Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl keveset szopik az 5 napos...

Túl keveset szopik az 5 napos babám?

Figyelt kérdés
Alkalmanként csak 20 miliket szopik. Van, hogy alig tudom felkelteni, hogy egyen már végre. Este pedig egyfolytában éhes, felkel, megetetem, elalszik, aztán tisztába rakom, amitől újra felkel és etethetem újra.
2011. okt. 25. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Este zsirosabb a tej,reggel vizesebb. Erről majd ir más.:) Nem kell felkelteni a babát,hagyd aludni:) Este minden baba tövvet szopizna. Lányom másfél éves már,mindenfélét eszik már.Este ő is van h másfél órát cicizik,vacsii után... Szerintem este ha esetleg kakil(tudom az enyém is szopi közben termelt:d) akkor cserélj pelust és utána folyt köv cici és bealhat:)

Ja és ne aggódj másfél 2 hetesen lesz fejlődési ugrás,akkor többet fog szopizni.Nem kell mérned mennyit eszik. Ja és azt akarta még irni hogy reggel MINDIG több tej van ami vizesebb,mig este kevesebb és zsirosabb... Azt mondták nekem a kórházban,hogy olyan mintha reggel tejes kávét inna Ő is,este meg cukros laktató tejcsit:)

Sok sikert:) Csak ügyesen:) Évi

2011. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 alaszka ***** válasza:
Az tényleg elég kevésnek hangzik, de én sose méregettem, ha kért adtam neki (még most is így van, 4 hós), volt hogy félóránként. Amíg kb. 2 hetes nem lett, addig én nem hagytam 3 óránál többet aludni, mondjuk az enyém besárgult a kórházban, így féltem, nehogy visszaessen. Emiatt volt aluszékonyabb is, de kb. 2 hetes kora után ez elmúlt, utána már magától ébredt kb. 2 óránként.
2011. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos szerintem nem lesz elég tejem, próbáltam fejni de csak pár csepp jött belőle. Kapott tápszert, azt nagyon gyorsan meg is ette, úgyhogy biztos nem tudott eleget szopizni.
2011. okt. 25. 13:13
 4/8 alaszka ***** válasza:
100%
2. vagyok. Jaj 5 napos még csak, most indul be a tejcsi! A helyedben nem pótolnék hozzá még...ha most adsz neki tápszert végleg elapad a tejed. Én ébresztgetném továbbra is, innék szopis teát, sok vizet. Túl korai hogy feladd! Nem akarok okoskodni, csak jótanács.
2011. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TKI Ibolya ***** válasza:

Igaza van az utolsónak! Még csak most indul be a tejed ne pótold már most mert akkor tényleg elmegy a tejed.Inkább tedd mellre amilyen sűrűn csak tudod,hogy kialakuljon a kereslet kínálat.Tudom a kórházban azt mondják hogy muszáj pótolni de ez nem igaz.Én soha nem méregetem e babámat ,mert az elsőt állandóan méregettem addig amíg bele nem dilultam.Soha többet!Ha megnyugtat én a harmadik babámat szoptatom és soha nem tudtam fejni.Most a babám 7 hónapos és szopizik tehát nem baj ha nem tudsz fejni attól még lehet elég tejed.

Még valami ha nem kakil bele a pelusba akkor kár etetés után a tisztába tevéssel zargatni.


Jó babázást és hidd el minden rendben lesz! Kitartás!

2011. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ma már sikerült 40-60-at szopiznia, örülök nagyon :) De van amikor nem elég úgyhogy ki kell egy picit pótolni, de remélem beindul normálisan a tejcsim.
2011. okt. 27. 19:10
 7/8 alaszka ***** válasza:
Ut.előtti vagyok megint. Még egy jó tanács...ne méregesd mennyit eszik! Hiába tanácsolják, ne csináld, ezzel magadat készíted ki, soha nem fog egyformán enni, lesznek ugrások, lesz mikor kevesebbet kér. Én a második babámat szoptatom, de az elsőt se mértem soha, mondjuk nekem nem is mondta senki hogy kéne, mérlegünk sincs itthon. Az ilyen kicsi, ha óránként kér az is teljesen normális, pici a gyomra, kevés tej fér bele, és lehet hogy ezért eszik csak 50-60-at, de ez nálunk még rendben van. Én azt sem tudtam, mikor az enyém újszülött volt, hogy mennyit kéne egy ekkora babának enni, adtam mikor kért, ha kellett óránként, és sírós volt, de nem az éhség miatt az biztos, ő sem aludt sokat, nem tudtam letenni sem szinte, a kezemben akart lenni, de nem azért mert éhes volt, idegen neki még a külvilág, biztonságérzetre vágyik. Mára az enyém 4 hónapos, és majdnem 8 kg, hagytam hogy állandóan szopizzon, és csak ennyi a trükkje. Sok sikert!!!
2011. okt. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 alaszka ***** válasza:
Megint én vagyok...még annyit hogy én bababarát kórházban szültem, ahol tilos a tápszer adása. Volt egy lány a szobában, akinek semmi teje nem volt, a baba nem tudott szopizni rendesen, 3 napig sírt szegény, minden nap 3x mutatták meg neki, hogy szoptasson, a lány már feladta, kérte hogy adjanak valamit neki, pici anyatejet kapott pótlásként, aztán úgy mentek haza, hogy sikerült már szopiznia. Ott a dolgozók is mondták, hogy nem kell tápszer, menni fog az, és így is lett.
2011. okt. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!