segítségem egyébként lenne, de hát a vírus miatt nem fogom engedni a járkálást a lakásunkba az újszülött gyerekhez, szóval ez is sakk-matt...

2020. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk nem volt ez. Rajtad múlik! Egyensúlyt kell tartani. Kell megértés a nagyobb részéről a maga módján (mással játszik nem veled, kicsit vár néha, stb...) DE neked is kell megértés a nagy felé is igenis neked is félre kell majd tenni dolgokat a nagyobbért, akár a kicsi körüli dolgokról is van szó. A te döntésed!
2020. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hanyagoltam el. Szoptatás közben olvastam neki, aludni mindig is külön szobában aludtak, így akkor sem volt gond, becsuktam az ajtót és a nappaliban játszottunk. Nagyon jó tesók lettek ők is és a kisebbeket is könnyen elfogadták, imádják egymást. 😊
2020. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mennyi lesz a korkülönbég. Ha kicsi, akkor nem veszi zokon, hisz még a nagy is kicsi, lehetőséged sincs elhanyagolni. ha nagy az sem olyan gáz, akkor már megérti. De őszintén a népszerű 2-3 év korkülönbséget mindig megszívja a nagy. Az én környezetemben legalábbis biztos.
2020. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nehéz lesz az első pár hónap. Össze kell szokni, meg kell tanulnod jól beosztani az idődet. De hidd el, hogy a gyerekek nagyon jól alkalmazkodnak. Érdemes sztem egy hordozót beszerezni és már a kezdeteknél beletenni a kicsit. Nagyon szeretnek benne aludni, meg adod neki a testközelséget a naggyal pedig tudsz játszani. Nekem is volt olyan nap, amikor a kicsi nyugosebb volt, egész nap feküdtem, mert csak a cici volt jó. A ház rohant, kaja nem volt, és nem erkeztem a naggyal foglalkozni ("nagy =2éves). Totál megdöbbenve tapasztaltam, hogy nagyon elfogadó és türelmes is tud lenni. Igen, volt hogy bőgtem a tusoló alatt, mert egy szarnak éreztem magam, hogy így alakult a nap. De utána belerázódtunk gyorsan, nehéz napok meg mindig lesznek is de ezen ne agyalj mert tényleg nem mindennapos.
2020. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az első pàr èv lesz nehéz
2020. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a nagy hány éves, ha kicsi(1),akkor nem fogja zokon venni, ha nagy(12),akkor se, de ha 3-8 között van, akkor könnyen zokon veheti.
2020. ápr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3 éves lesz nem sokkal a baba születése után.

Ugyanezzel van bajom, hogy mindkét nagyszülő páros be tudna segíteni, egyik nagypapa akihez legjobban ragaszkodik fiam, nyugdíjas így délelőttönként tudnának értelmes időt együtt tölteni, de a vírus miatt sem bízhatom rá, nagymamák ugyanebből az okból kifolyólag nem tudnak segíteni. Apa talán tud majd hosszabb szabit intézni, de félek csak én fogok kelleni a nagynak.

Köszönöm a sok választ, némiképp megnyugodtam azért. Hordozókendőm van, azzal még egy kis "focizás", hintázgatás is belefér, vagy akár egy rajzolás. szoptatás közbeni mese is szuper ötlet, biztos bele fogok rázódni! Remélem a kicsi is "vevő" lesz a dologra és szép lassan összeszokunk!

2020. ápr. 23. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ettől tartottam. Vagyis inkább lelkileg rákészültem a lehető legrosszabbra. 3eves a nagy, 6 hetes a kicsi. Eddig minden jól megy, nem is reméltem, hogy ennyire jó lesz. Imádom mindkettőt. Éjjel alszanak, a kicsi egyszer kel enni. A nagy egyszer alszik délután másfél órát. Néha rumli van, de mindig van tiszta ruha és ennivaló. Bevonom a főzésbe a nagyot, játéknak érzi. És a legjobb barátaim a szárítógép és a mosogatógép. Ja, és a férjem munka után azért besegít, tud pelenkázni, és az udvaron játszani a naggyal.
2020. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!