Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom lassan 3 éves és...

Kislányom lassan 3 éves és még szoptatom, baj?

Figyelt kérdés

Mivel már fel éve szobatiszta éjjel is, így megprobaltam beiratni az oviba. Először csak beszoktatas volt 2 hétig, úgy, hogy delben hazajottunk, mert meg cicin alszik el. Ha megijed bárhol, itthon, utcán, stb cicit kér. Az oviban elég sok stressz érte, azt hittem egy pár nap alatt elhagyja és megérti, hogy itt nincs cici, de nem. Éjszaka is sokszor felriadt emiatt és azóta többet szopizik. KB mintha újszülött lenne. Mivel még igényli a cicit ezért nem akarom levalasztani, majd csak ha magától elhagyja.

Mik a tapasztalatok? Azok az anyukák segítsenek légyszíves akik hasonló helyzetben voltak és már ovi előtt álltak. Mennyi idő kellett mire ott tudtatok hagyni az oviban és már nem kért cicit?


nov. 14. 14:26
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ha kifejem és ott hagyom a tejem a dajkanak az megoldás lenne?
nov. 14. 14:27
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Neki nem a tejre van szüksége, hanem a cicire. De ha ezt a kérdést felteszed nekik, szívesen megnezném a fejüket.

Ha nem leszel ott, nem fogja kérni, hisz tudja hogy azt csak tőled kérheti. Ha beszokik szépen, éjszaka sem fogja annyit kérni.

Az pedig hogy baj-e, arra csak te tudsz válaszolni. Neked baj? Akkor vedd el tőle. Ha neked nem baj, akkor ne vedd el tőle. Óvodát nem befolyásolja, ugyanúgy be tud szokni.

nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem megoldás, mert neki a kontakt hiányzik veled, abszolút nem a tej maga. Beszélj vele és zárjátok le, ez már nem valódi szükséglet számára.

Én 2,5 évesen a bölcsi előtt csináltam ezt, pár nap alatt megértette, hogy nem rohangálhatok be hozzá pár óránként, ha valami kiborítja.

nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%

Három év 2 hónapos korba hagyta abba a feleségem a fiúnk szoptatàsàt.Nem tudom,hogy jól csináltuk -e vagy nem.

Egy biztos könnyen átmegy rajta a betegség,kis szívós.

Koraszülött volt meg covid volt .

Nálunk ez az ok talán.

Pont 11 hónapja lett abbahagyva

nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Remélem még az iskolából is haza hozod megszoptatni...
nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
5# :D
nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan ovira már leszokott a lányom, de bölcsibe úgy ment, hogy még szopizott. Ő is cicin aludt el alapvetően, de a bölcsiben megoldották nélkülem is. Este és hétvégén (meg betegen) attól még maradt a szopizós rendszer, majd' egy évig még, amíg végleg el nem választottam.

Ilyen idősen nem a tej a lényeg, hiába fejnéd le (az oviban azt hiszem oda se adhatnák neki, se tárolni nem tudják se semmi hasonló). Adj neki egy alvóst vagy takarót, aminek anya-illata van, hátha az oviban segít neki megnyugodni. Otthon meg folytathatjátok az eddigi rendszert. A gyerekek nem hülyék, hamar megtanulják, hol mik a szabályok, a nagymamánál se keresnek cicit, ha rábízod pár hónaposan.

nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem az anyatej kell neki, hanem az anyai törődés, megnyugtatás, biztonságérzet. A te dolgod, meddig szoptatsz, de ha a gyerekre hagyod, akkor elhúzhatja 5-6 éves korig is. Ha vígasztalás, nyugtatás kell neki, akkor legyen anya ölelése, ne a cicije. Ilyen egyszerű. Neked kell rávezetni őt, ő nem enni akar, csak megnyugodni.
nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
A hideg ráz az olyan anya-gyerek párostól amelyik az utcán/játszótéren szaggatja az anyja felsőjét több évesen is cici után ordítva. 3 évesen baromira nincs rá szüksége, kicsit el vagy késve, ez már csak neked kell..
nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%
10# Bár nem a 9 vagyok, de nem tudhatod. Nálunk tesóm több, mint 3 évig volt szoptatva. Konkrétan az utcán, orvosi rendelő váróba, rokonok előtt a családi ebédnél a nagyapa előtt és bárhol visítva ment és tépte fel anya ruháját, melltartóját mindenki előtt, majd fetrengett, hogy nem lehet.
nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!