Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak kezdek begolyózni?

Mit csináljak kezdek begolyózni?

Figyelt kérdés
A tejem kb 2 hetes ciklusokban hol van hol nincs, függetlenül attól hogy mennyi teát iszom,pihenek e vagy homeós bogyót szedek. Beszéltem a védőnővel azt mondta valószínű genetika. Kb 3-4 apig nagyon sok tejem van aztán 5-6 nap alatt csökken és végül alig van ez után 3-4 napig cicizünk egyfolytában és megint viszajön és kezdődik előlről. A tápszert a babám nem eszi meg hiába próbáltam. Mit csináljak? 9 nap múlva lesz 4 hós. Már nagyon belefáradtam és fájnak a cicijeim is nem tudok tervezni nem tudunk játszani elmenni itthonról tényleg nagyon kétségbe vagyok esve.
2011. jan. 4. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Hat en ezt csinalnam.amikor sok van fejnem ezerrel,lefagyasztanam es akkor adnam potlasnak mikor panggos napjaim vannak.

igy ki is tudnal mozdulni,tej cumisuvegbe es mehetsz.

2011. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Mi gond lényege?Az,hogy a babádnak nem tudsz adni cicit mindig amikor Ő akarja vagy nem tudsz mit kezdeni a babáddal 4hónaposan? Ha sok tejed van akkor fejjél fagyasztóban eláll azokra az időkre amikor ciciből kevés van.Az anyaság fárasztó, majd belejössz.Most élvezd minden pillanatát.Játszani meg úgy tudsz a babáddal legjobban ha pl. bábozol neki, vagy plüss állatokat vagy figurákat mutogatsz neki közben mondókázhatsz vagy énekelhetsz.De a bábokkal rövid meséket is költhetsz.Amikor alszik a babád Te is aludj, regenerálódj, és ne keress kifogásokat a pihenésre. A munka megvár, de neked meg aludni kell.

Legjobbakat kívánom neked és a babádnak!

18hós fiúcska anyukája

2011. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Az a baj hogy fejem én ha sok van de nem fogadja el a lefejt anyatejet sem és a tápszert sem. Amikor kevés van nem sír nem nyafog játszik elvan akár egyedül is és 30-60 perc múlva megint eszik. inkább kivárja amíg megint lesz tejci. Inkább az zavar hogy nincs egy kis napirendünk, hanem amikor kevés a tej szinte egész nap eszünk.
2011. jan. 4. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Kitartás! Már csak 2 hónap és elkezdhetetd a hozzátáplálást. Amikor a babád már nagyobb mennyiségeket eszik a tejen kívül, akkor könnyebben fogtok tudni mozogni.


Hidd el, én mindent megtennék, ha cicizne a babám. Nekem meg az egész napom a fejésről szól... :-(

2011. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Tudnál írni részleteket?

Az, hogy a gyakori szopis szakaszok után sok tejed lesz, jó jel! Az, hogy ezután csökkenni kezd, megintcsak normális - elképzelhető, hogy akkor, amikor sok tejed van, tulajdonképpen túl sok is, ezért kezd visszaesni a mennyiség. De ez általában nem keveset jelent, hanem pont eleget! Ezután viszont, ha jól értem, túl kevés lesz szerinted.. Ez elméletileg akkor lesz így, ha a korábbinál ritkábban szoptatsz, kevesebbet eszik a baba, vagy valamiért (pl. kevesebb folyadék, stressz) csökken a termelés. "Csak úgy", ok nélkül általában nem szokott így ingázni a mennyiség. Legalábbis meg lehet próbálni tenni ellene.

Miből gondolod, hogy annyira lecsökken ilyenkor a tejed, hogy az már kevésnek számít? Mi szokott lenni ebben a szakaszban? Nagyon gyakran szopik? Sírdogál, éhesnek tűnik? Van valami változás ilyenkor, ami ezt okozhatja?

2011. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A baba nem sír ilyenkor, csak egész nap fenn van és 30 percenként enni kér eszi a kezét mindent töm a szájába. Ilyenkor a cicimen is érzem hogy nincs benne sok tej vagy inkább hogy nincs is. Viszont az éjszakát azt átalussza. De ha lemérem egy evés után 50-30 at mérek csak. Nem hiszem hogy keveset rakom mellre ha sok van is mert 5-6 alkalommal eszik egy nap. Reggel 6-7 között, 10körül, dél-1 körül, és délután amikor kéri még este 7kor fürcsi utánna megint vacsi. Tényleg nem értem mi történik de nagyon el vagyok keseredve mert tényleg be vagyunk zárva így egész nap.
2011. jan. 5. 08:03
 7/7 xStefix ***** válasza:

Dehát a napi 5-6 evés teljesen rendben van!

És szerintem az is, hogy eszi a babád a kezét - merthogy nem indult meg még a fogzás?? Illetve, felfedezte már a kezét, ezért rágcsálja is sokszor...

Szóval, mi is a konkrét gondod 1 mondatban? (Bocsánat, csak /nekem/ kicsit nehéz összeszedni a részleteket a kommentjeidből.)

2011. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!