Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a mellszövetgyulladás?

Mi a mellszövetgyulladás?

Figyelt kérdés
Mitől alakul ki és hogyan kezelhető?
2009. jan. 27. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon fájdalmas égető szúró, leginkább a szoptatást követő kb. fél háronmnegyed óra múlva jelentkező szinte tűrhetetlen fájdalom. Jellemzője, hogy a keringés is érintett, és kezeletlen állapotban már nemcsak a szoptatás után, hanem közben is jelentkezik a fájdalom ami azt az érzetet kelti, mintha a mellbimbó is érintett lenne. Ha a fájdalomspirál beindul sajnos esetemben semmi, de semmi nem tudta elállítani. Sem meleg, sem hideg, csak a fájdalomcsillapító, ami miatt meg lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nem lesz-e baja a babának. Sokan küszködnek vele, megtalálható a neten a probléma több helyen is. Nem egy kismama arról számolt be, hogy olyan mértékű fájdalma volt, hogy legszívesebben levágta volna a mellét. Nem mindíg jön elő a szopi után.

Három nőgyógyász, bőrgyógyász, szoptatási tanácsadó látott és a létező minden elképzelhető gyógymódot kipróbáltam. Három hónap rémálom volt. Végül is a mastodynon homeós részben a prolaktin szintet redukáló készítmény, bizony bizony vizesruha ( mondanom sem kell mindkettő apasztja a tejet, de a kímélet miatt ez sajnos elkerülhetetlen volt) 2-3 napig dyclofenac reggel este 1-1 szem, belladonna, propolisz és az érintett mell szoptatás alóli időleges felmentése hozta meg az eredményt. Ez nem a klasszikus mastytis, ürül a mell és láz sem kíséri, csak éppen a falra lehet a fájdalomtól mászni. Nos így áll a dolog és sajnos azt ne kérdezze senki, hogy hogyan alakul ki, bár a dokik mondták, hogy többször hallottak már ilyenről, amely kórkép szerintük ritka, mi kismamák szerint nem , - nos hogy tényleg mi a kiváltója azt nem sikerült kideríteni. Kb.50.000.-ft-ba került a "buli", mert a diagnózisok között szerepelt: érszűkület, gomba, mastytis, vénás probléma, bimbófertőzés, mellfertőzés, meg már mit tudom én. A húzóborogatás ( olaj, vagy lanolinos krém, rajta vizes vatta, majd arra száraz pelenka, valamint a bioptron lámpa olaj a tűzre, ezektől olyan rohamot produkált a cici, hogy azt hittem kitépem a hajamat. Mindkét esetben a NUROFEN sem vette ki a fájdalmat. A férjem már azzal fenyegetett, hogy lecsavarja a feljemet, ha nem vagyok hajlandó abbahagyni a szopit. Nem voltam hajlandó. Visszahoztam a tejet, de nagyon nagyon óvatosnak kell lenni a szopival, mert minden alaklom után érzem, hogy a cici még nem az igazi. Arra meg gondolni sem merek, hogy visszatér. A dologhoz hozzátartozik, hogy tejmintát is adtam le a laborba, amely tenyésztés negatív lett ( persze, mert nem a tejci fertőzőtt ) és a nagyfelbontású ultrahang is csak a fokozott ödémát észlelte.

Remélem tudtam mindazoknak segíteni, akiket ez a probléma érint. A kisbaba érdekében: aki duduás akar lenni pokolra kell annak menni, szóval mindent a szopiért!!!

2009. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A válaszadó vagyok. Arra a kérdésre, hogy mitől alakulhat ki egyedül talán a gyermekorvossal folytatott okoskodások során ő arra a feltételezésre jutott, hogy a kb.150 ml tej mellenkénti tárolása, illetve az egyébként is megnövekedett szöveti állomány a későbbiekben pedig az ürülés, tellés következménye okozhatja a problémát. Ez persze nem biztos, hogy így van, de lehet benne valami, mert amikor a babám két hónapos korában az egész elkezdődött még javában tűrtem és amikor telt az idő és egyre borzalmasabb lett, akkor fordultam bevallom a végén már fűhöz-fához.

Most hat hónaposak vagyunk és nagy megkönnyebbülés, hogy elmúlt.

Jó szoptatást, boldog babázázást kívánok!

2009. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,neked is jó babázást!
2009. jan. 27. 15:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!