Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bölcsességfog húzás és szoptatás?

Bölcsességfog húzás és szoptatás?

Figyelt kérdés
Bölcsességfogom fogják kiszedni. Kettőt is,két hét kulonbseggel. A babám öt és fél hónapos,száz százalék anyatejes,és szeretném ha így is maradna. Minimális hozzátáplálas van,de nem mérvadó.Nem lehet tovább halogatni a húzást, így is halasztottuk,hogy ne terhesen és frissen szülve legyen. De már nincs hová halasztani,ha nem akarom a környező fogaim elveszteni. A kérdésem,hogy mi lesz a szoptatassal? Utána kelleni fog a fájdalomcsillapító,és nem hiszem,hogy a panadol elég lesz (gyakran fáj a fejem, még egy sima fejfájással sem tud rendesen elbanni). Tíz évvel ezelőtt szintén volt bölcsességfog műtétem, akkor tudom,hogy majd megőrültem a fájdalomtól hosszú napokig (amint kiment a fájdalomcsillapító hatása,kellett is a következő adag.). Az orvos szerint ne szoptassak utána,a lactancia.oeg-on a cataflam mellett lehet szoptatni. Szoptatási tanácsadó mondta,hogy amit azon az oldalon engednek,az mehet. Viszont gondolom elég sokáig be készek gyogyszerezve. Lefejt tejet nem fogad el,tapszert sem (de ezt nem is akarom). Szeretnék ugyanúgy szoptatni tovább. Tehetem?

jan. 4. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Tedd azt, amit az orvos mond, a védőnek nincsen orvosi jogköre. A szoptatáshoz pedig nem kell ennyire görcsösen ragaszkodni, ettől nem leszel jobb anya, ahogy attól sem, hogy mindkettőtök egészsége érdekében gyógyszer szedése alatt az orvosi utasításokat tartod be a társadalmi elvárások helyett.
jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Koránt sem biztos, hogy annyira fájni fog, mint az előző. Nekem mind a négyet kikellett venni (ferdén és félig nőttek, nyomták a fogsorom) az egyiknél majd megőrültem, a másik háromnál simán bírtam annyival, hogy az első nap bevettem egy szem fájdalomcsillapítót estére. Jegeltem, fájdogált, enni nem tudtam ugyan, de simán elviselhető volt (pedig nem vagyok egy "mártír típus" elég hamar nyúlok gyógyszer után ha fáj valamim, nem szenvedek), engem is meglepett, hogy csak ennyire fájt.

Szoptatás alatt sokféle gyógyszert lehet amúgy szedni, a fogorvost is megkérdezheted nyugodtan, ő mit mond.

jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az orvos mindenre azt mondja,hogy nem szabad. Még a cetieizinre is,ami nélkül meghaltam volna kb (brutál porallergiam van,ha nem szedtem volna,mint egy őrült,vakaroztam volna végig) nőgyógyász pedig engedte..most húgy is van ez? Két orvos mást mond? Annyi pénzem nincs,hogy emiatt több orvost is felméréssek,így csak a háziorvosom véleménye van,de ő kb használhatatlan (másban is).

Nem védőnő mondta,hanem szoptatasi tanácsadó,bár ő sem orvos...


Féltem,hogy ilyen válaszokat kapok,ezért módosítanam,hogy tapasztalatok! érdekelnek, elsősorban,és bár köszönöm a véleményeket is,most arra nincs szükség!

Én ragaszkodnék a szoptatashoz,nem azért mert ettől vágyom jó anya!

Csak van itt olyan,aki hozzám hasonlóan szoptatás alatt esett át ha nem is bölcsességfog húzáson,de bármiféle szájsebészeti vagy fogorvosi beavatkozáson!

jan. 4. 12:16
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ugyan így voltam, 2 bölcsesség fogam húzták. Igaz 2 hónap különbséggel.

Én nem haltam bele, 2 napig kellett talán napi 1-2 szem gyógyszer.

algopirint vettem be.

jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm. Fogorvos azt mondta,ez nem az ő kompetenciája,így nem mondana semmit. :( milyen gyógyszert szedtél míg szoptattal? (Csak kérdés,nem erre hivatkozva fogom nyilván szedni! :)
jan. 4. 12:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan szoptathatsz tovább.

Az e-laktancia a mèrvadó, nem amit a mucsaröcsögei hàziorvos mond. Szoptatàsi ismereteik a nullaval egyenlőek.

Szoptatàssal kapcsolatos kèrdèsekben a szoptatàsi tanàcsadó a szakember, nem a hàziorvos. Ugyanìgy felülìrja a dokid, amit egy belgyógyàsz, fül-orr-gègèsz, vagy endokrinològus mond?!?!

Egyik ismerősömet a doki szigorùan eltiltotta az antibiotikum melletti szoptatàstòl. Csak utòlag nezett szegèny utana, hogy biztonsàgos amellett a gyógyszer mellett szoptatni.

jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt a későbbi fájdalom szempontjából nem mindegy, hogy húzás vagy műtét...

Az e-lactanciának bátran hihetsz, komoly nemzetközi szakértői csapat áll mögötte.

jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ibuprofen és paracetamol hatóanyagút nyugodtan használhatsz szoptatás alatt, panadol az paracetamol, algoflex az ibuprofen (akár váltogatva is, hogy ne adagold túl). A cataflant egyszer egyszer nyugodtan, a rendszeres, hosszú távú használata nem javasolt, de egy egy szemet bevehetsz ha elviselhetetlen. E-lactanciát nyugodtan nézheted, sok háziorvos is azt az adatbázist használja (az enyém is), ha szoptató anya a beteg.

Amúgy óvatos jegeléssel is próbálkozhatsz, meg ha van segítséged akkor a húzás utáni napokra kérd meg, hogy ne kelljen annyit emelgetni, az nem tesz jót.

jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Az enyém 1,5 hetes volt amikor kiszedték, egy fejésnyit ki kellett öntenem, aztán szoptathattam.

Bár nekem fájdalomcsillapító sem kellett

jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mindkettőt elég húzni (két felső bölcsességfogról van szó). Tíz évvel ezelőtt szájsebész szedte ki,mivel csak félig nőtt ki (ferdén). Ezek ki vannak nőve,viszont teljesen ránőttek az előtte lévő fogaimra,az egyik szivasodik is már emiatt.

Segitsegem sajnos nincs,de penteki napokon lesz a huzas,hetvegen itthon lesz a férjem,hogy ne kelljen emlegetni a babát.

jan. 4. 13:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!