Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet, hogy egy anya még...

Hogy lehet, hogy egy anya még három évesen is szoptatja a gyerekét? Még akkor is van teje?

Figyelt kérdés

Köszi a segítséget, csak most nézek egy műsort a tv-ben, és számomra hihetetlen, hogy miért szopik még ilyen idősen is:)

19/L


2011. okt. 8. 19:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És ilyenkor még van teje?
2011. okt. 8. 19:57
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Mert ma ez a divat. Sokan hiszik,hogy még 2-3 éves korban is kell az anyatej. Nem tudnak elszakadni a gyereküktől.
2011. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Igen, lehetséges, hogy van teje. Ebben semmi rendkívüli nincs. A gyereknek semmi baja nem lesz tőle. Magasabb lesz az IQ-ja az átlagosnál és az immunrendszere olyan erős lesz, hogy soha semmilyen betegséget nem fog elkapni.
2011. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Az anyatejes táplálás a legfontosabb korai szakaszban.Szerintem nem számít degenerált szülőnek,aki 3 éves gyermekét szoptatja.Ha8-10 éves,ott már tényleg baj van....
2011. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
A párom unokahúga 2 és fél éves és még most is szopik, de már csak egyszer lefekvés előtt, és mellette rendesen eszik, iszik mindent nap közben. Ott azt vallja az anya, hogy amíg van teje és a gyerek kéri, addig kapja, aztán egy idő után már úgysem kell neki.:)
2011. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Előző vagyok: azt elfelejtettem leírni, hogy a nagyimat 5 éves koráig szoptatta a dédim és nem lett se degenerált, se szuper intelligens, viszont 14 évesen már dolgozott, úgyhogy ez nem jelent semmit.
2011. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 alaszka ***** válasza:
89%
Teje addig van, amíg a kicsi kéri. Az már más kérdés, hogy jó-e ez. Én másfél évesen szoktattam le a lányom. Azóta teafüggő...sajnos.
2011. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Én 2 évig szoptattam a lányom, és nem éreztem ezt furának!Nem divatból csináltam, hanem mert szerettem szoptatni!! 6-8 hónapos kor után a szoptatás már csak szerelem, (mondta az orvosom) mert nincs szüksége a picinek rá, mikor már több mindent eszik!Viszont a babám imádott cicizni, és olyan bensőséges viszony volt akkor köztünk, ami soha nem fog visszatérni többet!!Nem bánom hogy eddig szoptattam, sőt!!! És még utána egy év múlva is volt tejem!Aztán ismét terhes lettem, így folytatódott minden csak már a kisfiammal!Ő most 16 hónapos, és még cicizik, de egész más!Ő csak 1* éjjel, és ennyi, már csak megszokásból!
2011. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Mese,hogy szuperokos és fejlett immunrendszerű lesz a sokáig szopástól a gyerek.

Egy éves kor után nem a gyerekeknek van szüksége a szopásra,hanem az anyának. Csak ő hiszi,hogy ettől bensőségesebb a viszonyuk. Az anya és gyerek között nem 2-3 éves korban van szükség "bensőséges" viszonyra,hanem 13-14 éves korban. A legtöbb esetben ekkor már nincs.

2011. okt. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem vállalnod kell gyermeket, ahhoz, hogy megértsd mit jelent a szoptatás - egy anyának, vagy a gyermeknek, vagy egyáltalán mit jelent anyának lenni. Egyébként én én nagyra becsülöm azon anyákat akik sokáig szoptatnak. És igen belsőségesebb a kapcsolat, már csak azért is, mert akaratlanul több időt szán a gyermekére, ugyanis ezek a kisfiúk- és kislányok éjszaka is igényli az édesanya közelségét. Ha az éjszakai szopizás kimarad az anyatej is lecsökken. Ezért van az,hogy sokan arra panaszkodnak, hogy elfogyott az anyatejük. Egyébként, ha a pici szükségét érzi a cicizésnek, miért választanák el. Ráadásul, a nem szoptatott piciknek is van vígasztárgyuk, pl cucli, vagy maci-bármi anyahelyettesítő.
2011. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!