Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeditek a rendes fogamzásgátl...

Szeditek a rendes fogamzásgátlót (nem szoptatós) szoptatás mellett?

Figyelt kérdés
2 éves lesz kisfiam, reggel-este, ritkán éjjel 1x, és nappal szopizik, de inkább csak komfort cicizések már.Dokim mondta, hogy nyugodtan szedjem (Tri-Regol-t) nem lesz tőle baja.
2011. jan. 24. 19:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
el is kezdtem már, bízom a dokiban. Csak kíváncsiskodok.
2011. jan. 24. 19:44
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én még a szoptatósat is dobtam a kukába, miután kiváltottam és az volt benne kiválasztódik az anyatejben bár gondot nem okoz a babánál. Úgyhogy kidobtam 5 ezret az ablakon. Úgyhogy nem szoptatóst semmiképp nem szedtem volna.

Így is azt olvasni mindenhol, hogy a víz is mérgezett a fogamzásgátlók miatt és kislányok azért menstruálnak korán, én erre nem akartam még plusz mérgezni.

2011. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szedtem,még a szoptatósat sem.
2011. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szedném be. Ha jól olvasom, legalább 3-4 alkalommal szopik a kisfiad.

A tri-regol ráadásul erősebb fajta fogigátló.

Nem is hallottam-olvastam ilyet, hogy szoptatás alatt megengedi ezt az orvos.

Eszembe se jutna beszedni, még egy árva panadolt is meggondolok, nemhogy egy ilyen jellegű gyógyszert.

2011. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xStefix ***** válasza:
100%

Egyetértek. Szoptatás alatt semmilyen hormonkészítményt!


Szomorú, hogy az orvosod ilyesmit ajánlott, komolyan nem értem. Neki nagyon is tudnia kéne, mit csinál..!!!

2011. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első hat hónapban szoptattam, és mivel 4 óránként ez ment, éjszaka is, nem szedtem semmit. Eszembe nem jutott, hogy terhes lehetek, igaz, nem is volt rá annyi alap, mit régebben... de ha az lettem volna, se lett volna baj, bár inkább most kihagynék 1-2-3 évet.

Csak most írattam fel gyógyszert, hogy már egyáltalán nem szopik (7.5 hónapos).

2011. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én sem vállaltam be még a szoptatás mellett szedhetőt sem. Fájdalomcsillapítót is már csak akkor merek bevenni, ha nagyon-nagyon szenvedek, pedig borzasztóan frontérzékeny vagyok évek óta, és vannak rossz napjaim.
2011. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a hormonok atmennek a tejbe es fejlodesi rendellenesseget okozhatnak (foleg a novekedesben)
2011. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség ami szülés után kapsz vérzés csillapítót azt sem kéne szoptatóshoz.az orvos tudja mit ír.én szedtem mikor áttértem másikra yasminelle el is ment a tejen 1 hét alatt.
2011. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én egyenlőre még várok. igaz márcsak napi egyszer ha tudok fejni 80millit,de a cerezettet már nem akarom szedni, hiszen ki tudja lehet csak párnapig van tejcsim,. ám a marvelont még nem akarom emiatt elkezdeni. éppen ma vettem egy csomag óvszert emiatt.
2011. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!