Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik lefejt tejet adnak a...

Akik lefejt tejet adnak a kicsinek, ezt hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Szoptatom a kislányomat, viszont nyáron tervezünk menni kirándulni, állatkertbe stb és nem szeretném nyilvánosan szoptatni, bena is vagyok hozzá. Le szeretném fejni a tejet és vinni neki cumisuvegben.

De fogalmam sincs, hogy mennyit kéne vinni, hogy tartsam melegen, mi az ideális hőmérséklet neki.

Most 4 hetes lesz, majd 3-4-5 hónapos kora körül tervezünk menni.



ápr. 21. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Én csak otthon adtam neki lefejt tejet, vinni sosem vittem sehová tejet. Macera, hamar megpossadhat, nem tudod kellően melegen tartani, ha hideg lesz nem jó a picinek, ha túl sokat áll nem lehetsz biztos benne, hogy még jó. Akkor már inkább tápszert vigyél magaddal azokra a kirándulasokra. Vizet könnyebb melegen tartani, vagy kérni egy adag forró vizet egy kávézóban és bekeverni babavízzel.


Vagy kendő alatt szoptatod elvonulva.

ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem vinnék lefejt tejet nyáron sehova, félnék hogy tönkremegy.

Én sem szoptatok nyilvánosan, viszont a kocsiban simán. Mindig félreeső helyen parkol emiatt a férjem, a hátsó ülésen simán lehet úgy szoptatni hogy ne lássa más.

ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Termoszban elviszed melegen, gondolom langyossá válik pár óra múlva. Kísérletezd ki addigra, hogy mennyit hűl.

Vagy elviszitek hűtőtáskában, és mondjuk egy órával etetés előtt kiveszitek, a napon felmelegszik addigra.

ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Termoszban tuti megromlana melegen, szóval ilyen baromság eszedbe se jusson🤦🏻‍♀️

Az se biztos, hogy elfogadná a lefejt tejet.

Szoptass, vagy ne menjetek sehova.

ápr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Van még néhány hónap addig, addigra te is belejössz, nem érzed magad bénának, nem lesz ezzel gond. :) A nyilvános szoptatást is lehet diszkréten csinálni, félrevonulni, kendővel vagy megfelelő szoptatós felsővel takarni.
ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

4# Akkor valaki 2 évig is otthon ülhet. :D Ennél még a tápszer is jobb, ha nem megy nyilvános helyen.


Nekem sem ment. Ha egy téglával eltakarnak sem. Ez van, vannak nők akiknek nem megy, sajnos.

ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Sehogy. A lefejt tej nem való erre. Nem biztonságos, nem higiénikus. Max. elektromos hűtőtáskában viheted és utána muszáj melegítened, mert hidegen szétválik "vízre" és zsírra, nincs az a gyerek aki úgy megigya. Maximális macera.

A opció: nem memtek messzire.

B opció: megtanulsz diszkréten szoptatni. Állatkertben például olyan helyen is tudtam, ahol senki az égvilágon nem volt.

C opció: tápszerezel. Cumizavar viszont nem játék. Első gyerekkel belebuktam.

D opció: megvárod amíg már mást is eszik.

ápr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező én még a szoptatós fb csoportot ajánlom kérdezni erről, mert ott szakértők vannak, tudnak segíteni, nagyon normálisak. Itt azért na..nyilván olyan fog írni, akinek ment az utca közepén is és el se tudja képzelni a problémád. Hátha van rá valami megoldás erre is, bár én lefejt tejet csak itthon adtam, de külföldi országokban van ahol csak fejnek, el nem tudom képzelni, hogy akkor évekig bezárva élnek. Én azért még ott megkérdezném tanácsadótól.
ápr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

“ Szoptass, vagy ne menjetek sehova. “


Csodás babakor elé néznének a 4 fal között… 😅😅

ápr. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szerettem nyilvánosan szoptatni, de sokkal kisebb macera, mint lefejt tejet hurcibálni magammal, vigyázni, hogy ne romoljon meg, gondolni rá, hogy hol fogom felmelegíteni, stb.

Nem kell mindennap nyilvánosan szoptatni, csak egy-egy program alatt, akkor meg némi túlzással, de be lehet ülni egy sarokba fal felé fordulva, vagy bármi olyan helyre, ahol senki nem lát és letakarni magatokat egy pelussal. Én azt tapasztaltam, hogy ilyen formán a lőtéri kutyát nem érdekelte sosem, hogy szoptatok-e vagy mit csinálok és engem sem feszélyezett a helyzet.

Vagy tápszert vinni, plusz vizet és összekeverni, amikor össze kell.

ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!