Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha két szoptatás között adok...

Ha két szoptatás között adok szilárd ételt a 7 hónapos babámnak, nem baj hogy nem pihen a gyomra?

Figyelt kérdés
Nem szeretném elválasztani,és anyatejes étkezést kiváltani sem. Szoptatás után még nem olyan éhes,de egy órával utána már igen. Éjjel is többször felkel szopizni,szerintem éhség miatt. Délután,estefele viszont időnként visszajön neki a tej.(gondolom a gyakori etetés miatt)
2010. dec. 9. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej nagyon könnyen és hamar megemésztődik, egy óa múlva már megint üres a gyomra, ezért jelentkezik, hogy éhes és enne. A gyomor "pihentetése" egy tévhit, nyugodtan adj neki két szopi között szilárdat.


A tévhit magyarázata: [link]

2010. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ezt a cikket én is ismerem,ezért is mertem igény szerint szoptatni a babám. De a déli,esti kiegészítő hozzátáplálással borult a rend,este gyakran kihányja a tejet,fáj a hasa. Ha kevesebb a szilárd étel mennyisége,akkor meg este az éhség miatt nem tud elaludni,kevés a cici. Nem tudom,hogy kéne jól csinálni...
2010. dec. 9. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy este is hozzátáplálod?


Én este csak tejet szoktam adni neki, vagy ha szopisztrájk van, akkor tejpépet. Szilárdat délelőtt és délután adok neki két szopi között. Szopit gyakran a csak szomja csillatípására is adok, persze már vizet is kap a szilárd étel után. Éjjel csak szopi van, igény szerint. Van, hogy átalussza az éjszakát, és van, hogy 3x is ébred, mint tegnap.


Te hogy csinálod?

2010. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Este Sinlacot kap a babám,utána még fürdés,aztán szopi. Délelőtt gyümölcs. Most a héten kezdtük a kora délutáni órákban a harmadik kiegészítő étkezést. Ezek után én is megkínálom forralt vízzel. Ezen kívül nincs tejpép,tápszer,csak szopi. Éjjel 2-3 óránként kelünk,hajnalban gyakran óránként :( . Most a héten megint kezd hosszabbakat aludni éjjel,hogy "ebédet" is kap.
2010. dec. 9. 15:19
 5/7 xStefix ***** válasza:

Szerintem jól csinálod, egyetértek.

Az esti hasfájást nem lehet, hogy valamelyik étel okozza?

2010. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát,nekem már fogalmam sincs,hogy mi okozza a hasfájást. Ma letolt a védőnőm,hogy ez így nem jó,nem lehet ilyen sűrűn etetni,teljen el 3 (!) óra közben. Az ebéd előtt ne legyen szopi,azt hagyjam ki...
2010. dec. 14. 22:27
 7/7 xStefix ***** válasza:
Én biztosan nem rá hallgatnék...
2010. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!