Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Keveset szopik a babám?

Keveset szopik a babám?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiam 100 140 grammokat eszik!De kiüriti a mellem mert nincs mit fejjek utána! Jól fejlődik nincs gond de itt olyan mennyiségeket olvasok lehet,hogy csak kevés amit eszik! Kipótoljam?
2009. febr. 2. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne pótold, mert leszokik a szopásról.

Fejjél még utána, ha nincs tej, akkor is - ha kevesled, és mindenárom föl akarod őt hizlalni. Csak aztán nehogy 9 évesen guruljon majd.

Szerintem a tej mennyisége beáll arra, amennyire szükség van. Ha a babád rendesen eszik, jókedvű - akkor NINCSEN baj.

2009. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A tej minősége sem egyforma!!!! Van akinek vizesebb, van akinek zsírosabb. Ha szépen hízik, vidám, jókdvű ne pótold, mert annyi a szopinak!!!!

2009. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám 2 hónapos, és ő is csak 80-100-at eszik naponta hatszor. Állítólag kilógrammonként kell 150ml-t enni 24 óra alatt, ő ezt nem eszi meg. Viszont szépen fejlődik, és nyugodt, jókedvű baba. Nem kövér, de nem is sovány. Úgyis reklamál ha éhes. Nekem is mondták, hogy pótoljam, de minek, mikor így is hízik hetente 150-200 grammot? Lehet, hogy a Te babád is jól hasznosítja a tejet. Ha naponta van 6-7 pisis pelus, a szeme egészségesen csillog, jókedvű, nem nyűgös, akkor ne aggódj, elég neki a tej.
2009. febr. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat akkor nem pótlok
2009. febr. 3. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:

11 hetes a fiam, napi 6-7 alkalommal eszik, 80-120 között. Naponta kb. 650-700 ml között. 4800 gramm, tehát papírforma szerint 720 lenne az "előírt". Ennek ellenére szépen fejlődik, sokat mosolyog. Napközben én sem tudok fejni, már nem is erőltetem, mert elég neki. Én az éjszakai és a délelőtti szopi után szoktam, így naponta 80-100 ml összejön. Így ha kell (de nem kell) van pótlás, amúgy másnap meg mindig megy a fagyóba, jó lesz majd főzelékhez.

Szerintem ne pótolj. Amúgy mekkora a babád?

2009. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
6500gr most és 14 hetes! Most 6-7 alkalommal is eszik eddig 5 elég volt! Vagy kevés a tej vagy fejlődési ugrás van nem tudom! Eddig éjjel egyszer evett most 2-3x.
2009. febr. 5. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!