Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után mennyire lett...

Szülés után mennyire lett rendszeres a ciklusod?

Figyelt kérdés

Szülés után eddig egyszer jött meg, kb 6 hete. Vártam, hogy 28 nap múlva jön meg megint, mint az első babám után, de eltelt 6 hét és még semmi. Két hete gyengén görcsölget is a hasam, olyan, mintha meg akarna jönni, de valami akadályozza. Kicsit puffadok is, pedig sosem szoktam. Még bőven szoptatok, 4 hónapos a babám és éjszaka is 6x kel szopizni, úgyhogy 2 óra sem telik el általában két etetés közt. Valaki volt hasonlóan? Mikor fog normálisan beállni? Szeretek tervezni, és idegesít, hogy csak várok és várok. Nem védekezünk, úgyhogy nagyon kicsi eséllyel, de a terhesség is benne lehetne a pakliban. Kb egy hete utoljára negatív volt a teszt. De nem is hiszem, hogy baba lenne, kb heti 1x tudunk együtt lenni a férjemmel, annyira rohanós most minden.

Ha valaki volt hasonló helyzetben, érdekelne a tapasztalata, hogy hogy szokott ez lezajlani általában. Az első babámmal megjött és 14. fogant a baba, 28. napon pozitív lett a teszt, úgyhogy onnan nincs túl sok tapasztalatom.


jan. 5. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekem az első babám után nagyon sokáig nem volt menstruációm. Igény szerint szoptattam. 2 éves és 3 hónapos volt mire először megjött. Azóta van, de volt már 40 napos és 30-31 napos ciklus is. Szerintem próbálkozik be állni. Légy türelmes, idő kell. Ha nem is annyi, mint nekem, de kell.
jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már több, mint fél éve megjött, volt pár közel normális ciklus, de nem mindig, plusz volt(/van?) cisztám is, az is bekavart.

Viszont terhes is simán lehetsz, miért ne lehetnél? Ha az a heti egy pont jókor van, akkor nem biztos, hogy akadályozná a szoptatás sem.

Főleg, hogy nekem a baba 8 hónapos korában jött meg először, tehát neked ezek szerint nem érinti annyira a szoptatás a ciklusodat.

jan. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
8 hónapos volt a lányom, mikor megjött a menzeszem. Mert szoptattam. Rögtön rendszeres lett.
jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10 hónapos volt az első lányom, amikor először megjött. Aztán jött 30 napra, majd 46 napra, majd megint 30 valahány napra, szóval így jól össze-vissza, pedig már szerettünk volna tesót, de kb fél év alatt összességében megjött kétszer. Másfél éves volt a lányom, amikor éjszakára lejött a ciciről, akkor lett normálisan 29 napos ciklusom, és a másodikban már meg is fogant a kicsi. Az ő születése után nem vártam meg, hogy megjöjjön, spirált rakattam fel, így nem tudom, mikor jött volna meg, most élvezem, hogy nincs ilyen problémám :D
jan. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor megpróbálok türelmes lenni. :) Lehetek terhes nyilván bármikor, csak kiebb az esélye így, és egy hete a teszt is negatív lett. De majd tesztelek még, ha nem jön meg, csak próbálok nem olyan sűrűn, hogy ne csavarofjak be.
jan. 6. 07:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Elsővel szülés után 8 héttel már megjött és onnantól pontosabb lett, mint gyerek előtt.

Másodikkal eltelt 5 hónap, mire megjött és onnan naprapontos lett, ráadásul 28 napos (gyerekek előtt 33 volt az átlag).

Mindkettőt igény szerint szoptattam. Annyi, hogy az első korán átaludta az éjszakát. Másodikat meg éjjel is gyakran kellett, de ez se akadályozta a ciklusomat.

Tesztelnék a helyedben.

jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor csinálok egyet holnap. Az érdekelt elsősorban, hogy van - e olyan, hogy megjön és aztán hónapokig nem, de akkor ezek szerint nem jellemző. Aminek örülök. :) Köszi a válaszokat!
jan. 6. 09:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem még mindig nem jött meg, 11 hónapos a delikvens. Egyszer volt olyan fura érzésem, hogy megjön, de aztán semmi. Nőgyógyász megerősítette, hogy próbálkozott a szervezetem, de aztán mégse, mert több tüsző érésnek indult, csak aztán leállt. Akkor a babámnak hirtelen sok éjjeli szoptatásra volt szüksége, szóval el tudom képzelni, hogy most még emiatt nem fog beállni. Légy türelmes magaddal, biztos idővel rendszeres lesz! :)
jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem is olyan érzésem van, hogy próbál megjönni. Ami vacak, mert folyton görcsöl a hasam. Csináltam tesztet megint, de megint negatív lett, úgyhogy tuti csak késik. Megyek majd nőgyógyászhoz ettől függetlenül, szerintetek nem írna ki egy hormonpanelt, hogy kb mi a helyzet?
jan. 7. 21:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4 hónappal szülés után, így hogy még szoptatsz is, teljesen felesleges egy hormonpanel. Még bőven regenerálódsz, állnak helyre a hormonjaid, ahogy írtuk is fentebb, valakinek meg se jön ennyi idő alatt még (nekem is 10 hónapig váratott magára, de olyan 4-5 hónapos volt a lányom, amikor már éreztem, hogy "készül megjönni"- és igen, bizony hónapokon keresztül, hol jobban, hol kevésbé). Szinte biztos, hogy a nőgyógyász erre azt mondja, hogy normális, nem igényel kivizsgálást, csak türelmet. Persze ennek ellenére kérhetsz panelt, csak felesleges, a szoptatás full bezavar a dologba, nekem az ötpontos cukorterhelést sem javasolták (2 GDM-es terhesség után ellenőrizni, hogy mi a helyzet), amíg teljesen le nem állunk a szoptatással, mert még a cukoranyagcserére is hatással van, akkor gondolhatod, hogy az alap hormonok mennyire megborulnak tőle.
jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!