Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért hízok szoptatás alatt?

Miért hízok szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, olyan szépen visszament a súlyom szülés után, 4 kiló plussz maradt rajtam, viszont az 5 hónap alatt 5 és fél kilót híztam :( Pedig nem eszem többet mint előtte, napi 5x eszem kisebb adagokat és odafigyelek, hogy egészséges legyen, sok zöldség, kevés zsír, liszt stb.

El vagyok keseredve, mert alacsony vagyok és ez 10 kiló nagyon meglátszik rajtam. Szeretnék sokáig szoptatni, tudtok tanácsot adni, hogy állítsam meg a hízást?


2011. jan. 29. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Két fajta nő van:a szerencsés fogy a szoptatás alatt, a másik, pedig hízik, a hormonok miatt.

Szülés után rögtön 10 kilóval lettem kevesebb, örültem.Egy éve szoptatok, 12 kilót híztam, pedig nem zabálok, ahogyan te sem.

Terhesség előtt 57 kiló voltam, 36-os ruhamérettel, most 82 kiló vagyok, 46-os mérettel.

Nagyon szomorú vagyok....

2011. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a hormonok :(


82-vel mentem szülni, versenysúlyom 60 kiló, max. 62.

Szülés után 74-el jöttem ki a kórházból, babám 5 hós korában 78 voltam :(


Most már nem szopizik, elkezdtem fogyózni egy hónapja, 4 hét alatt 4-5 kiló ment le. Sajnos nem ajánlott szopi alatt diétázni (mert ha a szervezet kalória-csökkenést észlel, elkezdi építgetni magát az egyetlenből amiből tudja: az anyatejből), sportolni sem nagyon éri meg, mert az izomláz tejsavat okoz ami a tejben szintén nem valami jó, nem szeretik a babák :)


Sok sikert, ne aggódjatok ha vége a szopinak, lehet diétázni nyárog még van idő :)))

2011. jan. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 82 kg-mal mentem szülni a 4.gyerekemet s most 60-62 kg között mozgok.Anyatejleadó vagyok s fejem a kisfiamnak is.

Az eredmény - 20 kg!


4 gyerkőc anyukája

2011. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is híztam, több voltam, mint amennyivel szülni mentem. Mióta nem szoptatok, lement 3 kg. Remélem, leszek még ötvenhárom. :(
2011. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A sportolással való fogyás túl egyszerű lett volna... mert gondoltam, hogy esténként 40-60 percet tudnék tornázni.
2011. jan. 31. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.

Tejadó anya voltam én is, fejtem minden szoptatás után, az egy éves kisfiam még mindig szopizik...

Kövérebb vagyok, mint valaha voltam életemben.

2011. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!