Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jollakhat a babám 8 perces...

Jollakhat a babám 8 perces cicizés után?

Figyelt kérdés
kb eddig tart nála egy evés. néha 15 perc is, de ez változo. sokszor elalszik rajta. de még csak 3 hetes. aggodom, hogy nem eszik eleget. :( amugy meg 2 és fél ora mulva eszik ujra.normális ez?
2009. jan. 11. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen normális! Egyes babákat fel kell ébreszteni 3 óra elteltével, h legalább egyen. Ha nagyon éhes lenne, többet cicizne. Az én lányom is a mellemen aludt el, és azóta is csak egy cumisüveg tejjel hajlandó aludni. Hiba volt ott hagyni elaludni. Késő bánat..
2009. jan. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy gyorsan jóllakik, két dolog miatt van. Egyrészt még nagyon picike a gyomra, tehát könnyű megtölteni, másrészt valószínűleg hatékonyan szopizik.

Ne várd egy 3 htestől, hogy csak 3 óránként egyen! Neki még 2 óránként, vagy ennél gyakrabban kell ennie, ha anyatejes! Az anyatejet nagyon könnyen bontja le a kisbaba szerbezete, kb. egy óra alatt. Így nem csoda az sem, ha óránként enni kér. Az igény szerinti szopi a legjobb neki, tehát ka kér, szoptasd meg!

Az én lányom is mindig cicin aludt el, este még most is ez van, néha nappal is megtörténik (5 és fél hónapos) ettől ne tarts, ez inkább jó dolog! Tele pocival, anya karjában nyugodtan, kényelmesen elaludni - ez a legjobb, amit a kisbabádnak adhatsz! Amit az előttem válaszoló írt, az nem attól van, hogy cicin aludt el. Mondom, az én lányom is így csinálja, de ő pl. el se hajlandó fogadni a cumisüveget (anyatejes babának nincs is szüksége rá). Ugyanígy vannak a barátnőim is, mindnek anyatejes a babócája, igény szerinti szopival.


Ne aggódj semmin, nincs rá okod! Mindig szoptass, amikor a picurod kéri, ez a legtöbb, amit adhatsz neki, ő pedig szépen fejlődik, majd meglátod! Sok boldogságot nektek!

2009. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat! igen igény szerint szoptatok nem tartom be amit a védőnőm mond! nem hagynám sirni!!! nem adok neki a cicin kivűl semmit. néha kömény teát mert a pocak fáj, de ezt is alig, inkább a torna....

:D azért most megnyugtattatok!!!

2009. jan. 11. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha kezdő anyuka vagy, javaslom, béreljetek mérleget, 1-2 hónapra. Cicizés előtt és után mérd meg, és nem fogsz aggódni, hogy kevesett evett-e a gyerkőc.

Volt úgy, hogy a lányom képes volt 7-8 perc alatt szopizni 1 ciciből 200 g-ot, de volt olyan is, hogy kellett neki hozzá 15-20 perc, kis nézelődéskkel megszakítva.


Üdv!

2009. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!