Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy nem lehet...

Miért van az, hogy nem lehet diétázni szoptatás alatt, amikor sok nő alig eszik és fogy?

Figyelt kérdés

Mert ugye a diéta alatt méreganyag kerül a tejbe, stb,

de sokan írják itt hogy mennyit fogytak, mert alig esznek, illetve nincs idejük rá. Akkor ez majdnem olyan, mintha fogyóznának nem? É az nem káros?


2010. nov. 4. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk mindentől fáj a babám pocakja,és ezzel próbálok neki segíteni.
2010. nov. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen alkati kérdés, akik írják, hogy mennyire lefogytak a szoptatás alatt, nem biztos, hogy olyan keveset esznek.

Gondolom, ami természetesen megy magától, kevésbé káros, mintha kínkeservesen fogyóznál a szoptatás mellett, amúgy meg lehet, hogy a hormonok miatt nagyon nehezen menne a fogyókúra is.

2010. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is fogytam 1. babánál, pedig rengeteget ettem és csupa hízlalót.


Most viszont figyelnem kell, mert fáj a baba hasa.

1. válaszoló, miket szoktál enni???

2010. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kevered a fogalmakat.


Diéta: egyes táplálékok, tápanyagok (pl cukor, tej, glutén) kerülése

Fogyókúra: szándékoltan kevesebb kalória bevitele a szervezetbe.


Terhesség és szoptatás alatt a nők szervezete elsősorban a babát védi. Akár a nő szervezetének kárára is, de biztosítja a kellő tápanyagokat és kaéóriát a magzatnak és a babának. Azaz ha te szándékoltan fogyózol szoptatás alatt, akkor tönkremehetsz bele, mert a tejben benne lesz ugyan minden (még az éhező etióp anya teje is tápláló), de te hiányt szenvedsz. És ez nem jó.

2010. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!