Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet szoptatás alatt Omega3...

Lehet szoptatás alatt Omega3 kapszulát szedni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam jó a depresszióra.
2009. jan. 9. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem kötelezővé kéne tenni. Igen, jó. omega 3/omega 6 pótlása szükséges. Az én fiam 6 hónapos, már a terhesség alatt is minden héten tengeri halfélét raktam az asztalra. Én nem mernék bogyót szedni, különösen ha bizonytalan eredetű, nem bevizsgált "természetes" szer. Úgy tudom, átmegy a tejbe, úgyhogy a bogyó túlzás - szerintem. Inkább étkezéssel pótold: bemásolom: édesvízi halak: busa, csuka, harcsa, halkonzervek,len-, repce-, szójaolaj, diófélék. De szerintem a legjobb és a legegyszerűbb a tengeri hal vagy konzerv vagy tengeri herkentyűk (mondjuk én imádom ezeket enni, de nem mindenki szereti)
2009. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a terhesség alatt végig szedtem és most szoptatás alatt is.Először FLP-s Artic Sea-t szedtem,de elég húzós árban így áttértem a Béres Omega 3-ra.Nem depresszió ellen szedem.A baba idegrendszerét erősíti,sokkal fogékonyabb lesz és könnyebben tanul meg mindent,valamint nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb is.Amellett persze neked is jót tesz.Szív-és érrendszeri problémákra is nagyon jó.
2009. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A halolaj egy erős esszenciális zsírsavformát tartalmaz, az omega-3 zsírsavat. Azonban a legtöbb omega-3 zsírsavtól eltérően a halolaj nagymennyiségű linolénsavat tartalmaz, ami EPA-vá (eicosepanteanoic sav) és DHA-vá (docohexaenoic sav) alakult. Ezek az esszenciális zsírsavak a prosztaglandin hormonok termeléséhez szükségesek. Testünkben az alfa-linolénsavból képződnek, és esszenciálisak a normális agyi funkciókhoz és szintén érintettek a vérnyomás szabályozásában és az immunválaszban.


Kutatások kimutatták, hogy az EPA és a DHA drámai mértékben csökkenti a triglicerid szintet és számottevően csökkenti a szívbetegségek kockázatát. Az American Journal of Clinical Nutrition-ban publikált legújabb kutatás az omega-3 zsírsavak hatását vizsgálta a vérnyomás javítására és az ischaemiás szívbetegség kockázatának csökkentésére. A 7 hetes tanulmány ideje alatt 38 középkorú férfi és nő, akinek magas volt a koleszterinszintje, egyaránt kapott EPA-t és DHA-t, vagy placebót. Míg a placebo csoport nem tapasztalt változást, mindkét omega-3 zsírsavat szedő csoport jelentős csökkenést tapasztalt a vérplazma össz triglicerid szintjében, ami a jelek szerint az érrendszeri kockázatokat csökkenti a hosszú artériák rugalmasságának növelése folytán.


A kutatók azt is tapasztalták, hogy a DHA befolyásolja a kedélyállapotot, mivel ez a fő esszenciális zsírsav a központi idegrendszerben. Igazság szerint a kutatások alapján az alacsony DHA szinttel rendelkező emberek hajlamosabbak a depresszióra.


Jól ismert szívre gyakorolt kedvező hatásaik és lehetséges kedélyállapot javító hatásuk mellett az esszenciális zsírsavak a prosztaglandin szintet is szabályozzák, melyek esszenciális hormonszerű anyagok, és számos fontos szervünk működéséhez szükséges, pl. az immun-, a szív-és ér-, valamint az idegrendszeréhez, és a szaporítószervekéhez.

2009. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Béres van olyan jó mint a FLP?
2009. jan. 11. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!