Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz, hogy ha a szülés után...

Igaz, hogy ha a szülés után már megjött rendesen a menstruációm, normál fogamzásgátlót is szedhetek szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Tehát nem Azaliát, vagy hasonlót. Nem fogja apasztani a tejem? Tapasztalat?
2011. máj. 16. 15:40
 1/8 xStefix ***** válasza:
Szoptatás alatt ne szedj inkább semmit, ha lehet.
2011. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor hogyan védekezzek? Óvszer kizárva. Nem eshetek teherbe, császáros voltam. 3 hónapja
2011. máj. 16. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad sima fogamzásgátlót szedni szoptatás alatt, teljesen más az összetételük, mint pl. a te általad írt azaliának, és a tejjel a hormonokat átadod a babának, ami neki nem tesz jót. Úgyhogy vagy olyat szedj, ami direkt szoptatás alatt lehet szedni, vagy óvszer.
2011. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én Cerazette-t kaptam, mert ez nem efolyásolja a tejtermelést, de nekünk nem jött be, mert a szexuális életre való vágyamat is kiölte (ennél tutibb fogamzásgátlás nincs is:), szóval 2 hónap után leálltam, onnantól gumi.
2011. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:

Óvszer miért nem lehet, ha megkérdezhetem?


Ha rendesen menstruálsz, akkor a TCST marad még, bár igaz, hogy ennyire frissen szültnél még nem áll vissza rendesen a ciklus.. Hát nemtom, ez jó kérdés.

2011. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi az a TCST? :) Óvszert nem hajlandó húzni a Férjem, meg is értem, én is utálom, és fáj közben, lehetséges, hogy allergiás vagyok rá...
2011. máj. 16. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetes családtervezés. Azt jelenti, hogy figyeled magadat, a tüszőrepedésre utaló jeleket (nyák, ébredési hő, méhszáj, ovuteszt), és a termékeny időszakban nem vagytok együtt. Nem nagyon jön be, amíg be nem állt a ciklus. Csak olyan nőknek megfelelő, akik tényleg jól ismerik a testüket, és nem baj, ha esetleg mégis becsúszik a baba.
2011. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A durex-nek van latexmentes óvszere, real feel, aranybarna dobozban van. El kell dönteni, hogy az óvszert nem szereti jobban vagy egy újabb bébit. Mivel a császár miatt egy új bébi nagy kockázatot eredményezne rád nézve, így csak jobban szeret téged, mint ahogyan utálja a gumit.
2011. máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!