Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik, hogy ilyen sok az...

Létezik, hogy ilyen sok az előtej, vagy ilyen rossz minőségű az anyatejem?

Figyelt kérdés
Tegnap este már majd szétdurrant a jobb cicim, gondoltam fejek le belőle,mert még aludt a kislányom. Hát lefejtem 60ml VIZET! Átlátszó,híg folyadék volt,ami nem hasonlított tejre. Létezik,hogy ennyi az előtej? Én azt gondolom,h max. 10 ml. 120-130-at eszik a babám,ezek szerint jól sem lakhat,ha a fele ennyire híg! Na most akkor hogy is van ez?
2011. aug. 13. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hígabb része, ami először ürül, ez anormális.

Rossz anytej meg nincs!!

A babád meg 100x hatékonyabban tudja kiszívni a melledet, mint te akármivel is kifejni.

2011. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Oké,hogy az eleje hígabb,na de ennyire sok?
2011. aug. 13. 11:39
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A tej eleje kevésbé zsírdús, hogy a baba szomját is csillapítani tudja. A hátsó tej sokkal zsírdúsabb, azzal lakik jól. Mivel a szervezeted olyan tejet termel, ami a legjobb a babádnak, gondolom, ezért látod vízszerűnek az elejét. Nem tudom, mennyi idős a babád, ha pici, akkor a nagyon zsíros tejtől jobban fájhatna a hasa. Ha naponta van 5-6 pisis pelusa, akkor nincs gond. Majd jelez a baba, ha éhes. Sűrűn eszik? Ha nem, akkor pont ez a tej elégíti ki az igényeit. És ne feledd: nyár van, meleg, több folyadékot fogyasztunk mi is, a babának az anyatej fedezi a folyadékszükségletét is, lehet, ezért sok a "híg" tej.
2011. aug. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
7 hetes a babám! Napont 6X eszik 100-130 között. Éjjel 1x ébred enni. A napi 4-5 pisis pelus megvan! Én is tudom,h az előtej jó a szomjoltásra,de ha ennyi előtejet megeszik,nem jut el a laktató, zsírosabb hátsó tejcsihez. Ezt abból gondolom,mert sírdogál még evés után, ugye végülis nincs jól lakva. Ezért fejtem le tegnap,h inkább a hátulját kapja meg, és persze kíváncsi voltam,h tényleg csak én gondolom,h elég neki a 130,ha ennek fele végülis, víz! Néha kiegészítem neki tápszerrel, azután nyugodt, és mosolygós lesz. Nagyon szeretném sokáig szoptatni! A védőnő szerint minden étkezést pótoljak tápszerrel,én nem nagyon szeretném,de mi van,ha tényleg nem lakik jól!!! Köszi a válaszokat!
2011. aug. 13. 12:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Igen,ez normális.Attól is függ,hogy mennyi a hígabb tej,hogy mennyi tej van a melledben és milyen régen evett a babád.

Én lassan egy éve fejek is a szoptatás mellett,mivel anyatejleadó is vagyok és hát elég sok mindent sikerült már kitapasztalnom.Ha 80 ml van a melledben,abból kevesebb a híg,de amint írod már majd szétdurrant,tehát jó sok volt benne,ezért lehetett több az első tej.Nekem reggelente 350 ml van egy ciciben,ilyen esetben a híg rész is több.Arra is rájöttem,hogy minél több idő telik el két fejés vagy szoptatás között,annál hígabb a tej.Ha mondjuk délben szopizik a babám és utána 3 órán belül fejek sokkal sűrűbb,sárgább a tej,mintha mondjuk 5 óra múlva fejnék.Ha még több idő marad ki két szopi között,akkor még hígabb.Nem tudom miért van így ,de én ezt vettem észre.

Üdv

2011. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nehogy pótolj minden étkezésnél! az a legrosszabb amit tehetsz

Rossz anyatej nincs. Ahogy előttem is írták az eleje egyszerűen hígabb mint a későbbi tej.

2011. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt írtad mmajd szétdurrant a cicid,akkor természetes hogy ennyi előtej van.
2011. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:
100%

Betti tapasztalatai teljesen korrektek. Én is ezeket vettem észre anno. :)

Teljesen pontosat én se tudok, de így gondolom: a tej egész nap termelődik a mellben és ennek a nagy része szerintem elsőtej lesz. Ez az, ami a szomjat oltja ill. meghozza az étvágyat is, tehát logikusnak tűnik, hogy ilyen legyen "mindig kéznél". Azért is tippelem így, mert úgy van, hogy a zsírosabb rész szoptatás közben és kicsit később kezd termelődni.

Tehát, nappal folyamatosan termelődik és tárolódik a hígabb rész - tehát minél többet "áll" benned (minél jobban telítődik a mell), annál több lesz részarányosan. Ezért van az, ilyenkor sok elsőtej jön ki belőle.

És fordítva, minél gyakrabban szoptat valaki, annál több lesz a hátsó zsíros rész. Ha pl. sokáig egyfolytában fejünk, akkor x idő után már szinte csak tömény fehér tej ürül. (De az indőnkénti tejleadások alkalmával ilyenkor is jön még egy kevés híg tej. Nem tudom, hogy az elsőtej vajon könnyebben ürül-e, mint a hátsó, hogy ez-e az oka. Az biztos, hogy az ürülésnek a tej mennyiségéhez köze van, de lehet, hogy a minőségéhez is.)


Kérdező, ez a magyarázata a dolognak, nincs semmi baja a tejednek!

2011. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, teljesen logikus,amit írtok! :)Akkor lehet én úgy csinálom,h lefejem ebből az elsőtejből egy kicsit, h ne csak azzal teljen meg a pici gyomra. Hátha így több marad a vastagabból! :)
2011. aug. 14. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!