Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem egyformán van a két...

Miért nem egyformán van a két mellben a tejem?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos kisfiam, az elején még fejni is tudtam. De azt vettem észre kb egy hét után, hogy a bal ciciből nehezebben is jön mikor fejem, a másikból mint a szita. Aztán kevesebb lett vagyis nehezebben telt is meg a bal mire jobb az majd szét durrant.. Próbáltam többször a balra tenni a babát de hiába...Két hete már tápszer is kell sajna, mert nem is elég tartalmas a tejem, éjszaka óránként keltem! 5 napja most már csak éjszaka van 2 szer cici az elég neki, nappal tápszer.

A bal cicim az már majdnem visszaállt régi állapotára, de tej van benne max 20 ml. a másik kétszer akkora. Azért feltűnő nekem mert kis mellű vagyok ezért vagyok kiakadva, ez talán az apadás jelei, és miért csak az egyik a másikban miért nem termelődik????

MIt lehet tenni? Teák nem segítettek hogy tejem legyen.

Valaki hasonló cipőben??


2011. okt. 26. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Senkinek nem egyformán van tej a két mellében. Nekem is a bal volt a kevesebb tejcis...

Emiatt nem kell aggódnod, mert van aki csak egyik melléből szoptat sikeresen egy babát.

Nekem sem okozott ez gondot a kisfiammal, akit 22 hónapig sikeresen szoptattam, és most sem jelent gondot a 3 hós kislányom mellett.

Ha pedig azt akarod, hogy tejed legyen, akkor ne tápszerelj, mert igy csak apad, nem gyűl. Vannak babák, akiknél nehezebb kitartani a szoptatás mellett, de ha makacsul ragaszkodsz hozzá, akkor sikerül tápszer nélkül is. És nem véletlen irtam, hogy makacsul, mert bizony nem könnyű végigszenvedni azt a pár hetet, mig óránként kel a baba. Kitartást kivánok neked!

2011. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Senkinek sincs teljesen egyforma mennyiség a melleiben,de néha ilyen nagy a különdbség a kettő között, mint neked is.


Amivel lehet egy kicsit "erősíteni" a kevesebbet termelő mellet:

Szoptatáskor mindig az legyen a kezdő mell, a végén pedig akár vissza is rakhatod rá a babát, így a befejező is az lesz. Ezt csináld addig ameddig meg nem szaporodik benne a tej. Ha később is abban lesz kevesebb, akkor ez nyugodtan maradhat is így.


Amikor pedig tápszerrel pótolsz, mindig előtte kínáld meg cicivel! Ez nagyon fontos

2011. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Egyáltalán nem gond, ha nem egyformán termel a mell; a kettős szerveink egyike sem teljesen szimmetrikus, ugye...

Igen valószínű, hogy az egyik melled már komolyan apadóban van, mert nem kapott elég ingert. Nem mondom, hogy vége, de lehet, hogy hormonálisan van így; néha megesik, hogy csak az egyik mell termel tejet, ahogy feljebb is láttad.

Akárhogy is legyen, 1 vagy 2 mellel, de ha tovább szeretnél szoptatni, drasztikus változásokat kellene tenned, különben borítékolhatóan el fogsz apadni pár héten belül, sajnos.

2011. okt. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a cipőben járok.Olyan kicsi a bal cicim hogy ki kell tömnöm ha megyek valahová és akármit nem is tudok felvenni.Nekem a védőnőm azt tanácsolta hogy fejjem ha kell óránként, vagy akkor amikor cicire teszem a fiamat.Aki igény szerint szopik vagyis nem tartok semmiféle órához való állást.Ráadásul most beteg is szegénykém így a jobb cicimben szinte óránként kell h fejjem a tejet, mert máskülönben szétdurranna.

Annyira rossz!

2011. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a biztatást és a gyors választ!

Kedves utolsó :-)!!! Én is csináltam már azt a trükköt hogy kitömtem, sajna én azt hittem így marad majd a cicim, mert van ismim akinek nagyon pici volt és szoptatás után 3-4 mérettel megnőtt és úgy is maradt! Nekem is úgy beindultak olyan szépek lettek, úgy örültem a sok tejnek...most meg vége.. pedig a telet kihúzhattam volna még ha többet nem is ...és még a cickóm se maradt meg.

Hát megpróbálkozom de félek hogy nekem ez sem jön össze.

2011. okt. 28. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!