Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mikor múlt el a szoptatá...

Kinek mikor múlt el a szoptatás alatti fájdalom?

Figyelt kérdés

5 hetes a babám, az első 2 hétben nem fájt a szoptatás, valamiért 2 hét után kezdődött. Nem sebes a mellbimbóm, csak pirosan izzik az egész, körülötte is.

(Ilyen nyelvlenövés cumizavar és társai nem lehetnek az oka, tápszondával cicin kapja a tápszeres pótlást, játszócumija sincs)



Kevés a tejem és jó lenne fejéssel meg többszöri mellre helyezéssel szaporítani, de így is épp kibírom azt kb 3 óránkénti 2x10-15 perc szopit, megnyugtatásra nem tudom használni a cicim.


Szóval kinek mikorra erősödött meg a mellbimbója? Volt akinek ez örökre ilyen maradt?



#szoptatás #fájdalom #piros mellbimbó
dec. 31. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a tejbelövelés fájt 2 hónapig
dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak pár napig fájt.
dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem addig fájt, amíg fel nem vágták a nyelvét. A kórházba azt mondták nincs lenövése. De csak fájt. Hívtam szoptatási tanácsadót és kiderült, hogy mégis van neki.


Tudpm, hogy írtad, hogy nálatok nem ez a gond. De azért írtam ide, ha valaki egyszer rátalál erre a kérdésre, akkor tudja, hogy ez is lehet az oka.

dec. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. 2-3 hétig fájt szülés után, utána rendeződött és hálistennek azóta sincs probléma. Biztosan jól tapad mellre? Akkor szoktak ilyen gondok lenni, vagy esetleg nem pirosodik maga a bimbó feletti rész? Mert még így hirtelen tejcsatorna elzáródásra tudok gondolni... :/


Fejsz egyébként vagy még nem? Mert a fejőgép is ki tudja kezdeni a mellbimbót, ha túl erős vákuumot használsz.


Örökre biztos benne marad így, meg így aztán szoptatni se lehet hosszútávon, de ha nincs egyéb probléma, akkor szerintem rendeződni kell magától.

dec. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akarom mondani *nem marad így* bocsánat, autokorrekt.
dec. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2-3 hónapig minden mellretételnél fájt a jobb mellem. Nem tudom mitől múlt el. 1 éves koráig szoptattam.
dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4 Igazából akkor kezdődött kB a fájdalom amikor új mellszívót vettem, szóval lehetséges, hogy az okozta, de azóta hogy fáj azt nem is használtam. (Pedig úgy örültem hogy az milyen erős és milyen sokat letudtam vele fejni... Ha fejtem már egy-egy etetésnél nem kellett a tápszer..)

Viszont a pirosság azóta se akar elmúlni. (Kenem Lansinoh lanolin kenőccsel is).

dec. 31. 12:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fejés miatt fájt végig, amíg fejtem (ami 12 hónap volt). De úgy fájt, hogy nem bírtam megtörölközni, csak lecsöpögtem. Pedig jó volt a tölcsér méret, nem fejtem nagyon sokat. A sima szopizástól nem fáj most második babával. De amúgy, ha kicsi a tölcsérméret a mellbimbódhoz, az nagyon ki tudja sebezni, és nekem segített az is, hogy bekentem Garmastannal fejés előtt, hogy csússzon a tölcsérben, de dörzsölgesse. A Lansinoh-t nem tudom, de a Garmastant tuti megehetik a babák is, úgyhogy nem baj, ha belekerül a tejbe.
dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hétig fájt, mert a lányomnak le volt nőve a nyelve. A gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, max határeset, én vagyok túl érzékeny. Elvittem fül-orr-gégészhez, ő egy pillantásból tudta, hogy le van nőve. Felcsípte, és soha többetnem fájt.
dec. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg a fejőgépbe érdemes lehet olyan betétet rendelni, ami csökkenti az átmérőjét a szívó tölcsérnek.


[link]


Ezt valahogy így kell elképzelniy ezt használtam az elején, és most is, mert szaporítom a tejem és ezzel így nincs gond, rengeteget segített. :)


4-es voltam.

dec. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!