Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudhatom, eleget...

Honnan tudhatom, eleget szopik-e a babám? Mérleg kilőve, visszavittük, nem mutatta jól ki. És meddig kell még fejnem?

Figyelt kérdés
5 hetes a kislányom, tejem van, fejés változó, néha szopi után sikerül 120-at is, máskor semmit.
2010. dec. 30. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha szopizás után nem sír,hogy éhes akkor eleget evett! Ha elég a tejed és nem akarod eladni,lefagyasztani későbbre akkor nem szükséges fejni!
2010. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha nem fejem, nem apad el? Azt mondta a védőnő, hogy fejjem, de elég macerás, szívesebben bújnék össze a babával szopizás után, minthogy egyből felpattanjak fejni...
2010. dec. 30. 14:44
 3/4 kisnita ***** válasza:
100%

Isten ments méregetni, csak az ideg fog megölni! Úgyhogy jól tetted, hogy visszavitted. Szoptass igény szerint és ha szopi után elégedett a baba, nyugodt, elalszik vagy csendesen nézelődik magában akkor rendben van elég a neki a tej.

A fejés az mindenkinél más. Én legtöbbször este fejtem mert éjjel nem ébredt fel a babám enni és reggelre mindig bedurrant a mellem ha este nem fejtem ki. Cicinként 2,5-3 dl megvolt ha tök üresre fejtem. Csak az első 3 hétben fejtem napközben is, de akkor kevesebbeket, volt hogy csak 100 ml vagy 150-et ahogy sikerült. Ha van elég tejed és nem fáj a melled ha nem fejed ki akkor nem szükséges fejni. Inkább akkor szokták javasolni ha kevés a tejed és szaporítani akarod vagy ha annyira gyorsan termelődik hogy muszáj kifejned mert fáj ha nem fejed ki. Egy idő után úgyis be áll a tejtermelés a baba igényeire ha igény szerint szoptatsz és nem kell fejned, pont annyi tejed lesz amennyi a babának kell.

2010. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznos volt, azt hiszem, leállok a fejéssel. A tejem kezd beállni, már nem csöpög, és a cicim sem feszül annyira, de a babám sztem jóllakik, mert evés után vagy elalszik, vagy vidáman nézelődik,
2010. dec. 30. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!