Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ismerősi körötökben mostanság...

Ismerősi körötökben mostanság sok a tápszeres baba?

Figyelt kérdés

Olvastam statisztikát, hogy többségében szoptatnak a magyar anyák.

Mégis, pl. védőnőnél, oltáskor, ahol csak hallok mostanság pici babákról, mind tápszeres szinte, néhány anyatejes csak. Persze tudom, az én mikrokörnyezetem nem reprezentatív, ezért kérdezem, ti hogy tapasztaljátok. (Én sosem kérdezek meg erről senkit, viszont a kisbabás anyukák egyből ezt kérdezik a váróban mindenkitől, akinek szintén kisbabája van, tőlem is.)

Nem szoptatás vs. tápszerezés vitát akarok gerjeszteni, mielőtt bárki erre gondolna.



jan. 1. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is feltűnt, fotósok vagyunk, Karácsonyi fotózások alkalmával szinte kivétel nélkül tápszeres babával jöttek
jan. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztalom. Nekem a második gyerekem lett anyatejes. Amikor az első tápszeres lett, szinte mindenki szoptatott körülöttem. Másodiknál annyi változott, hogy a masik "táborba" kerültem
jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Nálam vegyes. Egyébként a szoptatás presszió miatt szerintem sokan vetítenek, pl azt mondják hogy a gyerek vegyesen vagy akár kizárólag anyatejesen táplált, csak hagyják már őket békén. Mégis honnan derülne ki?
jan. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen vegyes.
jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem is a vegyes lenne a reális. Most példának okáért két 2023-as cikket találtam, hogy 94% szoptat. Ezt az adatot sokallom, de nagyon.
jan. 1. 11:25
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Te valamit nagyon elnéztél, nem szoptatott Magyarországon ilyen arányban 4-6 hónapig az utóbbi évtizedekben a lakosság. Ez maximum úgy igaz, hogy ennyi anya indul úgy, hogy az első napokban szoptat. Az első hetekben már drámaian esik az arány.


2018-ae adatok alapján hathónapos korban a nők 17-35%-a szoptat kizárólagosan. És ez már egy önbevallásos statisztika.

jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Most elgondolkodva, 5 babás ismerőst tudok. Mind az 5 szoptat.

1 tápszetest tudok, ő csak falubeli, nem ismerős annyira. Ő tápszerezi mrt nem akarja szoptatni a cigi miatt.

jan. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6


Igen, lehet, hogy félreértelmeztem, és ezt csak az első napokra értik.

Amit te írsz, az tűnik reálisnak.

jan. 1. 11:39
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szinte mindenki szoptat.

Pl. A családban csak az én gyerekem kapott tápszert, mind a 4 unokatestvére kizárólag anyatejet.

jan. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben szinte minden baba tápszeres. Szerintem ahány ember annyi féle válasz, nehéz így levonni következtetést.
jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!