Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért sugallja azt a média,...

Miért sugallja azt a média, hogy aki nem tud szoptatni az rossz anya?!

Figyelt kérdés

Ez borzalmas..szegény anyukákat nem győzöm olvasni, hogy el vannak amúgy is keseredve, hogy nem tudnak, és még ezt olvassák-hallják is mindenhol.


És most én is tök kivagyok: 7 hónapos a babám, és nem akar szopizni rendesen....fogy a tejem is, fejni nem tudok, ütöget szopi közben..


...rossz anyának érzem magam..totálisan.


2011. jan. 21. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Az a baj,hogy nem csak a média sugallja,hanem nagyon sok "anyatársunk" is.Ne hidd el,hogy ettől rossz anya vagy.Nekem ugyan nagy nehézségek árán végül egész sok tejem lett,de nagyon sajnálom azokat az anyukákat,akiknek ez nem adatik meg.Főleg,hogy ráadásul mindenhonnan azt hallják,hogy szoptatni mindenki tud,csak akarni kell:(
2011. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Ehe:D

Anyum alig szoptatott minket engem talán 1 hónapos koromig és nála jobb anyát nem is tudnék elképzelni a másik meg az,hogy azt is lehet hallani,hogyha nem tud vagy nem akar szoptatni az anyuka akkor a gyereke is beteges lesz stb stb na hát ez sem igaz.....

2011. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem az a rossz anya,ki nem tud szoptatni. Hanem az,aki nem törődik a babájával! 7 hónaposan már nincs is feltétlen szüksége az anyatejre. Ebben a korban már sok mindent ehet,és semmi baja nem lesz,ha tejet is kap. Csak egyes portálok hirdetik,hogy nem kaphat tejet egy kisbaba.
2011. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatok, de azért mert megtehetem és örülök neki, de SOHA nem mondanám senkire, hogy nem jó anya, mert nem tud, vagy akar szoptatni.Nem ettől lesz valakiből jó anya, remélem érted!Szóval foglalkozz inkább a kicsivel és magaddal, a többiről ne vegyél tudomást, hidd el nem érdemes:) Üdv.
2011. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha ilyet hallasz, engedd el a füled mellett.

Én pár hónapig tudtam szoptatni mind a 2 gyerekemet. Akkor engem is bántott, most már azt mondom, hülyeség volt ezen rágódni. Tápszert ettek/esznek, egészségesek.

A betegségre való hajlam alkati kérdés, nem függ attól, hogy anyatejet, vagy tápszert eszik.

Hiába mondják, hogy az anyatejes babák egészségesebbek, ismerek ilyet is, olyat is. A tapasztalat nem ezt támasztja alá.

2011. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Én nem hiszem, hogy ezt sugallja bárki is bárhol is, vagy én nem vettem észre. Inkább csak felhívják a figyelmet a dolog fontosságára. A mellrák ellen is kapányolnak mégse nézi le senki a mellrákosokat. A szoptatás mellett is kampányolnak, mert anyáink, nagyanyáink gyakorlata egyenes út a tápszerhez, ezért igyekszik néhány média gyakorlati felvilágosító munkát folytatni, hogy hogyan is kell úgy, hogy menjen is, hiszen ez egy fontos dolog. De ez nem jelenti azt, hogy aki tápszerezik az rossz anya, vagy hogy bárki is lenézne bárkit is. Szerintem.
2011. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
nem kell ezzel foglalkozni. ha meg már 7 hónapos, akkor főleg. nem történt semmi tragédia
2011. jan. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szoptatok, de nem gondolom azt, hogy aki nem tud szoptatni az rossz anya. A médiával meg nem kell foglalkozni! Ott mindig azt szajkózzák, ami éppen "divat".
2011. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Nem te nem tudsz szoptatni, hanem lehet, hogy a babád kicsit sztrájkol éppen valamiért. Fogzás? Hozzátáplálás? Mozgásfejlődés? Betegség? Bármelyik okozhatja.

És innentől már nincs szó olyasmiről, hogy te ne tudnál szoptatni...


A média és az anyatársak sem ezt üzenik a többiek felé, szerintem. Inkább próbálnának bíztatni és tanácsokat adni, hogy mire lenne érdemes odafigyelni. Minden éremnek két oldala van.

2011. jan. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!