Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy baj-e ha nem vártam meg...

Nagy baj-e ha nem vártam meg a hat hónapot kisfiam hozzátáplálásával?

Figyelt kérdés
A kisfiam pár nap múlva 4hónapos lesz és anyukám unszolására elkezdtem neki reszelt almát adni amit a pici nagyon imád nincs semmi baja pedig már egy hete kapja mindig pár kanállal,de mindenki azt szajkózza hogy 6 hónapig csak szopni.Akkor most nagy bajt csináltam?
2009. jan. 5. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

nem csináltál bajt, bár ha van elég tejed s nem tápszeres....én azért kezdtem 4 hósan mert kevés tejem lett s nem akartam tápszert.

De még egy fontos...ne anyukádra hallgass, nem is értelek. hanem magadra plussz védőnőre s dokitokra, mert amikor mi voltunk kicsik szokások mások voltak...

2009. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Én is 4 hós korától kezdtem az egyre csökkenő mennyiségű anyatejet üveges bébiétellel keverni (nagyobb lyukú cumisüvegből), mert tápszerezni nem akartam. A dokink tudott róla, nem ellenezte, kislányom egészséges, most 16 hós 'mindenevő'.
2009. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem igenis baj. Főleg, hogy szoptatod. Később sok problémája lehet belőle a picinek, ne halgass az anyukádra. Az én anyám, és anyósom is ezt csinálta, de el kell, hogy engedd a füled mellett.

4 hónapos baba még nagyon picike, de a neten is rákereshetsz a korai hozzátáplálás veszélyeire.

2009. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bajt nem csináltál de 5. hónapig várhattál volna.

ha elkezdted most már folytasd nyugodtan.

Tápszereseknél szoktak 4.hótól egyebet adni.

Anyatej megfelel a 6. hónapig , kielégíti a vitaminszükségletét.

2009. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csináltál semmi bajt, bár az igaz, hogy a 4. hónapot megvárhattad volna.


Egyébként ne dőlj be ennek a 18 éves korig csk szopiznia kell a gyereknek mizériának, ezek a szélsőséges nézetek sosem helytállóak!

2009. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mefvárom a 6 hónapot, bármit mondanank is a nagyszülők.

Baja nem lesz tőle, de én hallottam lőadást arról, hogy miért jó megvárni a 6 hónapot, engem meggyőzött.

2009. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár van elég tejem mégis nagy hiszti van amikor már nem kap több almát és alig tudom megnyugtatni mert ő még enne belőle de csak egy-két kanállal adok neki.
2009. jan. 5. 16:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért szeretném minél több ideig szoptatni csak gondoltam nem árt az a kis gyümölcs
2009. jan. 5. 16:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Én is 5,5hónaposan kezdtem a hozzátáplálást(anyatejes a kislányom) és már elég szépen evett és most,hogy jönnek a fogacskái sorban(már van 7)azóta nem eszik szinte semmit se :(((( csak szopizni akar. Azt mondják ha látszik a babán,hogy érdeklődik a kaja iránt nyugodtan el lehet kezdeni a kóstoltatást. Ahogy szokták írni 1ik baba sem 1forma és minden babának más ízlik és más ütemben eszik,mászik,ül...stb.

Te látod a picit és ha szeret enni akkor adj neki fokozatosan.Ezzel a gyors kajcsival nekünk is baj volt 1-2napig.

Boldog babázást remélem tudtam segíteni!

6,5 hónapos kislány anyukája

2009. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!