Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jobb mellben kevesebb tejem van?

Jobb mellben kevesebb tejem van?

Figyelt kérdés

3 és fél hetes kisfiú babánk vegyesen eszik anyatejet és tápszeres pótlást kap. Már a kórházból hazaérve kisebesedett a jobb mellbimbóm, így abból hamar fejni kezdtem a tejet, mert sajnos nem bírtam a kisfiam brutálisan erős szopizását a sebes mellemből, és a szoptatások elején a tej véres is volt tőle. Miután már nem fájt annyira megpróbáltuk újra a szopizást, gond nélkül elvette a jobb cicit is, de 2 napon belül újra véres, gennyes seb alakult ki rajta, a fejés is nagyon fájdalmas volt. Azokon a napokon volt, hogy maximum 90 ml tejet tudtam fejni egész nap, míg a balból akár 130 ml-t is megevett a fiam egy evés alkalmával. Így először próbáltam csak a balból szoptatni, a jobb mellem továbbra is fejtem. Pár nappal ezelőtt újra úgy ítéltem meg, hogy tűrhető már a fájdalom, így újra próbáljuk a jobb mellem, ami mostanra csak a szoptatás elején fáj többnyire. Néha közben is érzek egy ponton szúró fájdalmat. A jobb mellemből evésnél általában tápszeres pótlást kap a baba, de kezdem úgy érezni, hogy lehet a balból tudna még utána eleget szopni, csak akkor pedig attól félek, hogy a következő evésre abban nem lesz elég.

Hogyan csinálom jól? Ha a balt mindig meghagyom egy teljes értékű evésnek, a jobbot pedig kiegészítem tápszerrel? Vagy a jobb után még tegyem rá a balra? Annak ellenére, hogy most szopik a jobból úgy érzem, hogy egyre kevesebb benne a tej, míg a balban ugyanúgy szépen termelődik. Tudok ellene bármit tenni? Néha úgy érzem, hogy amennyit a jobb mellemből való szoptatáson görcsölök sokkal többet árt... Teljesen tanácstalan vagyok.



nov. 11. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én mind a két ciciből ugyanúgy szoptatok (3 hete szültem), de mégis sokkal kevesebb van az egyikben. Fejéskor is kb feleannyi jön ki belőle. Ahogy olvasgattam, ez normális jelenség. Szerintem ne parázz rajta:)
nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Nyugi.
nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A lefejt mennyiség nem mutat valós képet. Igazán rendesen csak a baba tudja üríteni. Abban a mellben amit jobban preferál több tej termelődik hiszen gyakrabban van rajta. A tej ugyanis annál jobban termelődik minél jobban/többször van ürítve a mell.

Ha ilyen ügyesen szopizik akkor nem is lenne szükség amúgy pótlásra csak igény szerinti szoptatásra

nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"csak akkor pedig attól félek, hogy a következő evésre abban nem lesz elég."


De,lesz. A mell nem tejtároló, hanem tejtermelő szerv. Minél több inger éri, annál több tejet termel.

nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igény szerint szoptatok, mostanra már sokkal kevesebb pótlást kell adnom szerencsére! Igyekszem a jobb mellemből is adni neki, de érzem, hogy újra kezd sebesedni. Ügyesen szopizik pedig abból is, a ballal pedig abszolút nincs semmi hasonló probléma.
nov. 11. 19:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Amíg pótlást kap addig nem igény szerinti a szoptatás
nov. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szaporítható a tej mennyisége,probáld meg meg annyira az elején van napi 300ml is lehet 1 mellbe hanem több.

Énígy etettem a babámat abogy mosz te a védőnő javaslatára.szépen elis apadt a tejem sajnos.Etesd mind2 mellből és a maradékot fejd le így biztosan lesz tejcsi

nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, a hat hetes ugrás előtt etessem az egyik mellből, ha abbahagyta és kiköpte büfiztetés, aztán kínáljam meg a másikból is.
nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szoptathatsz két mellből. Sőt, visszaadhatod újraaz elsőt, ha kéri, tehát váltogathatod többször egy szopi alatt is. Ez segíti a tej szaporítását, mert gyakrabban ingerlődik a melled.
nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik gyerekemet szoptatom. Az elejétől fogva mindegyiket mindkét mellből szoptattam. Nekem a bal mellemben van sokkal kevesebb mindig. Olyan pedig nincs, hogy ha a másikat is odaadod neki, akkor következő etetésre kevés lesz benne. Add neki oda mindkettőt minden etetésre és nem fog kelleni pótlás. Amíg pótlást adsz neki, addig nem igény szerint szoptatod. Ja és még egy jó tanács. Ne mérd mennyit eszik, mert abba bele lehet bolondulni. Ha gyarapszik szépen akkor eleget eszik.
nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!