Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam így az igény...

Hogy csináljam így az igény szerinti szoptatást?

Figyelt kérdés

Próbálok figyelni a babám jeleire, de nagyon erős a szopó reflexe. Etetés után mindig mikor büfiztetni próbálom, akkor teljesen kiakad és semmivel nem megnyugtatható, hiába ringatom, énekelek, tologatom kocsiban, magamra kötöm. Ezt játszuk fél óráig, ilyenkor már kapálózva üvölt és csak akkor nyugszik meg ha újra cicit kap. Így viszont az egész napomat az ágyban töltöm, ha felkelek mellőle, megint jön torka szakadtából az üvöltés, de az alapszükségletű dolgaimat is csinálnom kell mint evés, ivás, wczés. Teljesen kétségbe vagyok már esve, hogy nem megy ez nekem, igazán különbséget se tudok tenni az éhes vagyok sírás és alap nyűgösség között. Erre még rájön az, hogy kb elaltathatatlan, maximum rajtam alszik el, de ha lerakom egyből megébred. Így tartok lassan 4 nap alatt összesen 3 óra alvásnál magam részéről, mert nem merek úgy elaludni, hogy rajtam van, vagy mellettem az ágyban.


Nem tudom kitől kérjek segítséget, de úgy érzem hosszútávon ezt a rendszert nem fogom bírni. Már olyanokat kívánok, hogy bárcsak elapadna a tejem és lenne tápszeres, mert attól talán könnyebben kajakómál.


Tejem van bőven, így is fejnem kell, merr ha az egyikből adok neki, a másik a következő felkínálásra már fájdalmasan becsokosódik.


4 hetes baba anyukája


febr. 22. 09:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
becsomósodik*
febr. 22. 09:43
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez az iszsz mánia csak arra jó, hogy az anyukák szivassák magukat vele
febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell mindig büfiztetni. Az igeny szerint szoptatott gyerekemet sosem büfiztettem.

Ha leveszed mellről, ès büfiztetni pròbàlod, mikor lehet mèg nincs kèsz a cicizèssel, akkor nem csoda, ha üvölt. Ha akkor nyugodt, ha mellen van, akkor hagyd mellen. Ha elhagyod a büfiztetèst, akkor megnyugszik.

Az első pàr hèt/hònap a szoptatàsròl szòl. Akkor vedd le mellről, amikor mèlyen elaludt, akkor el tudsz mellőlle osonni wc-re, enni, inni. De ha èppen maratoni szoptatas közepèn vagy, akkor fèl kèzzel tartsd a babàt, ès màsik kèzzel szolgàld ki magad. Van, aki magàra kötött babàt is bìr szoptatni, nekem szemèly szerint az nem ment

febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Az iszsz ilyen. Az első 6-8 heted egyetlen összefüggő, maratoni szoptatás.

Amúgy akkor is üvöltene a kicsi, ha időre szoptatnál. Ugyanúgy a cicit keresné. Úgyhogy eldöntheted, hogy nonstop szoptatsz vagy a nonstop üvöltést hallgatod.

febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Enni és inni tudsz szoptatás közben is. Amíg wc-re mész, azt meg kibírja, nem cél hogy sose sírjon, azt lehetetlen tartani, csak magadat stresszeled.

Az első pár hónap sajnos ilyen. Ha átállsz inkább tápszerre, én megértem. Persze, jobb az anyatej, de nem bármi áron.

febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor ezek szerint nem csinálom mégsem olyan rosszul. Annyi infót kapok mindenhonnan, hogy sokszor teljesen elveszítem az egészben az önbizalmamat. Büfiztetéssel pedig most azért nyúzom, mert benne van a hasfájós időszakban is, ha hagyom elaludni akkor tuti van egy-két bukás is, amire üvöltve ébred, már ha nem kezd el egyből a hasa miatt tekeregni.

Mikor nem hagyom akkor meg 3-4 emberes böfögés van a részéről, csak ugye utána meg jön az üvöltés is.


De akkor kb. a második hónaptól már számíthatok arra, hogy kialakul valamiféle rendszer?

febr. 22. 10:02
 7/14 A kérdező kommentje:
Plusz nagyon sokszor zöld a kakija, hiába olvasom, hogy anyatejes baba nem tudja magát túlenni, az én babám mégis nagyon mohó. Ha két etetést valami csoda folytán mégis ki tudok tolni úgy, hogy legyen két óra szünet, akkor sokkal kevésbé hasfájós, de ez csak nagy ritkán sikerül.
febr. 22. 10:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsó èhsègjelre tedd mellre, ne vàrd meg, mìg sìr. Akkor kisebb esèllyel eszik tùl mohòn.

Ètkezès kitolàsa helyett azt èrdemes megpròbàlni, hogy bizonyos időszakon belül mindig ugyanarra a mellre teszed vissza. Pl 6-8-ig jobb mell, 8-10-ig bal mell ès ìgy tovàbb.

febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezt csinálom is. Csak így meg az az eredménye, hogy mire a másikra tudom helyezni, az teljesen bedurran és bevörösödik.


Van tejfelfogóm de a vákuum miatt mióta használom csak még több tejem lett, mellette pedig elég erős a tejleadóm is.

febr. 22. 10:51
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

3 eveig szoptattam SOHA nem bufizett. A szoptatott babak nem nyelnek annyi levegot.

Mellesleg meg az elso 6-8 het errol szol, 24 oras non stop szoptatas. Itt sokszor te kellesz neki, a kozelseged. Hasznald ki, a tapszeres babaknal nincs ilyen !

febr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!