Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptathatok homeopátiás...

Szoptathatok homeopátiás gyógyszer mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

URTICA URTENS tejapasztó homeopátiás bogyót szedek tejapasztásra, viszont még így is elég sok a tejem. Ha le fejem, odaadhatom neki, vagy így már nem? 11 napos a bébi

Jelenleg elég beteg vagyok és szerintem jót tenne neki ha kapna egy kis “ellenanyagot” viszont nem tudom, hogy oda merjem-e adni neki.



#szoptatás #tejapasztó #Urtica urtens
febr. 18. 12:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Az e-lactancia szerint nyugodtan lehet homeopátiás gyógyszerek szedni és szoptatni/anyatejjel táplálni. Very Low Risk kategóriába esnek.
febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott, hogy szedtem be neocitran kapszulát, és az mellett azt írják, hogy nem lehet szoptatni…úgyhogy sajnos ezt akkor így buktam :((
febr. 18. 12:57
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Mivel a homeopátia egy nagy semmi/kamu, így egész nyugodtan.
febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Akar a gyerek is szedhetné.
febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Phenylephrine Hydrochloride a neocitrán hatóanyaga, ami mellett szintén lehet.
febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
A homeopátiás gyógyszerek nulla hatóanyagot tartalmaznak, konkrétan a placebo hatás érvényesül csak, tehet nyugodtan szoptathatnal. De ne tedd, ha el akarod választani a gyereket, hiszen a szoptatás stimulálja a tejtermelest
febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ezt tejszaporításra javasolták 😅


Amúgy mintha tictacot szednél...

febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező szinte minden gyógyszer használati utasításában az van, hogy terhesség és szoptatás alatt nem lehet beszedni.


Terhesen tényleg nem lehet, vagyis nem ajánlott a legtöbbet szedni.


Viszont a szoptatás más. Egyszerűen nem végeztek új kutatásokat a témában, de az e lactancian a hatóanyag típus szerint kategóriába tették a gyógyszereket és pár egyéb dolgot hogy milyen hatással van, tényleg szedhető vagy nem. Nyugodtan nézd meg ott a gyógyszereket, amiket szedned kell.

febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

8!


A homeopátiás szerek nem gyógyszer. Placebo.

febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ezért írtam az egyéb dolgot is oda :)
febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!