Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet többször mellre...

Hogyan lehet többször mellre tenni a bébit, ha Ő nem éhes / szaporítani kéne a tecsimet/?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos, ált. napi 4X szopizik, sokat alszik, jókedvű, havonta 1 kg-t gyarapodik, az éjjeleket már 1 hetes kora óta átalussza / este 9-től reggel 7-ig /. Szopik után fejtem, de alig jött -> abbahagytam és csak este fejek - kevés sikerrel. Sokat iszom, pihizek, teák és homeopátiás cucc is volt, de méretre látszik, hogy kevesebb a tejem. Mindkét ciciből eszik, amíg mértem, volt hogy 300g-ot is evett. Kb. 2 hete / az oltás óta / érzem a neg. változást. Előre is nagyon köszönöm válaszaitokat/tapasztalataitokat !!!!!
2009. jan. 30. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne hagyd abba afejést mégha kicsi is jön!
2009. jan. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd abba a fejést, lehet hogy most csak kicsi jön, de két hét múlva már biztos több lesz. Nekem is így volt. Igyál sok rostos levet és egyél sok rántásos levest, nekem ezek váltak be.
2009. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, amíg neki elég, addig nem lehet gond a mennyiséggel! Ha majd kevés lesz, akkor úgyis megteszi ő, amit kell - többször kér, vagy tovább szopizik majd, és pár nap átfutással megnőp a tej mennyisége újra. Lehet, hogy az oltás mellékhatása, hogy egy kicsit étvágytalanabb, és ehhez alkalmazkodik a melled. De az is lehet, hogy eddig mindig egy kicsit túl sok volt a tejcsi ahhoz képest, amennyit ő evett, és most beállt. A fejést nyugodtan folytathatod, még ha kevés is jön.

A lényeg, hogy ne izgulj, mert a tej mennyisége nagyon függ az idegességtől. Nekem magas a prolaktin szintem, ami miatt rengeteg tejem van, de előfordult, hogy egy stresszesebb nap után egyáltalán nem tudtam fejni, pedig úgy éreztem, hogy feszül a mellem.

A lényeg

2009. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!