Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik az a gyógyszer amit...

Melyik az a gyógyszer amit szoptatás alatt szedhetek?

Figyelt kérdés
Influenzás vagyok.Félek,hogy már nem fogok tudni szoptatni,ha a doki olyan gyógyszert ír fel.Mennyi idő alatt apad el a tejem,ha nem szoptatom addig,amíg gyógyszert szedek?Egyáltalán van olyan gyógyszer amit szoptatás alatt lehet?A homeopátiások semmit sem érnek.
2010. dec. 10. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Én anno csak algopirint vettem be influenzásan, hogy a lázam csökkentsem. A babát ugyanúgy szoptattam, ő hamarabb lett beteg mint én. A nagyfiam hozta haza a bölcsiből, a kicsi elkapta, majd én. Sok pihenés, étkezés, tea, és ugyanúgy szoptass! Nekem nem csökkent a tejem, igyekeztem fenntartani a tejtermelést, bár elég nehéz volt. A babám ekkor 7 hetes volt:-( Sajnos neki muszáj volt antibiotikumot adni.
2010. dec. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Isten őrizz, hogy abbahagyd a szoptatást ha beteg vagy! Egyrészt számos olyan antibiotikum létezik, amit szoptatás alatt szedni lehet. Sajnos nekem is kellett már 2x. Viszont az influenzát vírus okozza, arra nincs gyógyszer. Antibiotikumot csak akkor adnak, ha szövődmény lép fel (nekem sajnos arcüreggyulladásom lett, mikor 4 hós volt a fiam, utána még 1x, akkor 8 hós volt.)

Influenzára C vitamin töménytelen mennyiségben, ha lehet inkább természetes úton (citrom, narancs, kiwi, csipkebogyótea), és lázcsillapítás.


A babám orvosa mondta mikor felírta 4 hósan az antibiotikumot (nekem az arcüreggyulladás miatt), hogy nem tudok annyira beteg lenni, hogy ne szoptathatnám a babát. Egy olyan okot tud mondani amikor a szoptatást abba kell hagyni, az pedig a gennyes mellgyulladás. Szóval ezért ne izgulj, szoptasd nyugodtan (így ő vagy beteg sem lesz, vagy ha elkapja sokkal hamarabb meggyógyul), és jobbulást neked!

2010. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Algopirin ha el tudsz menni az orvoshoz (vényköteles) ha nem kalomopyrin. Én ezeket szettem és ok.

Meg a szokásos tea+ méz stb.

2010. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy lázas, felsleges bérmit szedni. Az influenzát vírus okoza,mint a náthát, arra nem jó az antibiotikum.

Sőt semmi gyógyszer nem kell rá.

Igyál gyógyteákat, sok c-vitamin, és sok gyümölcs.

2010. dec. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rubophen szedhető. És van olyan antibigyó is, amit lehet szoptatás közben szedni, mégpedig a Zinnat. Én azt kaptam mandula-gyulára.

Ugyanúgy szoptass, ha beteg vagy is, a te ellenanyagaid belemennek a tejbe, védik a babát.

2010. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!