Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok ha elapaszto...

Rossz anya vagyok ha elapasztom a tejem? Kérlek olvassátok el a történetem, mielőtt tanácsot adtok.

Figyelt kérdés

Nehezen jutottam el erre a szintre, de sajnos már 3 napja ezen morfondírozom, mert olyan őrült fájdalmaim vannak... A szoptatásra nagyon készültem, beszereztem szopipárnát, esetleges problémákra bimbóvédőt, garmastan, avent kence, csodajó mellszívót... aztán vártam a tejbelövellést... hát nem jött, de lelkesen cicire tettem a babám... jelzem, szakszerűen... mert minden szakirodalmat elolvastam hozzá (csecsemőosztályos nővér is megnézte, hogy jól van-e), váltott mell, először csak 5-5 perc stb., majd növelve. Aztán 1 hét elteltével lett tejem és addig kihúztuk a picivel, majd utána elkezdődtek a tejcsatornaelzáródások (iszonyú fájdalmas csomók, egyszerre akár 15-öt is ki tudtam tapintani, kemény mellek és mérhetetlen fájdalom levertséggel párosulva). Ez 1 nap elmúlik, majd visszatér a következő napon a mell másik részén... Amikor nincs ilyen gond, mintha kecseréltek volna minket... a babát, engem és az apukát is... Minden trükköt kipróbáltunk már... álla a babának a csomó felé, négykézláb szopi, bölcső, futballista tartás, fejés géppel, kézzel, meleg fürdő, borogatások, lecitin kapszula.... sőt védőnéni és 2 szoptatási tanácsadó is aranyosan segített... megállípították, hogy a baba tökéletesen szopik és van tejleadó reflex meg minden). Én bőszen szoptattam rendületlen... egy szopi nálunk 1 óra is van és 2 óránként cicire teszem... és olykor mértem mennyit szopik... tényleg nem szopja ki fél óra alatt. Amúgy mivel mindenki mondta, hogy csak az anyatejes babának jó, ezért hát 6 hétig nem kapott pótlást. Folyton sírt, éhesnek tűnt és fogyott... de a tápszer ugye bűnös dolog. Aztán nem bírtam.. adtam neki szopi után... és lássatok csodát... boldogan aludt, folyamatosan 3 órát és másnaptól mosolygós babám volt... Na, de a helyzet nem sokat változott mellileg. Állítólag nagyon szűkek lehetnek a tejcsatornáim, talán ez okozza a problémát. Hiába próbáltam növelni a tejem, kapszula, homeobogyó, tea, a baj az volt, h ugyan nőtt volna a tej, de sajna ahogy bevettem, a csomósodás még jobban nőtt és hiában növelte volna a tejmennyiséget... sajna nem tudott kijönni.:( Szóval most már elég nagy a baba, és folyamatos foglalkozásra vágyik, vagy hordozásra, én meg csinálom könnyes szemmel, mert úgy fáj a mellem... Szopni a gyulladástól van hogy nem hajlandó ha nagyon éhes, ilyenkor előtte 3 korty tápit kap, utána szopik, de ha lassan érek vissza a cumimelegítőtől a babáig, akkor jaj... mert már megint nem hajlandó szopizni. Egyébként szopi után kapja meg a tápi 90 százalékát.. Ha itt van a férjem, kivitelezhető, h ő ugrik a cumimelegítőhöz, különben ez is nehezen megy. A forró zuhany, közbe masszírozás, utána extrém helyzetekben szoptatás meg örült sok idő, megőrül közben a porontyom és nem értékeli már a sok különböző helyzetű szoptatást sem...) A védőnéni tanácsára bevettem egyszer fél algopyrint, ami igaz jó volt, de hát az átmegy az anyatejbe, nem akarom, hogy a baba kárára legyen... Szóval nem tudom mitévő legyek.

És mellette bennem van, hogy ugye amikor épp nincs mellbajom, a babám csodavidám, egész nap hancúruzunk, ringatom és minden jó.

De inkább szívok mint hogy emiatt legyen hülyébb vagy allergiás a gyerekem.

Persze anyósom, anyum és sógornőm is folyton stresszel engem, hogy nehogy lemerjek állni a táppal és szerintük hülyeség az is, hogy tápot adok... hát nekik mondjuk nem is volt ilyen problémájuk sosem...

Amúgy nem tudom hogy lehet apasztani a tejet szépen fokozatosan. Egyelőre 2 hete összvissz 40 grammot szopizik 2 mellből.... de ez nem csökken.


2010. dec. 6. 11:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

jaj szegénykém :( kérlek ne kínozd magad azzal,hogy ettől rossz anya vagy! mindenkinek ilyen gondoskodó, lelkiismeretes anyukát kívánok, mint Te!

Szerintem apaszd el, mindenkinek jobb lesz így. A tápszer nem méreg, semmi baja nem lesz ettől a picidnek, és mint írtad, boldog és kiegyensúlyozott, de csak akkor, ha Te is az vagy! Fájdalmakkal nem lehet élvezni az anyaságot sem, és ha te rosszul vagy, ő sem olyan jókedvű, mint lenne!

Azonkívül, csoda hogy nem lázasodtál még be :( Nekem a zsályatea apasztotta el egyik napról a másikra, olyat sajnos nem tudok, ami egyre kevesebb tejet csinál. Nekem 1 éves volt a fiam, és nem volt hajlandó szopizni, nekem meg fájt a mellem, így ittam ezt a teát kb 3 napig és nem volt tejem :) volt pici, de nem durrant be, nem telt meg.

Jobbulást és boldog babázást Nektek!!!

2010. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
ja, és szerintem senkire ne hallgass, aki be akar szólni, ez egyedül a te döntésed és a Ti babátok, ne engedd, hogy irányítsanak!!!
2010. dec. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Természetesen a rokonok a szoptatást erőltetik (MINDEN áron), csak elírtam... az előző válaszolónak nagyon köszönöm!
2010. dec. 6. 11:58
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
mindenféleképp a te döntésed (ahogy írta az elöttem hozzászóló), DE tényleg mindent megpróbáltál és ha fizikai adotságok, nemcsak hátráltatnak, hanem akadályoznak a szoptatásban, aminek egy kiegyensulyozott, anyuka-baba boldog időszaknak kéne lenni, NE kínozd magad és Babádat se! Tudom, hogy gyerekorvosok és védőnők ki nem mondva, de szinte bűnős dolgognak állítják be a nem szoptatást vagy annak idő előtti abbahagyását. Az öszképet kell nézzni és a babaád, ahogy írod már túl is van az első 6 héten, ígyis mindent megtettél és megkapott, amit lehetett: NEM leszel illetve vagy ettől rossz Anya! szuerintem a baba érdekében térj át a tápszerre.
2010. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Mintha csak az én esetemet olvasnám! nyugodj meg, tudom mit érzel! nekem se volt tejem, pedig volt előtej és tudtam fejni is, de a fiam nem tudta kiszívni a ciciből:-( Sokat szenvedtem vele, majd 2 hónapig nyúztam a mellem, óránként tettem cicire, és fejtem. Minden csodaszert kipróbáltam, végül úgy döntöttem, hogy nem érdekel, abba hagyom! Ne tudd meg, miket kaptam, hogy milyen sz@r anya vagyok, meg hogy biztos rosszul csinálom, és ez nem úgy működik, hogy csak úgy eldöntöm... Mégis úgy éreztem, hogy fontosabb a gyereknek, hogy szépen fejlődjön és érezze, hogy anyukája is kiegyensúlyozott. A fiam tápszeres gyerek! És semmi baja, nem betegesebb mint egy anyatejes, és ragaszkodik hozzám, ma már 16 hónapos és kimutatja a szeretett:-)

Ne csüggedj! Élvezd az anyaságot!:-D És persze, legjobb az anyatej, de nem kell minden áron! Sőt! A tápszernek vn előnye is, rendszert tudsz vinni a gyerek életébe, és nem fog még 1 évesen is tépni, hogy adjál cicit:-)

2010. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak csatlakozni tudok ahhoz, hogy ettől nem leszel rossz anya.


Az "új" amit írni akarok, hogy én lassan egy éve szoptatok, most is napi 4-5X, a kisfiam torkán egy molekula tápszer sem csusszant le. És allergiás. Rengeteg tápszeres babát ismerek viszont, akik nem allergiások. Szóval az anyatej sem csodaszer, nem véd meg mindentől, maximum csökkenti az esélyét a dolgoknak.

2010. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Na én is így jártam, de te mondtál újat nekem: szűk tejcsatornák.

Én elkezdtem hagyományos úton apasztani, kérlek te ne tedd!!!!Nekem úgy begyulladt attól a kevés tejtől is ami nem tudott lejönni, hogy kórház lett a vége. Ott kaptam gyógyszert, Bromocriptint, és attól 2 nap alatt elapadt teljesen. Hormontartalmú, de inkább mint hogy fel keljen vágni a csomót... Brr...Mindenképp kérd ki hozzáértő tanácsát az apasztás mikéntjéről, az sem egyszerű....

2010. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Küld el a francba a rokonokat!!!! Nem Ők csinálták végig az elmult időszakot, hanem Te és a Babád. Egyébként sincs senkinek semmi köze hozzá hogy szoptatsz e vagy sem. Nem is kell elmondani nekik, ha meg észreveszik, hogy nem szoptatsz akkor mond neki, hogy a saját dolgukkal foglalkozzanak. Attol, hogy tápszert eszik a baba Te még nem leszel rossz anya.

Apaszd el a tejed és legyetek vidám boldog család. Hidd el tudom miről beszélek. Sajnos amikor én szoptattam (volna) senki nem mondta ezt nekem és rendszeresen kiborultam amitől még kevesebb tejem lett...Szoval ördögi kör.

Lényeg: Nyugodj meg JO ANYA VAGY!

2010. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt a kérdést akár én is feltehettem volna,1hónapja,el akartam apasztani a tejem és ugy döntöttem befejezem a szoptatást.De még mindig szoptatok.Akkor 5 hetes volt a babám.

Nálam a nagyon húzós mellgyulladásokat az okozta valószinűleg,hogy túl sokáig volt a baba a mellen,és nem birtak begyógyulni a bimbón levő mikro repedések(pedig bimbóvédővel szoptattam)ott belementek a bacik,elszaporodta,és már kész is volt a csomós gyulladt mell,meg minden ehez tartozó kin.A dokim irt fel antibiotikumot(Zinat)beszedtem,és a tanácsára ugy kezdtem el szoptatni a babát hogy MAXIMUM 10 percet 1-1 mellből,és mindig azzal a mellel kezdtem el a szoptatást amelyik kevésbé volt fájdalmas.Igaz hogy ez miatt kellett tápszert is adnom,mert tiz perc alatt ő sem sok mindent szivott ki belőle,de SZOPTATTAM,és NEM FÁJT a mellem.Most 3 ónapos lesz lassan,semmi baja a mellemnek,és szoptatok! Azzal meg ogy ki mit mond,ne törődj,nem kell másoknak tudni hogy tápszert is adsz,aki meg látja annak meg mondd meg hogy haggyon békén.Sok sikert!

2010. dec. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi idős a gyerkőc? Én is végigjártam ugyanezt, tudom mekkora kín... Nálam most 3 hónapos múlt és kb 3 hete nem volt semmi probléma, úgy tűnik beállt a termelés és "bejáratódott" a dolog. Teljesen megértelek ha apasztani akarsz, csak azért írtam, hogy úgy tűnik van remény. De persze minden eset egyedi...

Kitartást!

2010. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!