Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miről veszem észre, hogy...

Miről veszem észre, hogy kevés a tejem?

Figyelt kérdés
A babám 6 hetes és nagyon jó baba.Eszik,alszik,vigyorog és hízik is.Fejni viszont nem tudok 20-30ml-nél többet,ha feszül akkor sem.Ez normális?
2009. jan. 30. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:

az én babám is eszik rendesen de fejni nem tudok, próbáltam de nem ment. Éjjel is próbáltam nappal is de nem. ne aggódj amit kíván annyi tejed megvan.

Valakitől azt hallottam hogy ha eszik a baba az egyik cicidből akkor a msikat fejed akkor megindúl.

2009. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A doktornonk azt mondta hogy akkor nem eleg ha a gyerek szopizott es utana kevesebb mint 30 milit tudok kifejni.Szerintem ez hulyeseg mert a gyerekem hamar beleun a szopizasba es sir mintha nem lenne tobb tej es meg ehes.De utana kifejek meg egy csomot.Ha eszik,vigyorog..latszik jo kedve van,nem ehes es fejlodik is biztos van eleg tejed.Ha majd megall vagy fogy a sulya esetleg sir akkor ehes meg.Foleg ha sir es nyomja ki a mellbimbod akkor biztos nem eleg neki.
2009. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Reménykedtem az ilyen válaszokban.Olyan bizonytalan tudok lenni.De így jobb a lelkem!

Köszi

2009. jan. 30. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fejés dolog nem mindenkinek működik. Nekem sem. Sem kézzel, sem kézi- sem elektromos mellszívóval. Próbáltam már Medelát, 32 ezres Aventet is. Nem vagyok béna, mert a védőnő is segített a használatában, de alig jött valami. Mikor a kisfiam megszívja a mellemm, akkor meg dől a tej, folyik a száján kétoldalt, és még marad is benne. A legjobb mellszívó a baba. :)
2009. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gyarapodik a súlya, elégedett, mosolyog, bőven van neki kakás és pisis pelusa, tuti, elegendő a tejed.
2009. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok nonel a tejleadashoz elengedhetetlen az az erzelmi tobblet, amit a baba jelenlete nyujt. Soszor mar a baba latvanya/sirasa oxitocin termelesre serkenti az agyat, aminek hatasara jon letre a tejleado reflex. A fejesnel ez az erzelmi resz hianyzik, ezert van az, hogy sokan nem tudunk fejni. (En sem tudtam soha, megis sikeresen szoptattam.)

Ha jo utemben hizik es van megfeleo szamu nedves pelenka, akkor biztos, hogy eleg a tejed.:D

2009. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fejést tanulni kell "agyban", én tíz hónapja fejek, és még mindig van, hogy egy csepp sem jön ki, pedig feszül a mellem.

Amíg a baba jól van, van kakis és pisis pelus bőven és gyarapodik megfelelően, addig semmi baj nincs a tejmennyiséggel. Sokan vannak olyan szerencsések, hogy megvalósítják az ideális esetet, és soha nem kellett fejniük, és sokáig tudtak szoptatni.

2009. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!