Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit szopik 9 hónapos babátok?

Mennyit szopik 9 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Tegnap a tanácsadáson az egyik védőnő, aki a lányomat mérte kétségbeesett, mert csak 10 dkg-t hízott 1 hónap alatt. Egyből a tápszert kezdte emlegetni. Ezen én nagyon felháborodtam, mert 5 hónapig fejtem, sőt, a felesleges tejet több hónapig odaadtam másnak.

Nem hiszem, hogy azért szopik kevesebbet (tegnap mértem - 60 grammokat eszik csak), mert nem lenne elég a tejem, mivel érzem, hogy nem ürül ki.

Reggel és este csak szopik, háromszor eszik gyümölcsöt, főzeléket, tejpépet és minden étkezés után még szopik. Tehát még nem hagytunk el egyetlen szoptatást sem, pedig a hasonló korú babák már kevesebbszer igénylik a cicizést. A történethez hozzátartozik, hogy az elmúlt hónapban kétszer volt náthás a picúr és 3 fogacskája bújt ki.

Írjatok légyszi, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban, mert nem szeretném tápszerrel tömni a 6 hónapig kizárólag szoptatott babámat!

Köszi előre is!!!


2009. jan. 29. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 9 hónapos fiacskám nem lett most mérve, de szerintem ő sem hízott 10 dkg-nál többet. Nem tudom mit riogat a védőnő mikor mindenhol azt lehet olvasni, hogy 6 hónapos kor után 10-20 dkg-t híznak havonta, de az is lehet, hogy nem is híznak. Az enyém izeg-mozog állandóan, kétlem, hogy hízott volna. Egyébként én tejadó vagyok a mai napig, és nem szoktam azzal foglalkozni mennyit szopizik, van amikor 5x van amikor 6-7x kér egy nap, a vizet nem nagyon szereti, 2x eszik főzeléket. Nekem azt mondta avédőnőm a múlt hónapban nem baj ha nem hízik annyit, nem hizlalda! Az biztos, hogy kevesebbet szopik, a reggeli,és esti az egy teljes, de a többinél 50-60-nál nem szopizik többet.

2009. jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem baj,hogy nem hízik annyit ennyi idős korban.Másfelől nekem az a véleményem hogy ha egy baba 9 hónapig anyatejet kapott/kap és mellette már eszik főzeléket,gyümölcsöt én már nem fogok neki tápszert adni akárki akármit mond.Mi most vagyunk 8 hónaposak és még Ő is cicil,és főtt kaját is eszik.
2009. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem se kell megijedned. Megnéztem a nagy gyerekeim 9 hónapos kori súlynövekedését, az egyik 20, a másik 15 dkg-t hízott ennyi idősen. Nem adtam nekik tápszert, pedig nekem is sokszor ajánlgatta az orvos és a védőnő (valószínű, hogy kapnak utána vmi jutalékot). Mégis az egyik 1 évesen 10200, a másik (ő kislány) pedig 9700g volt. Nem adtam nekik tápszert, szopiztak Majd két évig. Szerintem a te picurkádat biztosan megviselte a betegség és az, hogy bújtak a fogacskái. További jó szopizást, nem kell mindig a védőnőre hallgatni! Minden jót Nektek!
2009. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!! Most már megnyugodtam, mert látom, hogy többen is úgy vélekednek, ahogyan én! :)))
2009. jan. 29. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!