Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy ennyit pisil?

Normális, hogy ennyit pisil?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a babám, aggódtam, hogy keveset eszik, úgyhogy mérni kezdtem a pelusait, hogy egyáltalán nagyjából képben legyek, hogy mennyit pisil. A reggeli első pelustól kezdve: 194, 144, 66 és 56 grammokat mértem. Még amit utoljára evett, azt ugye csak reggel tudom lemérni, de ez így 460 gramm összesen, ami nekem nagyon kevésnek tűnik. Csak szopizik, de időre nagyon keveset, hiába kínálom meg gyakran. Tejem van bőven, közel sem issza meg mindet, ha elaludt és feszül a mellem, simán lefejek 120-akat. Szerintetek ez normális mennyiség? Felhívjam az orvost?
febr. 6. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi miatt kezdtél emiatt aggódni? -- Kedvetlen? Nincs étvágya? Nem gyarapszik a súlya?


(Testsúly kg x 150 ml az ajánlott napi beviteli mennyiség)


Hány percet jelent az, hogy "időre nagyon keveset eszik"?

febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A 4 hónapos státuszon a várt alatt volt a súlya jelentősen, de azt mondta az orvos, hogy nem néz ki rosszul, egy rossz adat miatt még ne aggódjak. Kb 3 óránként 5 percet szopizik.
febr. 6. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem a gyereket méred? Miért a pelusait? De komolyan. Az hogy ennyit pisil, nem azt jelenti hogy ennyit eszik. Az anyatej nagy részét feldolgozza a szervezete, sőt még kaki is lesz belőle. Kínáld meg gyakrabban, mondjuk 1,5 óránként.
febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Cumizavar esetleg? (Van játszócumija?)

Milyen az az 5 perc? (Pl. 5 percig megállás nélkül tolja befelé a tejet és elégedetlen leválik a ciciről -- vagy hogy kellene ezt elképzelni?)


Ez nekem első hangzásra kevésnek tűnik, de én csak egy mezei anyuka vagyok.

Én előszőr próbaként 3 óránál gyakrabban megkínálnám (mondjuk másfél óránként) és figyelném a reakcióját, mérném az aznapi bevitelt.


Egyébként, ha a doki azt mondja nem kell aggódni, hallgatnék rá -- ha !! ez az "elmaradás" csak most fordult először elő a 4 hónapos státuszon és a babám alapvetően jókedvű.

febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Én inkább a bevitelt mérném.


-- Szoptatás előtt felöltözve mérném, majd szoptatás után közvetlenül ugyanabban a ruhában ráraknám mégegyszer a babát a mérlegre. A kettő közti különbség adja a bevitelt.

febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem volt babamérleg, de azóta szereztem, holnap már lesz, és tudom mérni. Óránként kínálom, vagy ahányszor úgy látom, hogy talán vevő lenne rá. Az a 5 perc néha intenzív szopizás, néha meg csak úgy immel ámmal eszeget rajta. Második baba, nekem érzésre nagyon kevésnek tűnik, de jókedvű, nyugodt, világosat pisil, csak ilyen keveset.

Játszócumi, cumisüveg nincs, nem is volt soha.

febr. 6. 22:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Òrànkènt 5 perc az 3 òrankènt 15. Időre megvan a megfelelő mennyisègű szoptatàs.

Napi 4-6 nagyon pisis peuks kell.

Reggeltől megvolt kettő, és kèt fèl, gondolom éjfélig pisilt mèg.

febr. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak reggel cseréltem, az 129 grammos volt. A reggeli cserével telt le a 24 óra.
febr. 7. 09:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor megvan a 4 teli.
febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi mostanság ez a rengeteg pelus mérés kérdés.

Jóisten, 2 gyerekem van de sosem jutott eszembe hogy méregessem a pelusaikat.

Ha megvolt a 4-5-6 pisis pelus minek kellene aggódni.

febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!