Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kitartanátok így is a szoptatá...

Kitartanátok így is a szoptatás mellett vagy mit tennétek?

Figyelt kérdés

3 hete szültem császárral. Azóta minden masnap fáj kB a fejem. Front miatt leginkább ezt már megfigyeltem. De olyan rosszul vagyok tőle most is, hogy muszáj panadolt szednem ra. Ez az egyik gond, a sok fájdalomcsillapító. A masik,terhesség alatt elojott a reflux es akkor sajnos beszedtem ra egy doboz Ludeát, amit szülés után leraktam es azota triplan kínoz.. A savlekötő jótékony hatasa... Régen az ukko reflux tea megoldotta, de most azt se lehet a szoptatás miatt.

Szóval ti felaldoznatok önös erdekek miatt a szoptatást?



dec. 30. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ludeát nem szedheted szoptatás alatt?
dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
A Panadol segít? Mert akkor nagy szerencse. Amúgy én is 4 hete szültem, szintén császárral. Egyszer volt fejfájásom, Algopyrint vettem be abból kiindulva, hogy a kórházban még azon kívül a Cataflamot is felajanlották fájdalomcsillapítóként. Savlekötésre nincs más alternatíva? Nekem a Salvus vizet ajánlották, nem tudom, azt lehet-e szoptatás alatt. Én még nem adnám fel. Nekem a szoptatás miatt a bimbóm fáj eszméletlenül és csak a bal, valószínűleg rosszul tapad mellre. Nekem is eszembe jutott, de nem fogom feladni. Neki az a legjobb és látom is rajta, hogy közben neki az a világ, olyan, mintha egyek lennénk. 9 hónapig voltunk egyek, nekik ez a minden.
dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ludeabol beszedtem egy dobozzal a terhesség utolsó hónapjában. Nem kellett volna,azóta próbálom lerakni, de ezek úgy hatnak, hogyha meglrobalod letenni meg durvább savad lesz es újra ahhoz nyulsz kinodban. :( salvus vizet iszok es dietazok. De ezek nem segitenek.

Igen szerencsére panadolt lehet szedni a fejfájásra, de jó neki ez a heti több fajdalom csillapító? Ezek miatt vagyok tanácstalan.

dec. 30. 09:06
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Panadolt tudom, csak arra voltam kíváncsi, hogy segít-e. Mert nekem nem használt sajnos...
dec. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség előtt, alatt és szülés óta is szedek Ludeát. 10 hónapos a fiam. Ha fáj a fejem, Panadolt is szedek be.

Szoptatok.

A Ludeát SZABAD szedni szoptatás mellett.

dec. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor se tiszta a Ludeás. Orvos mondta,hogy nem lehet szoptatás alatt vagy te érezted "soknak"?Mert más helyzet a kettő. HA orvos engedi,akkor lehet és semmi baj nem lesz. Szülésig szedtem én is,igazából azelőtt is refluxos voltam,tehát már azelőtt is. Szülés után azonnal elmúlt,pedig én éveken át szedtem,kivéve a terhesség első 16 hetében. Nálam nem kompenzált utána,egyedül a rennie,salvus víz és társai volt olyan,hogy 1-2x használtam,akkor utána duplájára nőtt a rosszullét. Azóta sem kellett,most a másodiknál ismét 16 héttől kell,sajnos. Más alternatíva sem segít?Mindent végigpróbáltál? Orvos mit mond? Ez itt a lényeges.
dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5# Köszi ötös. Erre voltam én is kíváncsi,hogy orvos tiltotta meg náluk vagy a kérdező nem szeretné. Akkor viszont nincs probléma,Panadolhoz nem tudok hozzászólni,de a Ludea kérdése megoldódik. 6# voltam.
dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 babyboom567 ***** válasza:
71%

Nem tudom te miről beszélsz, én savlekötőn éltem olyan savas voltam terhesen,hogy konkrétan azt éreztem ,hogy már az arcüregemet/fülemet marja a sav,és sírtam a fájdalomtól/égéstől.Mindenféle savlekötőt szedtem vegyesen csak hogy hasson valami,még szülés közben is renit szopogattam.

Ahogy megszültem, kb rögtön elmúlt a sav.A szülőszobai reni volt az utolsó,amit be kellett vennem.

dec. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, kifogást gyártasz.

Ha nem akarsz szoptatni, ne szoptass!

Nem kell hozzá ideológiát gyártani, hogy "jaj, olyat szedek, ami mellett nem lehet".

Főleg, ha nincs is így.

Lehet paracetamol és ludea alatt is szoptatni.

[link]

Az ukko teában aztán pláne nem tudom, hogy mit kifogásolsz. SEMMI sincs benne ami mellett ellenjavallt a szoptatás.

dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a spinális fájdalomcsillapító miatt fájt a fejem,de én egyből kaptam rá vértapaszt( vagyis a véremmel betapasztották a lyukat amiből szivárgott a gerincfolyadék,ami miatt fájt a fejem) és lényegében egyből elmúlt. Állami kórházban kaptam volna rá pár algopirint és kávét és fajhatott volna 2 hétig vagy tovább...
dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!