Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejtestvérségről vélemények...

Tejtestvérségről vélemények (rokon / kedves barátnő kapcsán, vagy akár adoptálás esetén)? Tegnap Redditen egy külföldi sub-on brutális dolgokat írtak le róla amerikaiak, kb. a sz.xuális visszaéléssel egy szinten kezelve... Felfordult a gyomrom tőle.

Figyelt kérdés
Sajnos mind anyai, mind apai oldalon volt példa arra, hogy az anya vagy nem akart szoptatni valamiért, vagy igen rossz volt a tej minősége, saját anyám esetében is (tápszeres voltam kb. végig). Mindig magától értetődőnek és abszolút nemesnek gondoltam azt, ha valaki segít az ilyen helyzetben élő anyákon és a gyerekeiken, illetve tudtommal még adoptáló szülőknek is hasznos lehet ez az egész. Évszázadokon át bevett gyakorlat volt, én személy szerint egyetlen embert sem ismerek, aki erről elítélően nyilatkozna. Mivel lassan nálunk is esedékes a babatéma, és persze mindenre fel akarok készülni, ezért tegnap fejest ugrottam az internetbe, de bár ne tettem volna... Egy amerikai Reddit sub-on kötöttem ki, ahol eszetlenül, egymást túlharsogva ordították az emberek, hogy ez milyen undorító, gusztustalan, jóformán sz.xuális abúzus, hogy ők ha megtudnák, lehánynák azt a nőt, és olyan szavak és mondatok voltak ott leírva az egész témával kapcsolatban, amit én ide le nem írok, teljesen sz.xuális tevékenységnek beállítva az egészet, az ilyen téren segítő nőt brutális durva vádakkal illetve. Ordítva köpködték azokat az adoptáló anyákat is, akik mesterségesen indítják be a tejelválasztásukat, hogy az elejétől fogva tudják a kisbabát táplálni. Szerintük kizárólag a szülőanya szoptasson, minden más esetben ez egy undorító visszaélés csakis és kizárólag. És értitek egy szóval sem értelmes, hasznos vita zajlott, nem arról volt szó, hogy hát vizsgáltassák be a tejet, hogy minden oké legyen, hanem az egész egy ilyen elmebeteg dühöngés volt csak. Tényleg ez lett a fősodratú gondolkodás a témával kapcsolatban, vagy csak az amerikaiak agybaját láthattam megint? Még anyámat is felhívtam a témával kapcsolatban, szerinte ez tipikus amerikai hőzöngés csak, és ignoráljam a francba.

#adoptálás #tejtestvérség #reddit és az amerikaiak
jan. 24. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
66%
Eszembe nem jutna. Van tápszer, ha nincs saját anyatej. Extrém koraszülött baba esetén pedig a gyerekorvos felir anyatejet, nem kell tejtestver
jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
44%
Nekem sem jutna eszembe soha. Az sem, hogy más anyatejét vegyem meg a babámnak. Gusztustalan, a gyomrom felfordul a gondolatára is. 🤮 Tökéletes felnőtt a kisfiam tápszeren is, makkegészséges, lassan 4 éves, egyáltalán nem beteges fajta.
jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
34%

Én sem tudnám ezt csinálni.

2x1 évig szoptattam. rengeteg tejem volt. De elöbb öntöttem volna a lefolyóba, mint más babának. Nekem ez bizarr

Ha nem tudtam volna szoptatni, tápszer és kész. Biztos nem adtam volna más tejét nekik.

jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
De értitek nem is az volt a téma, hogy tudja-e avagy sem, hanem az, hogy egy évszázadokon át bevett gyakorlatot ilyen durva vádakkal illettek.
jan. 24. 11:53
 5/68 anonim ***** válasza:
42%
Évszázadokig volt és minimum egy évszázada normális embereknél nem létezik.
jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
73%
Régen is voltak szoptatós dajkák. Ez ugyanaz, csak ez modernebb verzió. Szerintem ez egy tök jó dolog, de csak ismerősök között, mert sok a hanyag, gusztustalan, higiéniátlan ember.
jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó, én is pont erre gondoltam! Persze én is közeli emberekre gondoltam, nem arctalan vadidegenekre. :)
jan. 24. 12:14
 8/68 anonim ***** válasza:
69%

Régen azért volt szoptazós dajka mert az úri nőknek nem volt illendő szoptatni, nevelni sem nevelték a gyerekeket.. Nem létezett tápszer.


Számomra is undorító más anyateje.

jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon komolyan ellenőrzik a tejleadókat. Vérvétel, tüdőszűrő és széklet vizsgálat a beugró. A védőnő ellenőrzi a környezetet, az tejleadónak mentesnek kell lennie minden káros szenvedélytől. A poharakat, amikbe gyűjtik, pedig a szervezet hozza minden nap, mikor elviszik a tejet. Szóval elméletileg jól működik a rendszer, csak sajnos nincs mindenhol.
jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
63%

#1 Azt ugye vágod hogy amit az orvos felír a koraszülöttnek az is egy hús-vér emberből jön, egy anyától, akinek van 8 hónaposnál fiatalabb gyermeke (merthogy csak addig lehet leadni tejet).


Nekem sincs elég, egy barátnőm mondta is hogy van ismerőse aki adna tejet ha kérem. Inkább nem mertem. Ha a saját barátnőm adná inkább elfogadnám, de mástól nem merem. Viszont biztos vagyok abban hogy csak és kizárólag a dolog társadalminelutasítottsága az oka annak hogy nem merem, ha elfogadott dolog lenne, más is csinálná akkor én is mérném. Tudom ilyen birka vagyok.

jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!