Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudhatom biztosan,...

Honnan tudhatom biztosan, hogy tápszer kell?

Figyelt kérdés
baba fogyása?a nyári melegben megengedhető a fogyás 4hós babánál?
2011. jún. 6. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt igazán soha nem lehet tudni, van aki akkor adna, amikor más nem.


Biztos jó mérted?


Nekem is csinált cifra dolgokat a mérleg.


Mennyivel született és mekkora súlyú most?


Ha mondjuk hetente méred, akkor célszerű ugyanaabban a napszakban mérni(pl evés előtt, vagy evés után),de mindig uyganakkor.

Én pl mindig vasárnapi napookon fürdés után, cicizés elüiőtt mértem

2011. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ugyanúgy,ugyanakkor mértem mint eddig és 1hét alatt 210got fogyott!!nagyon megijedtem!!4590g,16hetes
2011. jún. 6. 13:08
 3/11 anonim ***** válasza:

1.

Jelzi, hogy éhes?

Sír, nyűgös?

Az én gyrekeim ha éhesek volta, üvöltöttek.-)))


Érdemes lenni elmenni dokihoz, lehet más van háttérben, lehet pl valami felszívódási zavar....


Várj még egy mérést, lehet csak rosszul mérted.

2011. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
igaz, hogy látatlanban válaszolok, de kicsi a súlya ahhoz képest is, hogy 4 hónapos és még fogyott is belőle. Biztos, hogy azonnal hívnám a gyerekorvost (csak azt nem értem, eddig nem mondták, hogy picike?) Számíts rá, hogy pótlást fognak javasolni
2011. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy pici a súlya, attól függ mennyivel született. Hetente méred ugye? Mérd meg következő nap ugyanabban az időpontban, mert lehet, hogy csak egy nagy adag kaki volt a mérés előtt.

Ha tényleg fenn áll az a nagymértékű fogyás, akkor irány a gyermekorvos, mert ez sajnos nem kevés.


Írd meg majd mi volt!

2011. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ha nem sír a baba, tehát boldog, mosolyog, akkor várj még egy mérést, hátha...
2011. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

14:12-nek

4 kilóval születet lányom 16 hetesen csak 5730 gramm volt.

2011. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

itt vagyok, de miért írtál nekem? ő szerintem meg, igaz nagy súllyal született, de keveset gyarapodott. de ha a kérdező babája mondjuk 2500 grammal született (tegyük föl), ahhoz képest is keveset hízott szerintem.

a gyerekorvos nekünk minimum heti 150 grammot mondott. (átlagban, nem feltétlenül minden héten)

2011. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hnekem meg a védőnő heti 80-100 grammot mondott, szó sem volt heti 150 grammról

És ez is visszaszámolt átlagot jelent

lehet egyik héten ne hízik, másikon meg sokat


azért írtam neked, mert ahhoz képest, hogy 4 kilóval született, nem hízott sokat, másnak simán van 7-8 kló babája.

pl: a fiam 4,4 kilóval született ő 16 hetesen már 7 kiló volt

2011. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80-100 gramm nekem továbbra is kevésnek tűnik, mert akkor nem jön ki, hogy fél éves (de sokan már 4 hónapos korukra) korára megduplázza a születési súlyát
2011. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!