Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináltok magatokkal...

Mit csináltok magatokkal éjjel hogy ne aludjatok el szopiztatás közben?

Figyelt kérdés

Nem akarok felelőtlennek tűnni, remélem nem csak én vagyok ezzel így, de ma éjjel nagyon durva volt...már ráztam a fejem meg minden, hogy ébren maradjak, és felkelnem is olyan nehéz.

Két hetes a kisfiam, első baba, 3 óránként szopizik, és van hogy csak 1 óra marad a 2 szopi között az alvásra...ráadásul a hét elején lázas is voltam, tehát ez sem segített hogy frissebb legyek....ti mit csináltok??bele fogok jönni??úgy szeretem, és úgy szégyellem magam, mikor nem pattanok ki egyből az ágyból, hanem még ülök a szélén egy fél percet éjjel...mondjuk sírni nem sír, inkább nyöszörög, meg apa is felkel, ő is segít mikor tud.


2010. okt. 30. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hajjaj, de ismerős a helyzet! Nekem korababa lévén 2 óránként kellett szoptatni, még éjjel is. Először szoptatófotelben hogy úgy hátha nem alszom el, aztán néha-néha kiesett néhány perc az emlékezetemből. Aztán meguntam az ülve bóbiskolást és odatettem magam mellé az ágyba. Na persze néhány perc múlva elszundítottam, de a manókám is. Ha éhes volt és nyöszörgött rögtön tudtam neki tejcit adni. Nem kellett felkelni, felébredni teljesen, odabotorkálni a kiságyhoz, stb... Sokkal nyugodtabb voltam én is és ő is. Az első pár hónapban így volt, aztán ahogy egyre kevesebbszer kelt fel éjszaka, átkerült a kiságyba és akkor már fotelben szopizott.

És ne izgulj, nem fogsz ráfeküdni se te, se a párod. ;-)

2010. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ismerös.....

2 gyermekem van.A lány már átalussza az éjszakát,de a 7 hónapos fiam már 3 hónapja minden éjjel 4x 5x ébred...

Most bújik a foga.Tegnapelött 6x ébredt,és 6 tól fennt van,most éjjel 5x ébredt,és 3/4 6 kor felkelt teljesen.Ma hajnalban majd nem el is estem ahogy "robogtam"ki a szobába,hogy a lányomat fel ne kelltse.Rendesen megszédültem....Most aludt el nem rég.....

Àt kell vészelni.Nehéz,tudom.Gyorsan el telik az az idö mikor nem alszanak.Gyorsan felnönek...

2010. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
jaaaj ez az!!!!nem olyan nagy az ágy,szerintem nem tudnék most még olyan nyugodtan aludni...meg ugye a peluscseréhez fel kell kelni, meg mi le szoktuk mérni...de ha ma este nagyon gáz lesz, lehet kipróbálom fekve szopiztatni...
2010. okt. 30. 13:53
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fáradt vagy semmit nem tudsz csinálni,úgyis belealszol,mert éjjel csend van és sötét. Én nappal mindig aludtam,ahogy elaludt a kislányom mentem én is aludni.
2010. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nyugi! ismerős a helyzet!!! lassan 5hósak vagyunk, és éjjel álltalában másfél 2 óránként kelünk. bele fogsz jönni, igaz itt is vannak hullámvölgyek, mert én is van h ülve elalszok :) de mikor érzem, h nagyon álmos vagyok akkor fekve etetem a picit. én is fekve oldalt ő is fekve felém fordulva oldalt, betakarom mind2et, szájába a cici, és alszunk :) van h egy óra mulva felkelek, h kicsúszott a szájából és hideg :) ilyenkor visszarakom a kiságyba :)

de én dőlöngélni szoktam ha ülve etetem előre hátra, engem ez ébren tart :)

2010. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Persze hogy felkelsz pelenkázni, de nem mindegy hogy 5 percet vagy fent, vagy 1,5 órát.

Nekünk is kellett méregetni, de éjjeli méricskélést elhanyagoltuk. Ha nappal megeszik x idő alatt egy bizonyos mennyiséget, feltételeztük hogy éjjel is. Nem kelt fel gyakrabban így sem. Érzi hogy mikor kell neki tejci, ha méred, ha nem.

(Persze tudom hogy a saját megnyugtatásodra méregeted, de tapasztalatból mondom hogy észre fogod venni ha nem elég a kaja. Tudtodra hozza, az biztos. ;-))

2010. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ismét az első. 160 cm széles az ágyunk és még van hogy ma is 3-an alszunk rajta. 1,5 éves a picur, 89 cm és 12,5 kg. Tehát nem kicsi, és az apja sem, sőt az anyja sem. Elférünk és aludni is tudunk így mindhárman.

Egyébként egy próbát megér. Lehet hogy az első néhány este minden fordulás előtt felkeltek, hogy ne feküdjetek rá a picire, de aztán már fel sem ébredtek ilyenre. Ösztönösen menni fog.

2010. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mindig bealudtam. Ha felébredt a pici, átvittem az ágyunkba, ott megszoptattam, elaludtunk, aztán amikor felébredtem, visszavittem. Úgyse tudsz olyan mélyen aludni, hogy ne ébrednél fel arra, ha hozzáérsz. Semmi baja nem lett, nem szokott oda, 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Most is így csinálom, ha nagyon korán kel, szopizik a nagyágyban, aztán együtt alszunk még egy kicsit.

Eleinte én is fotelben szoptattam, de szerintem az csak saját magad kínzása.

2010. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, éjjel ne mérd, és ne cseréld a pelusát! A cél az, hogy minél hamarabb rájöjjön, hogy az éjjel más, mint a nappal, ilyenkor nincsen peluscsere meg egyéb mókák. :)
2010. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

éjjel csak kakinál cseréld a pelust, ahhoz se olts lámpát és ne mérd, ne öltöztesd, csak amilyen hamar tudtok aludjatok el újra.

Nálunk is ez volt, én 3 hónapos koráig bírtam, onnantól kezdve köztünk aludt jó pár hónapig és önkiszolgáló cicik lettek :)

Most 2,5 éves már a saját ágyában alszik, semmiféle gond nem volt az átszokással.

még annyi, hogy én kímélő üzemmódban éltem és ha nappal a babám aludt én is aludtam vele és rendeltük is a kaját. tudom, sokan ezt nem tehetik meg, de mi úgy voltunk vele, hogyha csak alapmenüt is rendelünk, kb. ugyanott vagyunk, mert nem kell mosogatni, nem kell gázt használni, ami ugyanúgy plusz költség és a rezsin látszik. Szóval tényleg igyekeztem pihenni jó sokat, így türelmesebb is tudtam maradni.

Kb. 3-4 hónap alatt tértem utána magamhoz.

2010. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!