Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mivel lehet...

Szoptatás alatt mivel lehet segíteni a fogyást/zsírégetést természetes módszerekkel?

Figyelt kérdés
Sokáig szeretnék szoptatni, viszont nagyon rosszul érzem magam a bőrömben.
2010. nov. 13. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
A fogyás során a szervezetben a zsirban elraktározódott mérgek felszabadulnak, bejutva a véráramba és a termelődő tejbe is. A gyerek érdekében ezért szoptatás alatt nem javasolt a fogyás. Mindegy, milyen természetes az a módzser, ezek a tények akkor is tények maradnak.
2010. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mozoghatsz/tornázhatsz bármit, a lényeg, hogy izomlázad ne nagyon legyen, mert az megváltoztatja a tejet a picinek. Ha fokozatosan emeled az adagot, nem lesz semmi baj.

(Gondolom az első 6 héten már túl vagy, de az alatt nem ajánlatos kezdeni.)

Diétázni szintén nem jó, de csökkentheted a szénhidrát bevitelt picivel, rögtön észre veszed majd, hogy ez bekavar-e a tejmennyiségbe, illetve hogy Te nem érzed-e gyengébbnek magadat miatta. Ha igen, akkor sajnos nem érdemes csökkenteni a bevitelt, amíg szoptatsz.


Jó babázást!

2010. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen én is valami hasonlóra gondoltam, mint amit az utolsó válaszoló írt, hogy pl. csökkenteni a szénhidrát, zsír, cukor bevitelt, mert akkor gondolom a tejtermelés a szervezetemben lévő szénhidrát, zsír, cukor tartalékból fog menni. De nem igazán tudom.


Igazság szerint tornázni annyira nincs se fizikai, se lelki erőm... mert hogy őszinte legyek a szoptatás és a házimunka mindent kivesz belőlem.

Mindenképpen a táplálkozásra gondoltam, hogy esetleg ott lehetne valamit tenni, de nem igazán merek mondjuk salátákat csak hússal enni, mert félek hogy akkor a tejem nem lesz elég tápláló a babának.

2010. nov. 13. 16:25
 4/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok:

Olyan nincs, hogy a tejed nem elég tápláló!!

Ha nincs megfelelő bevitel akkor a Te szervezetedből vesz el mindent, a tej MINŐSÉGE tökéletes lesz.

Ha nem táplálkozol megfelelően, akkor a tej MENNYISÉGE csökkenhet, de lehet, hogy az sem csökken, "csak" Nálad lépnek fel hiánybetegségek.

Persze ha csak a csokit hagyod el pl., akkor ilyenre nem kell számítani, bár saját magamon azt tapasztaltam, hogy "zabálnom kellett" mindent, ahhoz, hogy egyáltalán talpon tudjak maradni, igaz, én a szoptatás alatt fogyósok közé tartozom, inkább azt nem tudom, hogy tudnék felszedni...

2010. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az elozonek igaza van...a tejed mindig jo...egyel egeszsegesen 5szor egy nap keves szenhidrat es cukor. az hogy nem fogyhatsz szoptatas alatt pont olyan tevhit mint az hogy terhesen 2 helyett kell enni. lehet fogyni mert egy egszseges fogyas csak heti fel kilo minuszt jelent ami nem art a tejednek es a babadnak. Vannak olyan szerencses nok akik szules utan rengeteget fogynak ugy hogy nem tesznek erte semmit azoknak sem "mergezett " a babajuk es neked sem lesz ha betartod a heti fel kilot.
2010. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon jókat írtak az előzőek!

Én korábban sok édességet ettem és sok szénhidrátot, ezért nem tudtam fogyni.

Most azt csinálom, hogy napi 5X eszek kevesebbet, sok fehérje(húsi, tejtermékek) sok gyümi, zöldség ,de cukrot és lisztet csak nagyon keveset eszek. Mellette rengeteget iszok, laktoherb tea, ásványvíz. Ja és elevitet is szedek.

Így már 4 kilót fogytam, de a tejem ugyanolyan zsíros, mert én fejni is szoktam és másnapra különválik a zsír és ugyanolyan zsíros.

2010. nov. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

Ja mozogni én sem mozgok, valahogy nincs erőm, de majd lassan azt is beiktatom. Egyetlen mozgás a házimunka mellett a napi 1,5 óra séta.

2010. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Lányok a válaszokat, segítséget akkor azt hiszem el kezdek változtatni a táplálkozásomon.

Csak hát olyan nehéz még arra is figyelni... :S

2010. nov. 14. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindehhez, amit írtak, azt tenném hozzá, hogy rengeteget igyál, mert úgy nem érzed magad nagyon leharcolva, nem megy a tej mennyiségének a rovására a kevesebb evés (illetve minőségében más jellegű étkezések), biztos, hogy nem lesz székrekedésed és a narancsbőr eltüntetésében is iszonyat fontos.
2010. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!