Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell vagy nem kell a tejet...

Kell vagy nem kell a tejet lefejni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eddig úgy gondoltam, hogy a különböző kézi illetve elektromos készülékek, melyekkel a tejet lehet lefejni a a " lehet, hogy szükség lesz rá" kategóriába tartoznak, de most több helyen azt olvastam, hogy szoptatás után le kell fejni a tejet. Miért? Minden esetben? Mi történik ha nem?
2009. febr. 8. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
A tejet az első hetekben kell fejni mert ilyenkor nem alakult még ki a kereslet kínálat refleksz.Bővebb infó www.lll.hu érdemes mert negyon hasznos tanácsokat ad.
2009. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Bizony az első időben, miután a tej belövellt nagyon nagy hasznát tudod venni a mellszívónak. A baba nem biztos, hogy teljesen ki tudja üríteni a mellet, így az abban bent maradt tej pangani fog, akár mellgyulladást is okozhat. Emellett nem baj, ha van a hűtőben egy kis vésztartalék tejcsiből, hogy ne kelljen a tápszerhez nyúlni. Ha pedig eleinte kevés lenne a tejcsi, akkor is az egyik tejszaporító módszer a fejés. Szerintem ezért érdemes beruházni egyre. Sok-sok tejcsit kívánok Nektek!:-)
2009. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Én sem tudtam dönteni, majd vettem egyet használtan a teszveszem, gondoltam, ha kell lesz, ha nem kell, eladom. Szerencsém volt, hogy már a kórházban ott volt, mert 3. napra nagyon bellövellt, és jó volt, hogy le tudtam fejni, mert már kezdett a hőm is felmenni. :-( És természetesen az első időkben fejni kell, bár nekem a babám sokat volt/van cicin, bár már 8 hónapos! Tehát szerintem egy mellfejő jó befektetés, nagy segítség!

Minden jót!!!

2009. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

"Fejni kell?" Hát az utolsó válasza miatt muszáj nekem is írni. 3 gyermekem van, soha életemben nem fejtem. Mind a hármat 6 hós koráig kizárólagosan szoptattam, utána kaptak szilárdat és ebbe beleszámít a tea és egyéb más folyadék is.

Tehát fejni nem "kell".

Több okból viszont ajánlott:

Ha kevés a tej, akkor tejnövelés céljából ajánlott fejni.

Megfontolásból, tartalékolásból is ajánlott, ki tudja mi történik az első 6 hónap alatt. Akár meg is betegedhetsz és kaphatsz olyan gyógyszert, ami mellett nem lehet szoptatni.

Én azért nem fejtem, mert rengeteg tejem volt és van még mindig tejcsi, pedig már 26 hós a legkisebb és még néha szopik, de már szépen választja le saját magát.

Valamint mindig is mind a 3-at igény szerint szoptattam. És nem lettek emiatt hasfájósok, mielőtt még bárki ezt mondaná magában miközben olvas. A hasfájósság legfőképp az anyuka étkezésén múlik. Sajnos az első gyermekem nekem is az volt, még nem tudtam a "szabályokat". A második előtt okosodtam ki, egy szoptatási tanácsadó segítségével és a harmadiknál is folytattam az általa ajánlott diétát. Ők már nem voltak egyáltalán pocifájósok.

Én ennyit tudtam segíteni. De talán a leghasznosabb tanácsom az lehetne, hogy hallgass a szívedre. Tudni fogod, ha kevés a tejcsi és akkor mindenképp fejjél. Ha éjjel többet alszik egyhuzamban mint 3 óra hossza, akkor is érdemes fejni. nekem az volt a szerencsém, hogy max. 3 óránként keltek, így kiszopizták. Az egyik 2 hónaposan már átaludta az éjjeleket, érezhetően kevesebb volt a tejcsi, de Ő nem is volt olyan nagy étkű, így nála is megfelelően alakult ki a kereslet-kínálat.

Most már mennem kell.

Szia

2009. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! 3. vagyok, helyesbítek, valóban nem kell, hanem ajánlott! Főleg, ha valaki nem olyan szerencsés, hogy dől a tejcsije!

Üdv

2009. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

nagyon szépen köszönöm Mindenkinek, holnap beszerzek egyet!

2009. febr. 10. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!