Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem fejek vagy csak minimál...

Ha nem fejek vagy csak minimális menniységet, és beáll a tej egy bizonyos mennyiségre, amennyire éppen szüksége van a babámnak, akkor később tudom ezt még szaporítani, hogy anyatej leadó lehessek?

Figyelt kérdés
Másfél hete szültem, anyatejes a babám. Szépen szopizik, kis súllyal született, így mindenképp egyelőre csak neki adnám a tejcit, bármikor, amikor csak kéri. de jelen állás szerint bőven lenne tejem, le is adhatnék belőle, de amíg ilyen kicsi, nem szeretnék és egyébként is elég sok időmet veszi el a fejés és fájnak a melleim. Egyelőre szeretném, ha pont annyi lenne, amennyire neki szüksége van. Ezt hogyan érjem el? és ha ezt elértem, azt is el tudom érni, hogy később több legyen és másnak is jusson, ha az én kisfiam már megerősödött kellőképpen?
2010. nov. 16. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, később is fel tudod szaporítani és akkor tudsz leadni.

Én egyébként nem ajánlom, rengeteg időt vesz el a babától és ahogy idősebb lesz, egyre többet kell majd vele foglalkozni. 3 és 6 hónap között szokott lenni egy nyugisabb időszak, én akkor adtam le tejet, de ahogy jött a hozzátáplálás, a jó idő a több órás sétákkal és az aktívabb játék a babával (nem beszélve később a mászásról) már a babámtól vette el az időt a tejleadás.

2010. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is anyatejleadó vagyok és már az elejétől fejtem napi 6-7 decit,most már napi 1 litert.Ha komolyan gondolod a leadást,szerintem már most is fejjed,nem biztos,hogy aztán ilyen nagy mennyiséget vissza lehet hozni,de nem tudom.Úgy csináld,hogy szoptatás előtt fejd le az első tejet,mert ez vizesebb és a babádnak a hátsó,zsírosabb tejet add,így biztos szépen fog fejlődni.

Üdv

2010. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is anyatejleadó vagyok, most 8 hós baba mellett. Napi 1,8 litert fejek le átlagosan.


A tejedet bármikor fel lehet szaporítani vagy vissza lehet apasztani, de legbiztosabban az első 2-3 hónapban. Utána már beáll egy mennyiségre, ami fölé nem nagyon tusz menni, ha akarsz, akkor se. Viszont csatlakozom: időtrabló foglalatossá, főleg kézzel az. Megváltáa volt számomra, amikor beruháztunk egy elektromos mellszívóra. de egyre nehezebb az egyre mozgékonyabb babám miatt fejni. Ha szopizna a fiam, inkább szoptatnék, mint fejnék...

2010. nov. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kaptam kölcsön egy elektromos szívót, ezzel lényegesen könnyebb és ezért is gondoltam, hogy talán beleférne, de úgyis a picur lesz az első és majd meglátom, megoldható-e mellette.

Egyelőre túl sokat fejni nem tudok, de biztos lenne több is, csak nem biztos, hogy akarom, hogy most több legyen. Most 12 napos a babám, szóval még nagyon az elején járunk. :-) ezért is érdeklődöm időben. :-)


Ha csak a hátsó zsíros tejet adom neki, akkor nem amrad úgymond "szomjas"? mert többen azt mondják, hogy a hígra is szüksége van. Persze a híggal meg úgy belakik, mint akit fejbevágtak és néha már nincs ereje jóllakni igazán :-( és jól bealszik. mennyit fejjek le szopi előtt? 10 grammot? vagy csak néhány cseppet? esetleg 10 grammnál is többet? és ugye a baba többet tud kiszívni, mint a mellszívó? szívóval egyelőre szopi után 20 gramm az egyikből és 50 gramm abból, amiből nem cicizett ennél a szopinál. szóval még tényleg az elején járunk, de nagyon ömlik és csöpög a tej. vagy ez nem jelent semmit, csak hogy elég erős a leadó reflex? és inkább igyam a szaporító teát mégis? nehéz okosnak lenni. remélem, jár még erre valaki...

2010. nov. 17. 12:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem marad szomjas,ha csak a hátsó tejet adod,nekem is ez volt az első kérdésem a védőnőhöz.

Hogy mennyit fejj le?Az a helyzet,hogy ezt neked kell kitapasztalnod,mert attól függ mennyi tej van a melledben.Én reggel úgy ébredek,hogy 3 deci tej van az egyik és a másik mellemben is,úgyhogy szopi előtt lefejek 1,5 decit és úgy szoptatom a babámat.Már annyira ismerem a mellemet,hogy mikor mennyi van benne,hogy mindig tudom mennyit kell lefejni kb.Ha csak 50ml van a melledben,akkor nem is kell lefejni szerintem,10-20 ml-nek nincs jelentősége.Csak az én esetemben az volt,hogy szinte csak az első tejet szívta,mert olyan sok van a cicimben,hogy a hátsó tejig már nem jutott el.

2010. nov. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja,és a baba többet tud kiszívni,a mellszívó sajnos nem tudja mindet.Volt olyan,hogy lefejtem teljesen vele és utána tettem cicire a babámat és még 70 ml-t kiszívott...Van mérlegem úgyhogy azért tudom.

Az,hogy folyik a tej a melledből,nem feltétlenül a sok tej jele.Van akinek a kevés tej ellenére is folyik,nekem viszont egy csepp sem folyik ki,még akkor sem,ha 3 deci van benne,még melltartóbetétet se használok.

Előző voltam megint.

Üdv

2010. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor nyugodtan ihatok szoptatós teát, hogy több legyen, mert a tejfolyás nem azt jelenti, hogy soka van és nem fog se jobban, se kevésbé csöpögni. tegnap másfél órára alátettem egy aventes poharat az egyiknek, mert már sehogyse volt jó és kifolydogált 20 milli :-(

2010. nov. 17. 12:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Mit csináltok a lefejt híg tejjel? kiöntitek, mert úgyse tápláló? kiönteni olyan kár lenne, de a babába diktálni se sok értelme van, ha úgyse telik el vele.
2010. nov. 17. 12:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem öntöm ki,mivel anyatejleadó vagyok,hanem összekeverem a zsírossal,abból úgy is sokkal több van.
2010. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!