Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jobb mellben kevesebb tejem van?

Jobb mellben kevesebb tejem van?

Figyelt kérdés

3 és fél hetes kisfiú babánk vegyesen eszik anyatejet és tápszeres pótlást kap. Már a kórházból hazaérve kisebesedett a jobb mellbimbóm, így abból hamar fejni kezdtem a tejet, mert sajnos nem bírtam a kisfiam brutálisan erős szopizását a sebes mellemből, és a szoptatások elején a tej véres is volt tőle. Miután már nem fájt annyira megpróbáltuk újra a szopizást, gond nélkül elvette a jobb cicit is, de 2 napon belül újra véres, gennyes seb alakult ki rajta, a fejés is nagyon fájdalmas volt. Azokon a napokon volt, hogy maximum 90 ml tejet tudtam fejni egész nap, míg a balból akár 130 ml-t is megevett a fiam egy evés alkalmával. Így először próbáltam csak a balból szoptatni, a jobb mellem továbbra is fejtem. Pár nappal ezelőtt újra úgy ítéltem meg, hogy tűrhető már a fájdalom, így újra próbáljuk a jobb mellem, ami mostanra csak a szoptatás elején fáj többnyire. Néha közben is érzek egy ponton szúró fájdalmat. A jobb mellemből evésnél általában tápszeres pótlást kap a baba, de kezdem úgy érezni, hogy lehet a balból tudna még utána eleget szopni, csak akkor pedig attól félek, hogy a következő evésre abban nem lesz elég.

Hogyan csinálom jól? Ha a balt mindig meghagyom egy teljes értékű evésnek, a jobbot pedig kiegészítem tápszerrel? Vagy a jobb után még tegyem rá a balra? Annak ellenére, hogy most szopik a jobból úgy érzem, hogy egyre kevesebb benne a tej, míg a balban ugyanúgy szépen termelődik. Tudok ellene bármit tenni? Néha úgy érzem, hogy amennyit a jobb mellemből való szoptatáson görcsölök sokkal többet árt... Teljesen tanácstalan vagyok.



2023. nov. 11. 19:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem már második baba és bőven beállt a kereslet kínálat, de a balban kb feleannyi van, mint a jobban. Én minden etetésre váltott mellből etetek. Egyszer a jobból kap csak, egyszer a ballból és ha a balt már folyton köpködi ki és elégedetlen, akkor befejezheti a maradékot a jobból. Nekem ez a módszer bejött. Próbálj bízni a testedben, tudom, hogy ijesztő, hogy nem látod, hogy mennyit evett, mennyi van még, mikor fog legközelebb enni, de menni fog. Erre van kitalálva a melled, hozzá fog szokni. Csak szoptass minél többet és próbáld elhagyni fokozatosan a tápszert. :)
2023. nov. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!