Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a babátok elmúlna 6 hónapos...

Ha a babátok elmúlna 6 hónapos és nagyon lecsökkenne a tejetek, (napi másfél dl-re) folytatnátok még a szoptatást?

Figyelt kérdés

Elfogadja, de nem igényli kifejezetten a cicit.


Ezt még lehet, hogy tudnánk folytatni sokáig, de nem látom túl sok értelmét. Szerintetek?


2011. aug. 25. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Folytatnám. De nem szükséges, az anyatej 6 hónapig véd.

Ja, és folytatom, pedig nekem is lecsökkent. Hogy visszajöjjön picit, több legyen ismét.

De azért is folytatom, mert amíg csak anyatejezett, nagyon nehéz volt, mert alapból kevés a tejem és minden cseppért meg kellett küzdenem. Nem gondoltam volna, hogy eljutok a 6. hónapig. És most itt vagyok. Már kap a babám gyümölcsöt és kis főzeléket is. És emiatt már nyugodt vagyok, elmúlt az elmúlt hónapok kínja és így már élvezem is a szoptatást. nagyon jó, korábban is élveztem, csak sok volt már a végén a küzdelem, belefáradtam.


Te hogy érzed, a meleg miatt csökkent? Mert a baba nem eszik annyit?

2011. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hasonló a szituáció, mint nálatok (mindig is kevés volt). Egy ideig szépen, lassan szaporodott, már napi 4 dl-nél jártunk és most éreztem, hogy kevésbé feszes a mellem. Lemértem a reggeli mennyiséget, ami jobb napokon 1-1.2 dl és összesen 50 ml jött két mellből, napközben ennél biztos még kevesebb van.

Most hogy eljutottunk végre a 6 hónapig és újra csökken, valahogy elég volt... Kicsit dilemmában is vagyok. Egyrészről elég, másrészről lehet, hogy még kéne neki?

Ti hogy csináljátok, hányszor szopik egy nap? Neked mennyi tejed lett kb.?

2011. aug. 25. 09:51
 3/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtette: eddig nem volt probléma, de sokszor sírva kiköpi a cicit. amit, ha nagyon akarok vissza tudom erőltetni a szájába, de már egyre macerásabb. Ez lehet, hogy a foga miatt van, nem tudom. (már majdnem kint van)
2011. aug. 25. 09:53
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem sose volt elég tejem, és nagyon hamar, 2 és fél hónapos korában abbahagytam. Borzasztó kevés volt, hiába fejtem éjszakánként, egyre nagyobb kín lett a szoptatás is, mert inkább az üveget akarta persze, én meg próbálkoztam. Aztán két heti szenvedés után, amikor már nagyon nem akart szopni, feladtam, nekem nem ért annyit, hogy ő is emiatt sírjon, én meg idegeskedjek.

Ha akart volna, én 6 hónapos koráig folytattam volna, de szerintem tovább nem.

2011. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem
2011. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Rövid és tömör válasz :)


Köszönöm mindenkinek, de jöhetnek még vélemények

2011. aug. 25. 10:59
 7/13 anonim ***** válasza:

Én sosem tudtam annyit lefejni, amennyit a babám kiszív. Amikor elkezdek fejni, akkor nem jön semmi, aztán a következő nap már 10 ml és így tovább, de alkalmanként 30 ml-nél több nem jön le, akkor sem, ha teli mellből csinálom. (ilyenkor jó, lejön 40, de ez már tényleg a max.)


Én picit trükközöm a szoptatással. Tehát volt, hogy keltem hozzá hajnalban és megszoptattam álmában, hogy ezzel is növeljem a tejem mennyiségét. Ő ilyenkor szopizik szépen, eszik, a cicim meg kapja az ingert. Aztán azon a napon, amikor már nem kelek hozzá, (tartok szünetet), akkor reggelre ugye a két szopi mennyiséggel több van és akkor még estére is marad. :)

Egyébként nekem is kevés van, ez tény. Most már fejek is fagyasztok le, de kétnaponta 80 ml-t. (tudom, ez édeskevés, de hát ennyi jön le két nap alatt)

De majd ez jó lesz a főzelékekhez meg ilyenek.


Nálunk úgy alakul a szoptatási rend, hogy ha nem kelek hozzá hajnalban

akkor 5-6 között szopizik

reggeli 08 körül szopizik

(alvás van 11 körül, ilyenkor cicin alszik el, de el tudna e nélkül is, ez plusz inger)

12 után gyümölcs, jó nagy adag, amennyi tud, ilyenkor már nem kínálom meg cicivel, szokja meg.

15-16 között nagy szopi, két mellből.

18-18:30: főzelék, ez is most már nagy adag, nem kínálom cicivel.

Alvás 20:30, ilyenkor cicil és marad tejem is.


(meleg miatt most vizet adok neki itatópohárból, szereti)


De ezt csak 8. hónapig szeretném csinálni, mármint a trükközést, utána már nem. Ha addig elfogy, akkor sincs baj, kap mást tejalapút. :)

2011. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja, az első válaszoló voltam amúgy
2011. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:
0%

Igen, az utolsó cseppig.

Az pedig jó nagy butaság, hogy csak 6 hónapig véd az anyatej. Nem tudom, kitől származik, de ráférne egy továbbképzés.

Addig véd, amíg szopik a gyerkőc / amíg van tej. Ha ez 4 év, akkor addig.


Egyébként, mivel már korán hozzátápláltok, valószínűleg nem sokáig marad már meg a szoptatás, mert a baba egyszerűen leszokik róla. Én mindenképp kivárnám már ezt a keveset, ha így alakult.

2011. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem egészen értettem. Mi az a kevés amit kivárnál? Meg, hogy korán hozzátáplálunk? 6 hónapos az annyira nem korai
2011. aug. 25. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!