Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 2 hónapos kisfiam arcán már...

Monqa kérdése:

A 2 hónapos kisfiam arcán már egy ideje apró piros kiütés van. A védőnő szerint az anyatejben lévő hormonok miatt. Ez természetes? Mivel tudon csökkenteni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen!Természetes!Most ürülnek ki a szervezetéből a Te hormonjaid!Én anyatejjel kentem,minden szopinál,pár nap alatt elmúlt!Vittem dokihoz mikor kijött,adott rá csuda krémet,ami semmit nem ért.majd dédnagymamám mondta,hogy anyatejjel kenjem be és igaza lett, 102 éves,11 gyereket nevelt fel:)
2011. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, higgy a védőnőnek :)"Tejkiütés:


A 4. hét körül piros foltok, pattanásszerű kiütések jelenhetnek meg a baba pofiján, sőt a hajas fejbőrön is. Ettől nem kell megijedni, ez azt jelenti, hogy akkor ürülnek ki belőle az édesanyja hormonjai. Akik ezt tejkiütésnek hívják, csak részben van igazuk, merthogy az édesanya hormonjai nem csak az anyatejjel jutnak a baba szervezetébe, hanem már a megszületés előtt a vérrel is. Amennyiben ezek a kiütések 3-4 hónapos korra nem múlnának el maguktól, akkor érdemes háziorvoshoz, bőrgyógyászhoz, allergológus szakemberhez fordulni, mert lehetséges, hogy az anyatejjel átvitt állati fehérjére reagál ilyen módon a csöppség szervezete. Ez esetben a szoptatós anyuka napi tejbevitelét kell csökkenteni vagy esetleg teljesen elhagyni."

2011. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Az anytejet pedig kipróbálom!!
2011. jan. 26. 10:11
 4/5 anonim válasza:
Harom hetesen nekunk is kijottek a pattanasok a fejen, nyak korul, combon, sot a pattanasok alatt a bore teljesen kivorosodott. A bororvos azt mondta, lehet reakcio mosoporra vagy a kajamra is, de nem ettem semmi "nehezet". Azota tiszta vizben furdetem, jol szaritom ki a boret, aztan kenem borgyogyaszati testapoloval, amit o irt fel. A picimnek nagyon erzekeny es szaraz bore volt kb. 2honapig.Allergiara kulonben csak 3honapos kor korul vizsgalnak ki.
2011. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt és mindenki mondta,h tejkiütés.ok gondoltam az magától is elmúlik,aztán 2 hét múlva kötelező dokihoz menéskor, azt mondták ez már ekcéma!felírt csodaszert 3 nap alatt elmúlt:)
2011. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!