Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már nem elég a tejem! Hogyan...

Már nem elég a tejem! Hogyan tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
4 hónapos múlt a babám. Az első hónapban kellett pótlást adnom, azóta igény szerint csak szoptatom. Napok óta nyűglődik, nem alszik, kétnaponta keveset kakil, sokat nyafog, éjszakánként 3x is ébred szopizni, napközben legalább 10x van cicin...mindent próbáltam, szoptatós teát, homeós bogyót, more milket, sokat iszom, eleget eszem, nem végzek megterhelő fizikai munkát, nem tornázok durván... szóval megcsinálok mindent, amit kell a szopihoz. A védőnővel ma megállapodtunk abban, hogy kevés már a tejem és holnap ír ki az orvos tápszert. Nagyon rosszérzés, úgy érzem, nem vagyok már az anyja többé, nincsrám szüksége, a tápszert bárki meg tudja neki csinálni... egy kis vígasztalásra lenne szükségem.
2009. jan. 6. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Te kis aranyos!!!! Csodálatos dolog, hogy 4 hónapig tudtál szoptatni! ÉRTED???? Egyetlen másodpercig se keseredj el!!!! És még mindig tudod,legfeljebb pótlást kap a pici!!!! Fel a fejjel!!! Tudod hány anyuka boldog lenne, ha ennyi ideig tudna szoptatni? Az én picim 2 hónapos, és írtó büszke vagyok, hogy 2 hónapja szoptatom! (mert nagyon sok nehézség volt az elején) Ha 4 hónaposan is el tudom még ezt mondani, már a fellegekben fogok járni! Légy büszke ,és szeresd nagyon a picurit! Jó babázást!
2009. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm.... azért vagyok nagyon elkeseredve, mert 6 hónap volt a cél, hogy addig menjen a szopi... más miért képes akár másfél évig is szoptatni??? Én is megteszek mindent! Ráadásul császár volt, nem elég, hogy tápláni nem tudom, még megszülni sem voltam képes. Félek, nehogy depressziós legyek. Köszönöm a kedves szavakat! :)
2009. jan. 6. 18:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok!!! Hé szoptatni tudó/nem tudó anyukák!!!! Nem látjátok, hogy biztatásra van szüksége??? Írjatok már Neki!!!!
2009. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az,hogy megszülni sem voltál képes?! Hiszen így nagyobb áldozatot hoztál érte! Sokkal nehezebb császár után anyának lenni az első pillanattól fogva! Te hortad ki ,a te babád, és ezt minden pillanatban érzi! Nem a természetes szüléstől ill szoptatástól vagy igazi anyuka!!! Nehogy depis legyél nekem! Van egy gondolom tündéri kisbabád, akit hangsúlyozom még szoptatsz is! :)

Inkább menj, gyönyörködj benne!

2009. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is 4 hónapos, és 2,5 hónapos kora óta egyszerűen elutasítja a cicit. Lefejem a tejet és így kapja meg cumisüvegből. Eleinte nekem is nehéz volt ezt feldolgozni,arról nem is beszélve, hogy mekkora macerával jár ez, de fel a fejjel, mi mindent megtettünk! Egyébként is, attól h most kevesebb a tejed később még növekedhet a mennyiség, lehet h ez csak átmeneti állapot. Kitartás!!!
2009. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém! Olyan butaságokat írsz! Mi az hogy megszülni sem tudtad?! Oka volt annak a császárnak! Inkább legyél büszke magadra, hogy a csaszi ellenére tudtad őt elejétől kezdve szoptatni, ellátni!

Értem én, hogy sokáig szeretnél szoptatni, de az 5 hónap az gyönyörű!!! Ráadásul ezentúl is szoptatni fogsz, csak kicsit pórolnod kell! Nagyon ügyes vagy, ne legyen lelkiismeretfurdalásod! Igen, vannak aki évekig tudnak szoptatni, de vannak sajnos akik egyáltalán nem vagy csak pár hétig. Ne legyél ilyen maximalista magaddal, hisz jól csináltál mindent.

Nincs rád szüksége?! Hogy juthat ilyen az eszedbe :X Jaj, nagyon tombolnak a hormonjaid! :)

2009. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nagyon édesek vagytok, köszönöm szépen... a császárt nagyon nehezen tudom feldolgozni. Talán leginkább azért, mert az orvosom nem bízott bennem, 3 óra vajúdás után mondta, hogy irány a műtő, nem akarta bent tölteni az éjszakát gondolom. Igazatok van, megyek babázni, itt a fürcsi ideje, aztán eszünk egy nagy adag tápit és végre jól fog aludni a kismanóm. Ez a fontos. Köszönöm nektek, sokkal jobban érzem magam, de mégbiztos elolvasom majd a válaszokat párszor, rosszabb pillanataimban... :)
2009. jan. 6. 18:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd! .)
2009. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia ne keseredj el!Én a kislányomat csak egy hónapig tudtam szoptatni utána lassan elapadt a tejem!Most 2 hetes a kisfiam és ha 4hónapig fogok szoptatni akkor boldog leszek!

Ne búsúlj!Lesz ez még jobb is!

2009. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Fel a fejjel! Akár én is írhattam volna, amit Te írtál... 2 nappal ezelőtt én is itt kértem tanácsot, hogy mitévő legyek, adjak e tápszert a babámnak. Olyan volt, mintha leállt volna a tejtermelődésem egyik napról a másikra. Engem is biztattak, hogy ne adjam fel. Most 2 nap után, - remélem nem kiabálom el - még mindig csak szoptatok, pedig már azt hittem, hogy tápszer kell. Én úgy érzem, nekem a fejés hozta meg a várt eredményt. A nappali szopik után fejtem az üres cicimet (közben bőgtem), aztán szoptattam, aztán újra fejtem... Egész nap semmit se tudtam lefejni. De másnapra már volt annyi, hogy elég volt a kicsikémnek. Azt nem írtad, hogy fejsz e. Ha esetleg nem, próbáld ki, és bízz benne, hogy sikerülni fog. Amúgy én ugyanúgy érzek, mint Te. Nekem is egy küzdelem volt idáig, hogy legyen annyi tejcsi, amennyi a babámnak kell. És még vagyunk így egy páran. Szóval tudnod kell, hogy nem vagy egyedül, még ha sovány vigasz, akkor is. Ha nem sikerül, akkor sem kell elkeseredni, mert lassan úgyis el kell kezdeni a hozzátáplálást, és az tök jó lesz!

Egy a lényeg: Te mindent megteszel a babádért!!!! És ezt Ő is tudja!

A legjobbakat kívánom Neked!

2009. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!