Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bölcsességfog húzás és szoptatás?

Bölcsességfog húzás és szoptatás?

Figyelt kérdés
Bölcsességfogom fogják kiszedni. Kettőt is,két hét kulonbseggel. A babám öt és fél hónapos,száz százalék anyatejes,és szeretném ha így is maradna. Minimális hozzátáplálas van,de nem mérvadó.Nem lehet tovább halogatni a húzást, így is halasztottuk,hogy ne terhesen és frissen szülve legyen. De már nincs hová halasztani,ha nem akarom a környező fogaim elveszteni. A kérdésem,hogy mi lesz a szoptatassal? Utána kelleni fog a fájdalomcsillapító,és nem hiszem,hogy a panadol elég lesz (gyakran fáj a fejem, még egy sima fejfájással sem tud rendesen elbanni). Tíz évvel ezelőtt szintén volt bölcsességfog műtétem, akkor tudom,hogy majd megőrültem a fájdalomtól hosszú napokig (amint kiment a fájdalomcsillapító hatása,kellett is a következő adag.). Az orvos szerint ne szoptassak utána,a lactancia.oeg-on a cataflam mellett lehet szoptatni. Szoptatási tanácsadó mondta,hogy amit azon az oldalon engednek,az mehet. Viszont gondolom elég sokáig be készek gyogyszerezve. Lefejt tejet nem fogad el,tapszert sem (de ezt nem is akarom). Szeretnék ugyanúgy szoptatni tovább. Tehetem?

jan. 4. 12:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Off, de ha szuvasodik az előtte levő fogad, akkor nem erdemesebb a rossz fogat hùzni?

Èn mikor jöttek a bölcsessègfogaim (problèmamentesen bújtak ki, de nem volt ìgy sem elèg hely nekik) a 6-osaimat hùzattam ki, mivel azok mind kezeltek voltak, ès az ùj, jò fogakat tartottam meg.

jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
11 azt elég csak betömni,annyira egyelore nem rossz a helyzet. Helyhiány viszont a bölcsességfogak teljesen ferdén vannak nőve,ragadta teljesen alkalmatlanok.
jan. 4. 13:37
 13/15 A kérdező kommentje:
*ragasra
jan. 4. 13:38
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatási tanácsadó kompetens ebben, rá hallgass. Neki van elég mélyreható és naprakész ismerete szoptatás témában, mindenki más max néhány előadást hallott ki tudja mikor.
jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#10. Akkor ez a jobbik eset, ez messze nem jár annyi sérüléssel, mint a műtét, így kevésbé fáj és remélhetőleg gyorsan gyógyul is.

Egy éves volt a fiam, mikor ki kellett húzni az utolsó bölcsességfogam. Egy panadolt vettem be, mikor már kezdett az érzéstelenítő kimenni. Ennyivel megúsztam.

Az más, ha gyulladt, fájó fogat húznak. De szerintem így neked sem lesz gondod.

jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!