Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudom, a szoptatás természetes...

Tudom, a szoptatás természetes dolog. De publikusnak is kell lennie?

Figyelt kérdés

Én nem szeretném mások előtt etetni a gyermekem. (Kivétel a férjem.) Anyósom már most erről beszél, hogy milyen jó lesz majd nézni, mikor a kicsi szopizik.

Ti hogy vagytok ezzel?


2009. jan. 18. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Hát biztos le leszek hurrogva azok által, akik a mindenhol, mindenütt minden körülmények között szoptatás barátai ( a kismama magazinban mennek erről sokszor késhegyre menő viták,hogy az étteremben szoptathasson az asztalnál az anya, hiszen a baba is éhes, ő is ugyanúgy ehet mint más.)

Hát én meg úgy voltam vele, hogy ez a magánügyünk, és a férjem előtt szoptatok de pl.már a tesóm előtt se, anyósomról nem is beszélve. Mi félrevonultunk a kisfiam szobájába a szokott helyünkre párnákkal körülvéve és szopi után tértünk vissza a társaságba:)

Párszor előfordult hogy autóban megszoptattam a fiam, de azt is úgy, hogy félre álltunk olyan helyre, ahol nem néznek be a kocsiba más autókból pl.

Amúgy úgy vagyok vele, hogy kibirom azt a pár hónapot amíg csak és kizárólag szopik (6 hóig)és utána szervezés kérdése az egész.

Én abszolut szopi párti vagyok, mégse nézném szivesen hogy ebédelek vhol a férjemmel és a mellettünk levő asztalnál anyuka előveszi a cicit...

Persze lehet hogy én azért nem akartam így szoptatni, mert nekem elég nagy mellem van, szóval amit felhoznak sokszor,hogy úgyse látszik a mellből semmi, hisz a baba feje takarja, hát nekem nem takarta:)) Pláne a kezdeti "bénázásnál" :) mikor a szájába kellett ügyeskedni, hogy rendesen bekapja ne csak a bimbót szívja..

Na szóval jó annak, aki csak rácuppantja és kész:)

Én nem szerettem volna szoptatás közben azzal foglalkozni,hogy ki néz, meg hogy beszélgessek közben?? Max. a babával beszélgettem:)

Sok sikert és boldogságot neked!!:)

2009. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

100%-ig egyetértek veled.És ne is engedj az elképzelésedből.Úgy és akkor szoptass majd,ahogy neked és a babádnak a legmegfelelőbb legkényelmesebb lesz.Nekem 3 gyerekem van,de sosem szerettem közönség előtt szoptatni.Ez egy intim bensőséges dolog számomra,ami a kisbabámra és rám tartozik csak.A férjem engem sem zavart,de mindenki más igen.Nem lehet úgy nyugodtan szoptatni,ha feszült vagy kényelmetlenül érzed magad.meg fogod látni,hogy majd nem is akar úgy szopizni a babád,ha nem tudsz ellazulni,és a tejtermelés is más olyankor,megcsappan.

Anyósod ha nem ért a szép szóból,akkor keményen határozottan állítsd le.Ez a gyereked,és a Te érdeked is.

Biztos vannak anyák akiket nem zavar a közönség,de olyan is akit igen.Mindeni a saját kívánságai szerint szoptasson,és a saját belátása szerint gondozza a gyermekét.


Boldog babavárást.

2009. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

szia! ezzel én is így vagyok, szerintem sem tartozik senki másra, ez olyan intim dolog. Mondd meg nyugodtan, én is megmondom. Ha vkit beengedek esetleg, akkkor neki fogom majd külön mondani. Anyósom nem lesz ezek között! Már próbálkozott, de szóltam neki:)

4 hós kisfiú anyukája

2009. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Már elsőre meg kellett volna mondanod, hogy te miként vélekedsz erről. Ha legközelebb felhozza, akkor ne is szalaszd el, beszéld meg vele, addig meg gondolkodj el rajta, miként fogod ezt a legjobban tálalni. Lehet intelligensen is, hogy ne legyen belőle bántódás.

2009. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal,ki is akadtam amikor nevezett újságba olvastam,hogy a szülői értekezleten is megszoptatta a nagyobb gyerekét,az egyik anyuka.Hát amikor én szoptattam és az anyósom is bepróbálkozott,hogy nézi majd frászt kaptam,ez csak a kettönk dolga sztem.Még most tisztázd vele.
2009. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egyébként az,hogy valaki ott legyen amikor szoptatok bizalmi viszonyban kell legyek vele.És az anyósommal ez nem mondható el,ezért is zavarna annyira.Szerintem is próbáld először udvariasan elmondani a véleményed,és ha nem érti akkor sajnos muszáj lesz határozottan.De igaz ez minden másra is,főleg a gyerekkel kapcsolatban,mert sok anyós nagyon okos a témában,és azt hiszi az anyuka meg hü..e,és neki kell fontoskodni osztani az észt mit hogyan kell csinálni.Én úgy vagyok vele,hogy kérek tanácsot attól akiben megbízok,akit szeretek ha szükségem van rá,de utálom,

ha kéretlenül osszák,és nem teszek olyat senki kedvéért amivel nem értek egyet.Hát anyósnak ez okozott is sok gondot nálunk,de nem bánom már beletörődött,hogy nekem ne ossza az észt.Igaz,nem is segít semmit,de nem érdekel.Ő csak úgy hajlandó segíteni,ha cserébe átengednénk az életünk felett az irányítást neki.Remélem neked nem ilyen anyósod van.


Minden jót,boldog babavárást.

2009. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En mindig félrevonultam, csak a férjem volt ott néha, esetleg anyum, eliinte jott az anyosom is meg jott volna minden rokon, de hamar megértették, hogy nem akarom. Nem szégyellnivaló, természetes dolog, de nekem is, meg a babámnak is a nyugalom kellett hozzá. Ha anyosoméknál voltunk, átmentem a másik szobába, és becsuktam az ajtot. itthon meg simán kimentem a háloba. Ezen nem sértodhet meg senki, és szerintem szépen megkérheted, hogy szeretnétek magatok lenni.

igaz, szukségbol már szoptattam autoban, de akkor is félreesobb helyen. Mindenki máshogy érzi.

2009. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak márciusra várom a babát, de engem is foglalkoztat a kérdés, mert úgy érzem nagyon zavarna ha néznének majd szoptatás közben. Pont a napokban gondoltam erre amikor anyósom azon erőszakoskodott, hogy mikorra vegyen ki szabit, mert ő ide KÖLTÖZIK segíteni. Nem is értettem a kérdést. Senki nem kérte rá, van anyukám aki ha kell jön és segít. Örülök, hogy más is túl intimnek érzi a szoptatást és nem családi műsorszám.
2009. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!